‘’Teknokentler Konuşuyor’’ Programı

‘’Teknokentler Konuşuyor’’ Programı

TGBD Üyesi Teknopark ve Teknopark firmalarının doğrudan (Covid-19 ile ilgili sorunları çözmek) ve dolaylı (aksamalar ve insanların yaşamları üzerindeki etkiyle ilgili sorunları çözmek) Covid 19 çözümlerini ön plana çıkartmak, bu alandaki projeleri ve TGB’leri tanıtmak amacıyla Haziran 2020 tarihinde ICT Media ile iş birliği içerisinde başlattığımız “Teknokentler Konuşuyor” programı, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği ve ICT Media TV YouTube Kanalları üzerinden yayımlanmaktadır.

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri’nde bulunan firmalar bu zorlu süreçte hızlı ve dinamik cevaplar vererek, Bölgelerde üretilen teknolojinin; potansiyelini, kalitesini ve işlevselliğini ön plana çıkartmaya devam etmektedir. Firmaların ürün ve fikirleri ile pandemi sürecinde sundukları katma değerin önemini göstermek amacı ile tasarlanan bir programdır.

TGB’lerde geliştirilen, Koronavirüs ile mücadelede katkı sağlayacak projelerin tanıtıldığı programın ilk bölümü, 27 Haziran 2020 tarihinde yayımlanmış geliştirilerek devam etmiştir. Programda şimdiye kadar toplam 68 TGB yönetici şirketi/firma davet edilmiş, firmaların yapısı ve ürünleri hakkında bilgi verilmiştir. 

İlgili Görseller