GOSB Teknopark Ağustos 2022 Haber Bülteni

Added Date 31.8.2022

GOSB Teknopark Ağustos 2022 Haber Bülteni

Ülkemize Değer Katan Firmalarımız

Ev sahipliğini Bilişim Vadisi'nin üstlendiği Kocaeli'den ülkemize değer katan sanayi ve teknoloji firmalarının ödüllendirildiği törende, Logo Yazılım firmamız "Yazılım ve Bilişim Hizmetleri" kategorisinde, GOSB Teknopark'ta büyüyüp yatırım alan Khenda (Eravis) firması ise "En Fazla Yatırım Alan Teknoloji Şirketleri" kategorisinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödül almışlardır.

Arge Bilişim CNR Konfek Fuarında

İstanbul Fuar Merkezinde 3-6 Ağustos 202 tarihleri arasında düzenlenen CNR KONFEK Konfeksiyon Makineleri Fuarında, GOSB Teknopark firmalarımızdan Arge Bilişim yer aldı.

Logo Yazılım 5 Kategoride Birinci

LOGO Yazılım firmamız, M2S Araştırma ve Pazarlama Hizmetleri tarafından bu yıl 23'üncüsü düzenlenen Bilişim 500 araştırması sonuçlarına göre 5 kategoride birincilik ödülüne layık görülmüştür. Kendilerini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Infodrom Yazılım Bilişim 500 Listesinde

Infodrom Yazılım firması M2S Araştırma ve Pazarlama Hizmetleri tarafından bu yıl 23'üncüsü düzenlenen araştırmada, kendi kategorisinde kendi mottosu ile Bilişim 500 listesinde yer aldı. Logo Yazılım iş ortağı olan Infodrom Yazılım, birçok orta ve büyük ölçekli işletmeye danışmanlık hizmeti vererek edindikleri sektörel deneyimlerini, kurumsal olarak aktarabilmek amacıyla 2004 yılında kuruldu. Elde ettiği referanslar ile pek çok başarılı projeye imza atan Infodrom Yazılım, 2020 yılında yazılım sektöründe yaptığı araştırma ve geliştirme faaliyetlerine GOSB Teknopark bünyesine dahil olarak bulunduğu ekosisteme ve ülkesine katma değer yaratan yüksek verimli işler yapmaya devam etmektedir.

MARTEK Ziyareti

GOSB Teknopark olarak olası iş birliklerini değerlendirmek üzere Marmara Teknokent'i ziyaret ettik. Ev sahipliği ve değerli bilgi paylaşımları için kendilerine teşekkür ederiz.

Birleşik Krallık'tasatış Stratejileri

Blink a Moment serimize Blink UK Direktörümüz Kemal Sidar ile devam ediyoruz. Birleşik Krallık pazarı ve sektörler özelinde satış stratejilerinin yer aldığı serimizi izlemek isterseniz GOSB Teknopark Youtube kanalımızı takip edebilirsiniz.

Türkiye Girişim Ekosistemi

Startups Watch’ın öncülüğünde Türkiye Girişim Ekosistemi 2022 2. Çeyrek Etkinliğine GOSB Teknopark Direktörümüz Tolga Bildirici ve TTO Yetkilimiz Başak Ocak katılım sağladı.

Yalın Üretim Ve Dijital Dönüşüm Süreçleri

MARKA desteğiyle başlattığımız “Sanayide Yalın Üretim ve Dijital Dönüşüm Süreçlerine Uyum” projemiz firmaları yerinde ziyaret ederek yaptığımız olgunluk analizleri sonrasında eğitimlerine devam ediyor.

Çalışan Bağlılığını Artırarak Finansal İyileşmenin 3 Yolu

24 Ağustos Çarşamba günü “Çalışan Bağlılığını Artırarak Finansal İyileşmenin 3 Yolu” konulu etkinliğimiz gerçekleştirildi.

Duyurular

7346 Sayılı Kanun Kapsamında Uzaktan Çalışma ile Teknopark ve Ar-Ge &Tasarım Merkezleri dışında geçecek sürelere ilişkin vergi ve SGK prim desteğindeki oran 21 Temmuz 2022 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Cumhurbaşkanı Kararı ile 31.12.2023 tarihine kadar %75 olarak uygulanacaktır.

Vodafone Business ve Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği’nin hayata geçirdiği yeni iş birliği ile birlikte, teknoparklarda yer alan Startup şirketler Vodafone Business’ın mobil tarifelerinden ve metro ethernet çözümlerinden avantajlı fiyatlarla yararlanabiliyor.

Related Images