Teknopark İstanbul Temmuz 2021 Haber Bülteni

Ekleme Tarihi 9.8.2021

Teknopark İstanbul Temmuz 2021 Haber Bülteni

Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi %0,18'lik Dilimden Öğrenci Aldı

Teknopark İstanbul yerleşkesi içerisinde 2020 yılında eğitim hayatına başlayan ve Türkiye’nin ilk Siber Güvenlik Lisesi olma özelliği de taşıyan Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Sınavı'nda yüzde 0,18'lik dilimden öğrenci alarak geçen yılki başarısını artırarak devam ettirdi.

Paydaşları arasında; T.C Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi ve Teknopark İstanbul olan, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından siber güvenlik alanında açılan ilk lise unvanını taşıyan Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi başarılı öğrencilerin tercihi oldu.

Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, eğitim programında siber güvenlik ve kültürel derslere ağırlıklı olarak yer veriyor. Teknopark İstanbul'un içinde yer alan ve ilk yılı hazırlık sınıfı olmak üzere 5 yıl eğitim verilen lisede öğrenciler, sızma testi, adli bilişim, yapay zeka ve siber güvenlik laboratuvarlarında eğitim alıyor.

 

İlgili Görseller