Bilkent CYBERPARK Ağustos 2020 Haber Bülteni

Ekleme Tarihi 31.8.2020

Bilkent CYBERPARK Ağustos 2020 Haber Bülteni

Bilkent CYBERPARK’tan Girişimcilik Dünyasına Online Destek!

Covid-19 pandemisi nedeniyle programların, iş birliklerinin ve her türlü etkinliğin azaldığı günümüzde, Bilkent CYBERPARK yürüttüğü birçok projeyi online ortama taşıyarak ekosisteme ve girişimcilere destek olmaya devam ediyor.

Fikir aşamasındaki girişimciler için ücretsiz danışmanlık hizmeti “Online Girişimcilik Danışmanlık Programı”, erken aşamadaki girişimcilere, alanlarında uzman mentorların katkısıyla destek verildiği online program “Mentorum Benimle”, girişimcilik ekosistemine dair bilgilerin video içerikler halinde yayınlandığı “Online Girişimcilik Kiti”, sektör uzmanlarının katılımıyla canlı olarak yayınlanan “Online Etkinlikler Serisi”, B2B odaklı iş birliği görüşmelerin sağlandığı “CYBER 1E1” programı ve girişimcilerle teknoloji transferi uzmanlarını bir araya getiren Uygulamalı Teknoloji Ticarileştirme Programı (UTTP) ile salgın sürecinde mesafeleri ortadan kaldıran Bilkent CYBERPARK, katma değerli hizmetleri aracılığıyla girişimcilere yeni çözümler sunuyor.

Online Girişimci Danışmanlık Programı (E-GDP)

Sahip olduğu ön kuluçka ve kuluçka programları deneyimi ile Bilkent CYBERPARK, iş fikri aşamasında olan girişimcilere ulaşabilmek ve iş fikirlerine etkili bir şekilde katkı sağlayabilmek adına yürüttüğü Girişimci Danışmanlık Programı’nı online platforma taşıyarak girişimcilere yönelik desteğine hız kesmeden devam ediyor.

Girişimcilerin ve girişimci adaylarının, ticari değere dönüşmesini planladığı yenilikçi, teknoloji ve Ar-Ge içeren tüm iş fikirlerine açık Online Girişimci Danışmanlık Programı (E-GDP), şirketleşme yolunda tüm sorulara yanıt sağlıyor. Detaylı bilgi ve başvuru için: gdp@cyberpark.com.tr

Online Mentorluk Programı “Mentorum Benimle”

“Mentorum Benimle” programı ile teknoloji tabanlı, en az ön prototip aşamasında olan girişimcilere sektör uzmanları tarafından tamamen ücretsiz ve online mentorluk hizmeti veriliyor. Bu hizmet ile firmasını ve ürününü geliştirmek, daha ileriye taşımak ve eksiklerini gidermek isteyen girişimcilere destek sağlayan bir platform sunuluyor. Program kapsamında, girişimciler deneyimli uzman mentorlar tarafından ürün geliştirme, prototipleme, iş geliştirme, fikri sinai mülkiyet hakları ve daha birçok farklı alanda mentorluk alabiliyor. Detaylı bilgi ve başvuru için: gitt@cyberpark.com.tr

Online Girişimcilik Kiti

“Online Girişimcilik Kiti” ile girişimcilik ekosistemini yakından tanımak isteyen girişimcilerin desteklenmesi hedefleniyor. Bu Kit ile tüm girişimciler ve girişimci adayları için mentorlardan, çeşitli alanda faaliyet gösteren sektör liderine, yatırımcılardan, TTO uzmanlarına kadar girişimciliğin içinde yer alan isimler tarafından, girişimcilik alanında sıkça kullanılan anahtar terimler üzerine tanıtıcı ve bilgilendirici videolar hazırlanıyor. Youtube: Bilkent CYBERPARK

Online Etkinlikler Serisi

Bilkent CYBERPARK’ın online etkinlikler serisinde, ilgili sektörlerden uzman konuk ve konuşmacıların katılımı ile düzenlenen online panel ve webinarlar ile girişimcilik ekosisteminden, kurumsal faaliyetlere kadar birçok güncel konuda bilgi sahibi olunabiliyor. Online platformlar üzerinden canlı olarak yayınlanan etkinlikler bu alanda meraklı ve bilgi sahibi olmak isteyen tüm girişimcilerin ve girişimci adaylarının ilgisini çekiyor. Youtube: Bilkent CYBERPARK

