Mersin Teknopark Mart 2022 Haber Bülteni

Added Date 31.3.2022

Mersin Teknopark Mart 2022 Haber Bülteni

Mersin Teknopark, İran Ticaret Heyeti Kapsamında “D8 Ülkeleri Teknoloji Yatırım Buluşması” Etkinliğinde Yer Aldı

Mersin Teknopark tarafından düzenlenen İran Ticaret Heyeti Mersin Teknopark firmaları Arma Yazılım, Mekik Yazılım, Arnios, AI Factory, Wisnet Teknoloji, GMK Makine, Tetra Arge Yazılım, Hemen Geliriz Teknoloji, Kalle İnovasyon firmalarının yanı sıra Çukurova Teknopark’tan Itouch Bilişim ve Niğde Teknopark’tan Gitek Yazılım firmalarının katılımı ile 19-24 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Mersin Teknopark İran Ticaret Heyeti, İran Ticaret Müşavirleri Sn. Abdullah Oskay ve Sn. Güner Gençer ile Mersin Teknopark Genel Müdürü Gültekin, proje koordinatörü Melike Nazan Eroğlu ve katılımcı firmaların Pardis Teknoloji Parkı'nda bir araya geldiği toplantı ile başladı. Toplantıda Ticaret müşavirlerimiz, firmaların faaliyet ve ürünlerini yakından tanırken, İran pazarı ve İran Türkiye Ticaret ilişkileri hakkında değerli bilgiler paylaşıldı.

Heyet programın 2. ve 3. günü İran Bilim ve Teknoloji Bakanlığı ve İran Ulusal İnovasyon Fonu tarafından Tahran’da düzenlenen "D8 Ülkeleri Teknoloji Yatırım Buluşması"na katılım sağladı. Mersin Teknopark firmaları yaptıkları sunumlarla firmalarını tanıttı. Etkinliğin ardından yatırımcı ve firmalarla B2B toplantıları gerçekleştirildi.

Programın son günü Semnan Teknopark ve Mersin Teknopark firmaları arasında düzenlenen “Connect Day” etkinlikleri çerçevesinde katılımcılar, İran başta olmak üzere farklı ülkelerden teknoloji şirketleri ve yatırımcılar ile B2B görüşmelerinde bir araya geldi. Etkinlikte Semnan Teknopark’ta açılan “Mersin Teknopark” ofisinin açılışı yapıldı ve işbirliği protokolü imzalandı.

Video için lütfen tıklayınız: https://www.youtube.com/watch?v=vQ9Gg51Gqno

 

Related Images