Yıldız Teknopark Ekim 2019 Haber Bülteni

Ekleme Tarihi 31.10.2019

Smart Future Expo Akıllı Teknojiler Zirvesi Ve Fuarı Gerçekleştirildi

Yıldız Teknopark’ın bronz sponsor olarak katıldığı, bu yıl 4.’sü gerçekleştirilen Smart Future World Expo: Akıllı Teknolojiler Zirvesi ve Fuarı, teknoloji, iş dünyası ve kamunun önemli kurum ve kuruluşlarının destekleriyle Teknoloji üreticileri ve hizmet sağlayıcılarının Türkiye'deki sanayici, iş dünyası temsilcileri ve yerel yöneticileriyle buluşması için Türkiye'nin en kapsamlı akıllı teknolojiler ve dijital dönüşüm etkinliği olarak 30 -31 Ekim tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Yıldız Teknopark olarak alanlarında akıllı teknolojiler geliştiren Redd Kit, Hubbox ve Medron Teknoloji firmalarımız ile katıldığımız fuar da, 2 gün boyunca firmalarımız tanıtımlarını yaparak potansiyel müşterileri ile buluşma fırsatı yakaladı.

Yıldız Teknopark 4.Ar-Ge İnovasyon Zirvesi Ve Sergisi’nde Projelerini Tanıttı

Mimar ve Mühendisler Grubu'nun (MMG) düzenlediği 4. Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi, 23 – 24 Ekim'de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşti.

Yıldız Teknopark’ın da katılım gösterdiği zirve süresi boyunca standa basından ve ziyaretçilerden yoğun ilgi vardı .Yıldız Teknopark girişimci firmaları Red Kit firmasının ilkokul ve lise öğrencileri için geliştirdiği “Robotik Kodlama Uygulama Kiti”, YTÜ Akademisyeni  Erhan Akdoğan’ın geliştirdiği “Zeki Tümör Protezi”, Medron firmasının geliştirdiği Dijital İş Sağlığı Güvenliği Platformu “Deviceye” ve Ayvos firmasının insanların yaş, cinsiyet, duygu durumlarını tanıyabilen “Mount” ürünü ile  nesneleri tespit edebilen “GETS Akıllı Kamera Yazılım “ ürünleri katılımcılara tanıtıldı. Zirvede ayrıca Yıldız Teknik Üniversitesi Alternatif Enerjileri ve Sistemler Kulübü’nün ödüllü hidro mobil aracı “Hydra” sergilendi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez ve İstanbul Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ümit Ünal Yıldız Teknopark standını ziyaret ederek, YTÜ Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin’den sergilenen ürünleri dinlediler.

Yıldız Teknopark, Webrazzi Summit 2019 Yerini Aldı

Yıldız Teknopark’ın Start-up Lounge Sponsoru olarak katıldığı Türkiye’nin en etkili İnternet konferansı Webrazzi Summit 2019, 23 Ekim 2019 tarihinde Wyndham Grand İstanbul Levent'te gerçekleştirildi.

Webrazzi Summit 2019, bu yıl ilk kez 5 farklı salonda alanlarında uzman kişileri dinleme fırsatı buldu. Yıldız Teknopark’ın sponsor olarak yer aldığı ve Yıldız Kuluçka’da faaliyet gösteren 5 firması ile Startup Lounge alanında yer aldığı etkinlik, ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Ziyaretçiler gün boyu girişimciler ile buluşma fırsatı yakaladı ve girişimleri ile ilgili bilgiler aldı.

Türkiye'nin en etkili internet konferansı Webrazzi Summit'te ‘Teknokentler ve Kuluçka Merkezleri Girişimlere ne sunuyor?  İsimli panele panelist olarak katılan Yıldız Teknopark Genel Müdür Yardımcısı İsa Turgut İnci, panelde Yıldız Teknopark’ın girişimcilere sunduğu imkanları anlattı. Girişimcilere ayrıca Türkiye’nin en kapsamlı prototip atölyesinde ilk prototiplerini üretebilmeleri için ücretsiz verilen hizmetten bahseden İNCİ, ayrıca Türkiye’nin Silikon Vadisi’nde yer alan ilk kuluçka merkezi olan Starcamp ile ilgili de detaylı bilgiler verdi.

Teknolojinin Yıldızları Sahiplerini Buldu

T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat OKTAY'ın katılımıyla 21 Ekim 2019 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Davutpaşa Kongre Merkezi’nde gerçekleşen YTÜ Akademik Yılı Açılış Töreni’nde, “Yıldız Teknopark Teknolojinin Yıldızları” ödülleri sahiplerini buldu.

YTÜ Rektörü Prof. Dr. Sayın Bahri ŞAHİN’ın Yıldız Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknopark’ın gelişimini anlattığı açılış konuşmasının ardından konuşan Oktay, üniversitelerin bilgiyi üreten, üretilen bilginin yayılmasını sağlayan ve bilginin toplum için faydalı bir ürüne dönüşmesine imkan veren kurumlar olduğunu ifade etti.

 Konuşmalarının ardından, Yıldız Teknopark’ın bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Teknolojinin Yıldızları Ödülleri, ‘Kuluçkanın Yıldızları’ ve ‘Teknopark’ın Yıldızları’ olarak 2 farklı kategoride sahipleriyle buluştu. İnovasyon alanındaki en başarılı firmaların ödüllendirildiği törende firmalara ödüllerini YTÜ Rektörü Prof. Dr.Bahri ŞAHİN ve Yıldız Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Mesut GÜNER’in elinden aldı.

Yıldız Teknopark’ın yenilikçiliğe ve araştırmacılığa verdiği önemi gösteren ‘Teknolojinin Yıldızları’ ödüllerinin teknoloji alanına olan katkıyı artıracağını belirten Güner, ödül alan bütün firmalara başarılar diledi.

Teknolojinin Yıldızları’nda ödül alan firmalar şu şekilde:

Teknopark’ın Yıldızları

-Proje Yıldızı: Neutec

-İhracat Yıldızı: Etiya

-Akademik İş Birliği Yıldızı: Met Global

-İstihdam Yıldızı: KG Teknoloji

-Öğrenci İş Birliği Yıldızı: Compugroup Medical

 

Kuluçka’nın Yıldızları

-Kuluçka Ticarileşme Yıldızı- Innobase Teknoloji

-Kuluçka İhracat Yıldızı- Atek Mikrodalga

Siber Savunma Zirvesi Yıldız Teknopark’da Gerçekleşti

Yıldız Teknopark ve Teknolojik Grup iş birliği ile 02.10.2019 Çarşamba günü, Yıldız Teknopark İdari Binası Konferans Salonu'nda "Siber Savunma Zirvesi" gerçekleşti.  Etkinlik kapsamında; Endüstri 4.0/5G ve Siber Güvenlik, Siber Savunma için Yapay Zeka ve KVKK Gelişmeleri olarak üç ayrı panel gerçekleşti.

Etkinlikte açılış konuşması yapan Yıldız Teknopark Genel Müdür Yardımcısı İsa Turgut İnci, siber savunmanın öneminden ve Yıldız Teknopark çatısı altında Siber Güvenlik alanında planlanan kümelenme çalışmalarından bahsetti. Bu çatı altında birçok etkinlikler yapma istediklerini ve Siber Savunma Zirvesi’nin bu etkinliklerin ilk ki olduğunu belirti.

 

İlgili Görseller