CYBER 1E1 İş Birliği Görüşmeleri

Bilkent CYBERPARK, düzenlediği B2B odaklı programlar ile start-up ve ileri seviyedeki firmaları, kurumsal partnerleri ile bir araya getirerek karşılıklı fayda sağlayabilecek iş birliklerine zemin oluşturmayı hedeflemektedir. Benzer programları hem yurt içinde hem de yurt dışında birçok kez gerçekleştirmiş olan Bilkent CYBERPARK, programlarına online platformlarda devam etmektedir. Bu amaca yönelik olarak “CYBER 1E1” adlı online programı tasarlamıştır. CYBER 1E1, 4 gün süreli online ve ücretsiz bir program olarak kurgulanmıştır. Program çerçevesinde firmalara yönelik eğitim ve paneller düzenlemekte, sonrasında ise program firmalar ve kurumsal partnerler arasında gerçekleştirilen birebir online iş birliği görüşmeleri ile devam etmektedir. Detaylı bilgi için: gitt@cyberpark.com.tr

Uygulamalı Teknoloji Ticarileştirme Programı (UTTP)

Bilkent CYBERPARK’ın girişimcilik ekosisteminin gelişmesine katkı sağladığı bir diğer program olan Uygulamalı Teknoloji Ticarileştirme Programı (UTTP), TTGV iş birliği ile 5'inci yılında online platformda gerçekleştiriliyor. UTTP, hem teknolojisini pazarlamayı ve ürünlerini ticarileştirmeyi amaçlayan girişimcilere kapsamlı bir yol haritası izleten; hem de teknoloji transferi alanında uzmanlaşmak isteyen teknopark yöneticilerinin, teknoloji transferi ofisi uzmanlarının, kuluçka ve inovasyon merkezi çalışanlarının, mentorların ve yatırımcıların kendilerini geliştirecekleri 9 haftalık  online bir kamp olarak kurgulanmıştır. Alanında uzman Amerikalı eğitmen ve mentorlar tarafından verilen bu dinamik program; teknoloji fikirlerinin değerlendirilmesi, fikri mülkiyet hakları yönetimi, iş planı oluşturma, başlangıç için alternatif fon modelleri ve lisanslama fırsatları ile ilgili becerileri geliştirme ve teknolojinin ticarileştirilmesi önündeki engelleri kaldırabilme gibi konular üzerinde yoğun bir içerik sunmakta.

Girişimcilerin ve teknoloji transferi alanında uzman ekiplerin bir arada çalışarak en uygun ticarileşme stratejilerini belirlediği, aynı zamanda bu stratejilerin uluslararası pazarda yer edinmelerini amaçlayan ülkemizdeki ilk ve tek uygulamalı teknoloji transferi eğitim programı hakkında detaylı bilgi almak için uttp@cyberpark.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Her zaman girişimcilerin yanında olan, hızlı ve çözüm odaklı programları ile girişimcilere destek olmayı hedefleyen Bilkent CYBERPARK, içinde bulunduğumuz zorlu süreçte de girişimcilerin ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak kurgulanmış hizmetleri ile katkı sağlamaya ve destek olmaya devam ediyor.

BİGG MARKA Yeni Dönem Başvuruları Başladı!

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim (BİGG) kapsamında yürütülen BİGG MARKA programında bir dönem daha başarıyla tamamlanmış olup, yeni dönem başvurularının toplanmasına başlanmıştır.

Bugüne kadar 62 girişimcinin toplamda yaklaşık 11.500.000 TL hibe alarak şirketleşmesine destek olan program, girişimcilerin hayallerini gerçekleştirmesine destek olmaya devam ediyor. Program kapsamında temel girişimcilik eğitimleri, birebir ve online iş geliştirme mentorlukları, sektör uzmanlarından dikey mentorluklar, ön prototipleme desteği, çalıştaylar ve yatırımı görüşmeleri yer almaktadır.

