Marmara Teknokent Aralık 2020 Haber Bülteni

Added Date 29.12.2020

Marmara Teknokent Aralık 2020 Haber Bülteni

Expo Lıve 2020 Fuarı

Marmara Teknokent A.Ş. yürütücülüğünde ve ICT Media iş birliği ile Expo Live Sağlık, Medikal ve Tıbbi Cihaz Tematik Fuarı online olarak gerçekleştirildi. 5 Kasım 2020 tarihinde 10:00-17:00 saatleri arasında gerçekleştirilen fuar, ICT Media Youtube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanmıştır. “Sağlık için Teknoloji” mottosuyla gerçekleştirilen etkinlikte, Marmara Teknokent’te faaliyetlerini sürdüren Nobel İlaç, Hibrigen, CT Pharma, İmplantek, Bilim Üniversitesi, Think Medical ve Leoxygen gibi sektörün öncü firmaları tarafından yeni ürün ve teknolojiler tanıtılarak kullanıcıların beğenisine sunuldu. Ayrıca canlı yayın süresince firmalar ile röportajlar gerçekleştirilmiştir

5. İnovasyonda Kadın Kampı Gala Töreni

Marmara Teknokent, KADEM, Bilişim Vadisi ve TOBB ETÜ iş birliğinde yürütülen 5. İnovasyonda Kadın Kampı’nın galası, online platformda gerçekleştirildi. Katılımcılar arasında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mustafa VARANK, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sn. Zehra Zümrüt SELÇUK, BAYKAR Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Sn. Selçuk BAYRAKTAR, geleceğin başlangıç noktası “Türkiye’de Kadın Girişimciler” konulu panelde fikirlerini paylaştılar. Marmara Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Sn. Mehmet Ali OKUR, konuşmasında kadınların iş hayatına ve ülke ekonomisine katkılarının öneminin altını çizerek, kadın istihdamını artırmanın ve girişimcilik sektöründe yer edinmelerini sağlamanın gerekliliğine değindi.

Itta Projesi Bulgaristan Eğitimleri

AB Erasmus + tarafından desteklenen “Uluslararası Teknoloji Transfer Akademisi (ITTA)” projesinin son ayağı olan Bulgaristan Eğitimleri, online olarak gerçekleştirildi. Marmara Teknokent Teknoloji Transfer Ofisi’nin yürütücü olduğu ve Polonya, Bularistan, Hırvatistan ve Slovenya’nın iştirak ettiği projenin son eğitimleri 3 gün boyunca sürdü. Bu kapsamda “Uluslararası Teknoloji Transferi İçin Karşılaştırmalı İş Ortamı”, “Uluslararası Ticaret ve Yatırım”, “Teknoloji Transferini Uluslararasılaştırırken Finansal Yönetim”, “Teknoloji-İş Haritasında Teknoloji Transferi”, “Fikri Mülkiyet”, “İnovasyon Sürecinde ve Teknoloji Transferinde Pazarlamanın Değerini Anlamak” ve “Pazarlama Araçları” konularında eğitimler gerçekleştirildi.

Related Images