İstanbul Teknokent Entertech Ağustos 2020 Haber Bülteni

Ekleme Tarihi 27.8.2020

İstanbul Teknokent Entertech Ağustos 2020 Haber Bülteni

“Kamu Bilişim Dijital Zirvesi” Yerli Video Konferans Altyapısı Baaalan.Com ile Gerçekleşti

Kamu Bilişim Derneği’nin organizasyonuyla, 20 Mayıs 2020 tarihinde organize edilen Kamu Bilişim Dijital Zirvesi baaalan.com video konferans- prodüksiyon altyapısı yapıldı.

Önceki yıllardan farklı olarak büyük konferans salonları yerine pandemi dolayısıyla dijital bir dönüşüme uğrayan konferans video konferans- prodüksiyon yöntemiyle gerçekleşti. Yerli ve milli olarak sermaye ile, CDN (Content Delivery Network) altyapı hizmeti sağlayan İstanbul Teknokent Entertech firmalarından Mediatriple firması tarafından geliştirilen baaalan.com ile yapılan konferans, 40 kamu bilişim yöneticisi ve 15 özel sektör temsilcisini bir araya   getirdi.    Baaalan.com, açık kaynak uygulamaları tamamen yerli mühendis ve tasarımcılar tarafından geliştirilen bir online video yazılımı. Baalan.com online video konferans yazılımında; açık kaynak uygulamaları kullanılarak oluşturulmuş yapılar üzerine tamamı yerli mühendis ve tasarımcılar tarafından ek katma değerler eklenerek işleyen bir ürün haline dönüşmüştür. Yeni devreye aldığı bu ürünü, buluta taşımış; kamu ve özel sektörün yurt içi ve yurt dışındaki kullanımına sunmuştur. Baalan, pandemi sonrası yaşanan dijital dönüşüm sürecinde, online video konferans alanında dışa bağımlılığı ortadan kaldırmış; kullanıcılarına güvenli ve hızlı video konferans çözümü sunmayı başarmıştır.

Baalan’da kullanılan araçlarla sunum ve/veya ekran paylaşma, anket yapabilme, ortak bir doküman üzerinde çalışa- bilme gibi seçenekler de sunulmaktadır. Hiçbir uygulama kurulumu gerektirmeyen Baalan, herhangi bir web tarayıcısı üzerinden bilgisayar, telefon ve tablet ile kullanılabilmektedir.

Baalan, Yapılacak Başka Konferansları da Desteklemeye Hazır

Mediatriple Satış ve İş geliştirme Yöneticisi İlker Kasaboğlu: Fiziksel etkinliklerin yerini dijital konferanslara bıraktığı bu günlerde Mediatriple’ın https://baalan.com sponsorluğunda her zaman benzeri etkinliklere ev sahipliği yapabileceğini belirtti. Kamu ve özel sektör kuruluşlarının bilişim alanında milli seferberlik halinde olması gerektiğinin de altını çizen Kasaboğlu, Baalan’ın bu seferberlikte köprü görevini üstlenebileceğinin altını çizdi.

Mediatriple; Yayinda.tv, Videoon.ly, Liveon.ly gibi birçok hizmeti kendi bünyesinde geliştiriyor.

Kamu ve Özel Sektörden Birçok Konuşmacı Katıldı

Dijital dönüşüm konusunun ön planda olduğu zirvede, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan ve BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu açılış konuşmalarını gerçekleştirdiği zirveye 40 kamu bilişim yöneticisi ve 15 özel sektör temsilcisi katıldı. 2 gün boyunca süren ve 8 panelden oluşan zirvenin sponsorluk gelirleri Biz Bize Yeteriz Türkiye’m sloganıyla Milli Dayanışma Kampanyası’na bağışlandı.

Firmalarımızdan Sistem 9’un Dünya Çapındaki Başarısı!

Sistem 9 Uluslararası Dse Apex Awards’da Finalde!

Sistem 9, Digital Signage Federasyonu’nun resmi sponsorluğunu yaptığı DSE Apex Ödülleri'nde finale kaldı.  Las Vegas Convention Center’da 15-18 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Digital Signage Expo (DSE) 2020 organizasyonunda 12 dalda Apex Awards sahiplerine verilecek.

Türkiye'de digital signage alanında yaptığı çalışmalarla sektöre öncülük eden Sistem 9, Digital Signage Federasyonu tarafından Las Vegas’ta gerçekleştirilecek DSE 2020 Apex Awards töreninde Transportation kategorisinde finale kaldı. Sistem 9 bu başarısı ile organizasyonda altın, gümüş ya da bronz ödüllerden birinin sahibi olacak.

Söz konusu organizasyonda daha önce de ödül aldıklarını hatırlatan Sistem 9 Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Akın; “Dünyanın digital signage alanında oscar’ları kabul edilen bu törende 2012 yılında 2 projemizle bronz ödül ve 2015 yılında da 1 projemizle altın ödül kazanmıştık. Digital Signage Federasyonu’nun (DSF) resmi sponsorluğunu yaptığı Digital Signage Expo (DSE) sektörün kalbinin attığı önemli bir buluşma noktasıdır. Sistem entegratörü, yazılım, distribütör, reklam, pazarlama vb. alanında uzman 4 bini aşkın profesyoneli buluşturan bu etkinlik kapsamında ödüller de veriliyor. Dünyada digital signage sektörünün liderleri, uzman markaları ve uzmanlarını buluşturan DSE’de Apex Awards’da alacağımız derece Sistem 9 açısından olduğu kadar, ülkemiz için de son derece önemli bir yere sahip olacak. Dolayısıyla digital signage alanında müşterilerimize sunduğumuz hedef odaklı yaratıcı çözümlerimizin dünya standartlarında olduğunu da dünyaya ilan etmiş olacağız’’

Fuarla eş zamanlı olarak verilecek olan 2020 Apex Awards için 19 ülkeden 115 dünya devi şirket birbiriyle yarıştı. 12 kategoride finale kalan 36 değerli firma arasına kalan Sistem 9 organizasyona ‘’Unifree / İstanbul Havalimanı Duty Free Projesi’’ ile katıldı.

Digital Signage Federasyonu, digital signage alanında yenilikçi çözümler sunan firmaları her yıl ödüllendiriyor. Ödül töreni ise Las Vegas’ta gerçekleştirilen Digital Signage Expo (DSE) fuarında yapılıyor. DSE Apex Awards, bağımsız jürinin dijital bilgi ekranları sektöründe faaliyet gösteren firmaları bireysel ve uzun süren değerlendirmeleri sonunda belirleniyor. Jüri üyeleri projeleri, özgünlük ve yenilikçi dijital iletişim kıstaslarına göre ince eleyip sık dokuduktan sonra son kararını veriyor.

İlgili Görseller