Gaziantep Teknopark Ağustos 2020 Haber Bülteni

Ekleme Tarihi 27.8.2020

Gaziantep Teknopark Ağustos 2020 Haber Bülteni

“Gaziantep Teknopark’ta  3 Şirkete 3,8 Milyon TL Yatırım”

Gaziantep Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde faaliyet göstermekte olan firmalarımız aldıkları yatırımlarla büyümeye devam ediyor.

2019 yılında düzenlemiş olduğumuz Girişim Sermayesi, Melek Yatırım ve Startup Zirvesi programında sahneye çıkan 3 girişimci firmamız, 2020 yılı içerisinde yatırım almayı başardı.

“Teknoloji Yatırımları Pandemi Sürecinde Hız Kesmedi”

Gaziantep Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde faaliyet göstermekte olan firmalarımızın aldıkları teknoloji yatırımları, pandemi sürecinde bile hız kesmedi. Kuşkusuz küresel çapta etkisini gösteren salgın bütün Dünya şirketleri ve girişimcileri etkilemiştir. Ancak bu süreçte Türkiye’nin teknoloji üreten pek çok girişiminin ürünlerini geliştirmeye devam ettiklerini gördük.. Gaziantep Teknopark yönetimi tarafından özellikle 2019 yılında gerçekleştirilen yatırım etkinlikleri, zirveleri ve eğitimlerin emarelerini girişimci şirketlerimiz tarafından pandemi sürecinde dahi boşa çıkarmadıklarını gördük.

Yatırım alan teknoloji girişimleri şu şekilde sıralarsak:

2014 yılında  bölgede faaliyet göstermeye başlayan XLOOP YAZILIM geliştirmiş olduğu harita bazlı sunum uygulamaları ile yerel yatırımcının dikkatini çekmeyi başardı. Tütüncüler İnşaat San. Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tütüncüler tarafından 150.000 $ ‘lık yatırım alarak bölgede yatırım alan ilk şirket oldu.

Oyun sahnesine büyük bir giriş yapmaya çalışan tutkulu oyuncu grubunun kurmuş olduğu ROTATELAB ikinci yatırım almayı başaran şirket olurken, proje ekibi mobil ve PC oyun geliştirmede uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip.  Firma, Yatırımcı Yunus Becit tarafından Nisan 2020 ‘de 272.000 $ ‘ lık yatırım almayı başardı.

Üçüncü yatırım haberi ise ARGEX firmamızdan. 2017 yılında Tübitak 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği ile Gaziantep Teknopark’ta kurulan firma, geliştirmiş oldukları WATCHX Kodlanabilir Akıllı Saat ile 42 ülkeye ihracat yapmayı başardı. Geçtiğimiz günlerde almış olduğu 150.000 $ yatırım ile büyüme yolunda emin adımlar atmaktadır.

İlgili Görseller