Bilkent CYBERPARK Aralık 2018 Haber Bülteni

Ekleme Tarihi 31.12.2018

Bilkent CYBERPARK Aralık 2018 Haber Bülteni

CYBERPARK’TAN GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİ’NE BÜYÜK DESTEK!

Bilkent CYBERPARK, 2 girişimciye daha ücretsiz ofis ve ön kuluçka desteği sağlayarak girişimcilik ekosistemine kazandırdı.

Bilkent CYBERPARK ve Bilkent Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin en kapsamlı girişimcilik etkinliği Ankara Startup Zirvesi’nin 12.si “Feel The Potential” mottosuyla 16 Aralık 2018 tarihinde Bilkent Otel’de gerçekleşti.

Başarılı girişim hikâyeleri ile başlayan ve girişimciliğin A’dan Z’ye gözlemlenebildiği Zirve büyük şirketlerin inovasyon yöneticilerinin ve yatırımcıların katıldığı paneller ile devam etti. Amazon Web Services (AWS), Allianz Türkiye ve Oracle yetkilileri girişimcilere olan desteklerini ve başarı hikayelerini anlatırken, Galata Business Angels, Vestel Ventures, Revo Capital, Citymapper, startups watch, ScaleX, Onedio ve Hadi yetkilileri de paneller kapsamında ve seyircilerden gelen sorular eşliğinde keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Zirve’de panellerin ardından (Asansör Konuşması) Elevator Pitch için seçilen 12 ekip sahneye çıkarak 1 dakikada projelerini anlattılar. Fizyoscreen, Elevator Pitch bölümünde tanıttığı projesiyle Bilkent CYBERPARK’tan ön kuluçka programı ödülü kazandı.

Sonrasında finale seçilen 9 girişimcinin projelerini sunduğu oturum başladı. Ekosistemin önde gelen isimlerinin yer aldığı jürinin sunumlara ilgisi oldukça yüksekti.

Şimdiye kadar 20’nin üzerinde şirketin kurulmasını sağlayayan zirvenin 12.sinde Bilkent CYBERPARK’tan 1 yıllık ücretsiz ofis ödülünü Selvi Technology kazandı. Bilkent CYBERPARK, Zirve’de ödül alan 2 girişimciye ücretsiz ofis fırsatı ve diğer tüm ödüllerle birlikte bünyesindeki tüm imkânlara erişim olanağı sağlayarak girişimcilik ekosistemine sağladığı desteği bir kez daha göstermiş oldu.

BİGG MARKA Programında 2. Aşamaya Geçecek Girişimci Ekipler Belirlendi

Bilkent CYBERPARK TÜBİTAK 1512 Destek Programı  kapsamında 2018 yılı 2. çağrı için tüm eğitim ve mentörlükleri tamamladıktan sonra Nihai Değerlendirme Komisyonu’nu gerçekleştirdi ve 2. aşamaya geçecek girişimciler belirlendi.

BİGG MARKA programı kapsamında girişimciler temel girişimcilik eğitimlerini, birebir iş geliştirme mentörlüklerini ve sektör lideri firmalardan aldıkları dikey mentörlükler sonucunda iş fikirlerini nitelikli birer iş planlarına dönüştürdüler ve 5 Aralık Çarşamba günü Değerlendirme Komisyonu’na sunuldu. 

Girişimcilerimiz; takım yetkinliği, fikrin yenilikçi ve teknolojik yönü, yasal uygunluğa göre yapılabilirliği, ticari sürdürülebilirliği, iş fikrinin ve modelinin pazar potansiyeli ile milli ekonomiye katkısı gibi hususlarda değerlendirildi. Yapılan değerlendirmeler sonucu BİGG MARKA Programı’mızda 2. aşamaya geçmeye hak kazanan girişimcilerimiz belirlendi.

Nihai Değerlendirme sonrasında 2. Aşamaya geçmeye hak kazanan girişimcilere Prodis hakkında eğitimler verildikten sonra süreç hakkında bilgilendirildiler.

BİGG MARKA programına katılım gerçekleştiren tüm girişimcilerimizi tebrik eder ve bu süreçte girişimcilerimize destek olan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

BİL-TEL Kümesi Consumer Electronic Show 2019’a katılmak üzere A.B.D. Yolcusu!

Bilkent Cyberpark BİL-TEL Kümesi, Yurt Dışı Pazarlama Faaliyetleri kapsamında Las Vegas CES  (Consumer Electronics Show) Fuarı’na ziyaretçi olarak katılacak. Faaliyetin ilk günü A.B.D.'nin yeni silikon vadisi olmaya aday olan Los Angeles'ta yer alan en büyük teknoloji merkezleri ziyaret edilecek olup burada firma görüşmelerinin yanı sıra katılımcı küme üyesi firmalar A.B.D'de şirket kurulumu, vergilendirme, hukuk süreçleri vb. hakkında bilgi edinecek. 

Las Vegas, Nevada'da gerçekleştirilecek olan CES Fuarı, aynı zamanda dünyanın en büyük Teknoloji Fuarı olarak da bilinmektedir. Dünya çapında teknolojiye yön veren AR, VR, Drone gibi çağ açıcı inovasyon ve yenilikler çoğunlukla ilk kez CES Fuarı'nda tanıtılmaktadır. CES, tüketici teknolojisi üreticileri, start-up firmalar, distribütörler, araştırmacılar, içerik geliştiriciler, maliyet ve endüstri analistleriyle basını, perakende dağıtım kanalında satın almacılar, yatırımcılar ve karar vericilerle bir araya getirmektedir. Fuarda her sene dünyanın dört bir yanından yaklaşık 4000 fuar katılımcısı, 20.000 yeni ürün, 180.000 ziyaretçi yer almaktadır.