Teknoloji tabanlı yenilikçi iş fikri olan ve TÜBİTAK kriterlerine uyum sağlayan tüm girişimci adaylarının başvurabileceği BİGG MARKA ile girişimciler işe sağlam başlıyor!

Detaylı bilgi ve başvuru için www.biggmarka.cyberpark.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Hayalleri olan tüm girişimcileri bekliyoruz!

Design Thinking Webinar

Bilkent CYBERPARK Online Etkinlikler serisi kapsamında gerçekleşen Design Thinking Webinar’ı 14 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Venn Endüstriyel Tasarım Danışmanlığı firması kurucu ortağı Hakan Boğazğınar’ın konuşmacı olduğu webinar’da, ürün tasarım ve ürün geliştirme süreçlerinin önemi ele alınmış olup,  izleyicelerin yöneltmiş olduğu sorulara verilen yanıtlar ile program sonlanmıştır.

Aktif Öğrenme: Makine Öğrenmesi Modelleri Kendilerini Nasıl Geliştirirler?”

Apziva iş birliğinde gerçekleştirilen “Aktif Öğrenme: Makine Öğrenmesi Modelleri Kendilerini Nasıl Geliştirirler?” konulu webinar, 7 Ağustos 2020 Cuma günü Bilkent CYBERPARK tarafından düzenlendi. Apziva Yapay Zeka Direktörü Semih Yağcıoğlu’nun katılımı ile gerçekleşen etkinlik, dinleyiciler tarafından büyük ilgi ile takip edildi.

Webinarda, yapay öğrenme temelli sistemlerin geliştirilmesine bağlı verilere değinildi ve bu sistemlerin iyileştirilmesinde kullanılabilecek çözümler üzerinde duruldu. Yarı-gözetimli bir öğrenme yöntemi olan aktif öğrenme yöntemi ile makine öğrenmesi modellerinin belirsizlikleri ve hataları azaltmak için nasıl kendilerini iyileştirebileceğinin ele alındığı webinar katılımcıların sorularının yanıtlanması ile sona erdi.

Projelerde Gereksinim Yönetimi

Proje yönetim süreçlerinin iyileştirilmesi ve ortaya çıkan gereksinimlerin yönetilmesi konularının ele alındığı “Projelerde Gereksinim Yönetimi” online semineri İzge Eğitim Danışmanlık firmasından PMP Selda Barbaros’un anlatımı ile 27 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirildi. İş analizinin üzerinde durularak proje, program ve portfolyo yönetimi konularında değerli bilgilerin paylaşıldığı webinar, katılımcıların sorularının yanıtlanması ile sona erdi.

Robotik Süreç Otomasyonu Temel Eğitimi

Bilkent CYBERPARK düzenlediği online eğitim ve etkinliklere tüm hızıyla devam ediyor. “VooDoo Zeki Robotik Süreç Otomasyonu Temel Eğitimi”, 21 Ağustos 2020 Cuma günü OneZero Proje Yöneticisi Selin Hayran’ın anlatımı ile gerçekleştirildi. 3 saatlik eğitime farklı firmalarımızdan katılım sağlayan dinleyiciler, sanal iş gücü ile verimliliği artırmak ve teknoloji odaklı iş modellerini güçlendirmek adına geliştirilmiş VooDoo Zeki Robotik Süreç Otomasyonu ile ilgili bilgi sahibi oldu.

UTTP - Uygulamalı Teknoloji Ticarileştirme Programı Başladı!

Bilkent Cyberpark ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı tarafından düzenlenen, alanında uzman Amerikalı eğitmenler tarafından verilen ve bu alanda ülkemizdeki ilk uzun soluklu sertifika programı olan “Uygulamalı Teknoloji Ticarileştirme Programı” UTTP 2020 başladı!

Başvurular arasından seçilen katılımcılar 11 Ağustos, Salı günü online ortamda ilk derslerini aldılar.

Gerçek vakaların ticarileştirilmesi üzerine çalışılan, teknoloji değerleme, pazarlama, lisanslama vb. konularda toplam 9 haftalık eğitimin verildiği programın Ekim ayında gerçekleşecek final sunumları ile son bulacak ve 1. ekip ödülün sahibi olacak.

Detaylı bilgi için:  https://www.cyberpark.com.tr/proje/uttp 

 

 

 

İlgili Görseller