TÜBİTAK Marmara Teknokent Kasım 2019 Haber Bülteni

Ekleme Tarihi 6.12.2019

Santek 2019 Fuarından T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır Marmara Teknokent Standını Ziyaret Etti.

SANTEK 2019 - T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet Fatih KACIR, Marmara Teknokent standını ziyaret ederek, gerçekleştirilen çalışmalar ve Ar-Ge Ticaret Merkezi Projesi hakkında bilgi aldı. Fuar süresince Marmara Teknoket standını ziyaret eden katılımcılara destekler hakkında bilgilendirme yapıldı. Teknokentimizde Ar-Ge faaliyetlerini sürdüren Sanlab Simülasyon, SAS Danışmanlık, ISR Bilgi Güvenliği, CBRN International Savunma, Macellan Bilişim Danışmanlık, Farmer Expert Bilişim firmalarıda fuar katılımcıları tarafından ilgi gördü.

Sağlıkta Kaynak Yönetimi Daire Başkanı Asri Elbay’ In Marmara Teknokent Ziyareti

Sağlıkta Kaynak Yönetimi Daire Başkanı Sayın Asri Elbay ve beraberindeki heyet ile birlikte TÜBİTAK MAM Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitü Müdürü Prof. Dr. Sayın Şaban Tekin, Marmara Teknokent A.Ş.' ye ziyarette bulundu. Ziyaret kapsamında sağlık sektöründe faaliyet gösteren Nobel İlaç ve Implantek Medikal firmaları ziyaret edildi.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ziyareti

BM Genel Sekreteri Sn. António Guterres ve T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mustafa Varank, en az gelişmiş ülkelere destek için Marmara Teknokent  bünyesinde kurulan BM Teknoloji Bankası'nı ziyarette bulundu.

Guterres ve Varank'ın yanı sıra, Kocaeli Valisi Sn. Hüseyin Aksoy, TÜBİTAK Başkanımız Prof Dr. Sn. Hasan Mandal, Marmara Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Sn. Mehmet Ali Okur, Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Sanayi, Kocaeli Bilim Sanayi ve Teknoloji il Müdürü Sn. İlhan Aydın ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu ziyarete katılım sağlayanlar arasındaydı.

BM Teknoloji Bankası'ndaki toplantı sonrası Marmara Teknokent fuaye alanında stantlarda yer alan firmaları gezen heyet, ürünler hakkında bilgi aldı.

Singapur’da Düzenlenen Dünyanın En Büyük Fintech Festivali’ne Marmara Teknokent Olarak Katılım Sağladık.

Finans ve bilişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren öncü ve yenilikçi Türk firmaları, Singapur’da düzenlenen dünyanın en büyük FinTech Festivali’ne Bilişim Vadisi organizasyonu ve Türk Teknoloji Pavilyonu markasıyla katılım sağladı. 11-15 Kasım 2019 tarihleri arasında Singapur'da gerçekleştirilen ve küresel ölçekte katılımın gerçekleştiği festivalde ilk kez yer alan Türk Teknoloji Pavilyonu’unda, Marmara Teknokentte faaliyet gösteren Macellan Bilişim Danışmanlık ve 32 BİT Bilgisayar firmaları ile birlikte katılım sağladık.

 

İlgili Görseller