Katılımcı küme üyesi firmalar, global bir vizyon edinerek dünyadaki son teknolojik gelişmeleri yakından takip etme şansı yakalayacaklar. Etkinlik kapsamında fuar boyunca firmalar kendi talepleri ve diğer katılımcı firmaların talepleri doğrultusunda birebir görüşmelere imza atacaklar. Bu eşleştirmeler neticesinde ihracatı artırmak, küme üyesi firmaları potansiyel müşterileri ile bir araya getirmek, Amerika pazarını deneyimlemelerini sağlamak ve uluslararası iş birlikleri oluşturulması hedeflenmektedir.

Bilkent CYBERPARK ile Girişimciler Fikirlerini Sınırların Ötesine Taşıyor!

30 Kasım 2018 Cuma günü Bilkent CYBERPARK’ta Ankara Kalkınma Ajansının “İleri Teknolojili Ürün Ticarileştirme Mali Destek Programı” kapsamında desteklenmeye hak kazanan “erken aşama girişimciler için ürünleştirme, ticarileştirme ve uluslararasılaştırma” hedefli DOPING XL Programı’nın lansmanı girişimci, mentörler ve ekosistemden önemli isimlerin de katılımı ile gerçekleştirildi.

Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Faruk İnaltekin’in ve Ankara Kalkınma Ajansı’ndan Muhammed Seyid Pehlivan’ın açılış konuşması ile başlayan etkinlik, Startupları ticarileştirme, ürünleştirme odaklı ve Kuzey Avrupa, Estonya hedefli olan ve girişimci ekliplerin gereksinimlerini tespit edip, iyileştirmek ve globale açılmak üzere oluşturulmuş bir hızlandırma programı olan Doping XL programının tanıtımı ile devam etti.

Etkinlik akışı, hızlandırma programı süresince girişimci ekiplerin her adımlarında yanlarında olacak olan mentörlerin girişimcilere ve katılımcılara kendilerini tanıtması ve aktif bir sohbet gerçekleştirmesi ile devam etti. Ardından Doping XL programında yer alacak olan ve yaklaşık 50 başvuru arasından seçilen 15 startup firma asansör bir sunum (one minute pitch) ile önce kendilerini daha sonra ise programdan beklentilerini katılımcılar ile paylaştılar. Kuzey Avurpa’ya açılma fırsatı sunan bu programda yer almaktan ne derece mutluluk ve gurur duyduklarını belirten firmalar eğitimler ve mentörlükler için de oldukça heyecanlılardı. Program katılımcıların birbirleri ile tanışmalarını ve keyifli bir sohbet gerçekleştirmelerini sağlayan kokteyl ile son buldu. Doping XL programı devamında ise birebir mentörlük ve eğitimlerle kendilerini geliştiren 15 startup Demo Day’de tekrardan sunum yapacak ve gün sonunda seçilen 8 girişimci Estonya’ya gitmeye hak kazanacak.

Token Finansal Teknolojiler CYBERPARK Firmaları ile Görüştü

Arçelik firmasının ödeme sistemleri ile ilgili çalışmalarını yürütmek üzere kurmuş olduğu Token Finansal Teknolojiler 24 Aralık Pazartesi günü Bilkent CYBERPARK’ı ziyaret etti. CYBERPARK bünyesinde yer alan ve fintech alanında faaliyet gösteren firmaların projelerini dinleyen Token Finsansal Teknolojiler, olası iş birlikleri üzerine de birebir görüşmeler gerçekleştirdi.

BİLKENT CYBERPARK 2019'A TÜM SAKİNLERİ İLE BİRLİKTE MERHABA DEDİ

CYBERPARK yönetimi ve tüm sakinleri her yıl geleneksel olarak düzenlenen yeni yıl partisiyle 2019’a büyük bir coşkuyla merhaba dedi. 26 Aralık Çarşamba akşamı Bilkent CYBERPARK’ta gerçekleşen partide 6. Geleneksel CYBERPARK MIS Ödülleri de sahiplerini buldu.

 

 1. Çözüm Ortağı Özel Ödülü / Ar-Ge ve Teknokent MM
 2. En Yüksek Yatırımı Alan Firma Ödülü / Soagen
 3. En Çok Akademik İş Birliği Yapan Firma / Omega-Pro
 4. En Çok Stajyer Çalıştıran Firma Ödülü / Digit
 5. En Yaratıcı Ofis Ödülü / Apps Medya
 6. En Hızlı Büyüyen Firma / Atarlabs Bilişim
 7. GİTT Özel Ödülü / VIA Bilgisayar
 8. En Fazla Kamu Destekli Proje Yürüten Firma / UNAM
 9. En Çok İhracat Yapan Kuluçka Firması / Apps Bilgi
 10. En Çok Proje Geliştiren Firma / Karel
 11. En Çok İhracat Yapan Firma / Vaksis
 12. En Çok Proje Geliştiren Kuluçka Firması / Artı Boyut
 13. Mıs Özel Ödülü / Ekinoks
 14. En Fazla Yeni İstihdam Yaratan Firma / Ericsson

 

İlgili Görseller