Yıldız Teknopark Aralık 2019 Haber Bülteni

Ekleme Tarihi 27.12.2019

Yılbaşı Kokteylinde Yıldız Teknopark’lılar Bir Araya Geldi

Yıldız Teknopark, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2018 verilerine göre Tüm Teknoloji Geliştirme Bölgeleri arasında Türkiye'nin en başarılı Teknopark'ı seçilmesini hem de 2020 yılını kutlamak amacıyla 25 Aralık Çarşamba günü, A1 Yıldız Kuluçka Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirdiği ‘Yılbaşı Kokteyli’ ile tüm Yıldız Teknopark’lıları bir araya getirdi.

Oldukça keyifli geçen etkinlikte davetliler ilk olarak hoş bir müzik performansıyla karşılandı, ardından fotoğraf alanında Yıldız Teknopark’ın 1.’lik ödülü ile fotoğraf çektiren davetliler etkinlik boyunca sunulan çeşitli ikramlar ve hoş sürprizler ile karşılaştılar. Etkinlik Mesut Süre’nin stand up gösterisi ve yoğun geçen yılın stresinin atıldığı eğlenceler ile son buldu.

212vc Kurucu Ortağı Ali Karabey, Match Poınt’de Girişimcilerle Buluştu

Türkiye’nin en büyük ve en başarılı teknoparkı olan Yıldız Teknopark tarafından düzenlen ve sektörün önde gelen isimlerinin bilgi ve tecrübelerini paylaştığı “Match Point Girişimci Buluşmaları"nın dördüncüsü, 212 VC Kurucu Ortağı Ali Karabey katılımıyla 16 Aralık 2019 Pazartesi günü, A1 Kuluçka Etkinlik Alanı'nda gerçekleşti

Ana konusu “Yatırımcıyı Gözünüzde Büyütmeyin “olan buluşmada konuşan Karabey,” 212VC olarak yurt dışına açılmayan veya açılmayı düşünmeyen firmalara yatırım yapmıyoruz. Yatırım yaptığımız firma ile de ürünü ve firmanın kültürünü anlamak için en az bir hafta onlarla tam zamanlı çalışıyoruz.” Dedi.  Girişimcilerin, herkesin bakıp kimsenin göremediğini gören, bundan rahatsızlık duyan ve çözüm üretmeye çalışan kişiler olarak tanımladı.

Karabey program sonrasında; Match Point Girişimci Buluşmalarına katılmaktan çok keyif aldığını, katılımcılarla soru cevap şeklinde hoş bir sohbet gerçekleştirdiğini belirtti. Yıldız Teknopark ile yeni iş birliklerde buluşmak istediğiniz belirtti.

Etkinliğin moderatörlüğünü üstlenen Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Pınar Büyükbalcı etkinlik sonrası “Yatırımcıya ulaşmak, onu ikna etmek girişimcinin gözünde en çok büyüyen konudur. Ali Karabeyli, samimi sohbetiyle yatırımcı başarısı ile girişimci başarısının birbirine ne kadar bağlı olduğunu, yatırımcıya ulaşma sürecine yönelik farkındalık geliştirmenin önemini vurguladı.” dedi.

Nesnelerin İnterneti Ve Akıllı Yaşam Etkinliği Düzenlendi

Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) ve Yıldız TEKNOPARK iş birliği programı kapsamında 17 Aralık 2019 Salı Günü  “Nesnelerin İnterneti ve Akıllı Yaşam” etkinliği düzenlendi.

Etkinlik Yıldız Teknopark Genel Müdürü Prof.Dr. Mesut Güner’in açılış konuşması ile başladı. Bu tarz etkinliklerin ekosistem için çok önemli olduğunuz vurgulayan Güner, Büyük şirket, kobi ve start-up iş birliğinin önemli çıktılar elde edilebilmesi adına büyük önem taşıdığını belirtti. TESİD başkanı ve NETAŞ CEO’u  C. Müjdat Altay’ında bir açılış konuşması gerçekleştirdiği etkinlikte sektörün önemli temsilcileri ARÇELİK Ar-Ge direktörü Nihat Bayız, Arçelik Satın Alma Komponent Grup Yöneticisi Aydın Dİrican, İSBAK Genel Müdürü Esat Temimhan ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Ata Akın konuşmalar gerçekleştirerek Akıllı ürünler, akıllı sağlık ve akıllı yaşam konularına sanayicilerin gözünden bakarak katılımcılara önemli bilgiler verdiler.

İlgili Görseller