Ankara Üniversitesi Teknokent Ağustos 2019 Haber Bülteni

Ekleme Tarihi 26.8.2019

Ankara Üniversitesi Teknokent Prototip Atölyesi Açıldı

Ankara Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle kurulan Ankara Üniversitesi Prototip Lab kullanıma açıldı. Atölye Türkiye'deki tüm yaratıcı zihinlerin, firmaların, iş fikri sahiplerinin kullanımına açık. Üstelik Mart 2020 tarihine kadar sadece sarf malzemeleri getirilerek ücretsiz kullanılabilecek.

Ankara Üniversitesi Gölbaşı Teknokent'de yer alan Prototip Lab kullanıma açıldı. Atölyede ihtiyacınız olan tüm malzemeler ellerinizin altında. Prototip Atölyesi'nde fikirleri tasarıma, tasarımları elle tutulur fiziksel ürünlere dönüştürüyoruz. Bu aşamada Ankara Üniversitesi Teknokent olarak sizlere ücretsiz mentorluk desteği de sağlıyoruz. Kullanım için randevu almak yeterli.

Prototip Atölyesi'nin açılmasıyla KOBİ’lerin rekabetçilik kapasitesini artırması, imalat sanayiine yönelik nitelikli ara eleman ihtiyacı için eğitim programları geliştirmesi, girişimciler için sürdürülebilir bir bilgi ve iletişim ağı oluşturulması, prototip üretim ve teknik doğrulama faaliyetlerini yürütebilecekleri ortak üretim alanlarının oluşturulması, ticarileştirme öncesi proses adımlarını ve dokümantasyonunu oluşturabilecekleri yazılım oluşturulması, girişimcilere yönelik iş planı, pazarlama ve dış ticaret alanlarında mentörlük desteği sağlanması amaçlarına hizmet etmesi bekleniyor.

Öğrenciler de kullanabilir mi?

Prototip Atölyesi'ni kullanmak isteyen öğrenciler ücretsiz olan ön kuluçka programına katılarak Prototip Lab'ı kullanma imkanına sahip olacaklardır.

Randevu ve detaylı bilgi: http://ankarateknokent.com/prototip-lab

 

 

 

İlgili Görseller