GOSB Teknopark Kasım 2022 Haber Bülteni

Ekleme Tarihi 9.12.2022

GOSB Teknopark Kasım 2022 Haber Bülteni

SABANCI ÜNİVERSİTESİ ZİYARETİ

Ortaklarımızdan Sabancı Üniversitesi'nin Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici'ye, Yönetim Kurulu Başkanımız İsmail Sait Turfanda, Yönetim Kurulu Üyemiz Bülent Bankacı, Yönetim Kurulu Onursal Üyemiz Cemil Arıkan ve Genel Müdürümüz Tolga Bildirici ile birlikte ziyaret gerçekleştirdiler.

GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ZİYARETİ

Gebze Organize Sanayi Bölgesi iştiraki GOSB Teknopark A.Ş Genel Müdürü Tolga Bildirici, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hacı Ali Mantar’ı ziyaret etti. GOSB Teknopark’ın, GTÜ Teknoloji Transfer Ofisi ve GTÜ Teknopark ile yapılabilecek iş birliklerinin konuşulduğu görüşmede Rektör Prof.Dr. Hacı Ali Mantar'ın yanı sıra GTÜ Rektör Yardımcısı Hasari Çelebi, Rektör Danışmanı Mehmet Göktürk, GTÜ Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Yusuf Çalık ve GTÜ TTO Genel Müdürü Doç.Dr. Abdurrahman Akyol da yer aldı.

SANLAB FİRMA ZİYARETİ

SANLAB firmasını GOSB Teknopark olarak ziyaret ettik. Geliştirmekte oldukları similasyonlar ile birçok sektöre gerçek zamanlı robotik uygulamalar alanında çözümler sunmaktadırlar. Değerli bilgi paylaşımları ve bizlere deneme fırsatları sundukları için firma kurucusu Salih Kükrek ve ekibine çok teşekkür ederiz.

GOSB KULE VERİ MERKEZİ İLE FİRMA ZİYARETİ

Bilgi Teknolojileri Sorumlumuz Gözdenur Köse Yılmaz, GOSB Kule Veri Merkezi Yöneticisi Ozan Özdemir ve ekibinden Başak Özcan ile GOSB Teknopark firmalarına gerçekleştirdikleri ziyarette firmaların teknoloji ihtiyaçlarını dinleyerek veri merkezi çözümlerini aktardılar.

BİLİŞİM ZİRVESİ 2022

BT Haber Gazetesi‘nin düzenlediği Bilişim Zirvesi’22 etkinliği 22 Kasım 2022’de gerçekleştirildi. Etkinliğe GOSB Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi Sorumlumuz Başak Ocak ile İletişim Danışmanımız Serap Şahin Durak katılım sağladılar.

MİLTEKSAN CNC MAKTEK'22 EURASIA FUARINDA

Milteksan CNC A.Ş. ortaklarından olan CNC Teknolojileri firmamız Maktek'22 Eurasıa fuarına katıldı. Firma, uluslararası alanda rekabet edebilir, yeni nesil, geleceğin teknolojilerine uygun CNC, PLC kontrol sistemleri donanım ve yazılımları ile CAM yazılımlarını milli imkanlarla üretmek ve ülkemizin makine sanayisinin gelişmesi için öncü rol oynamaktadır. CNC Kontrolcü yazılımları ile gömülü yazılım, kullanıcıya özgü arayüz ve PLC yazılım imkânı sunulmaktadır. Milteksan CNC Sistemi hakkında detaylı bilgi için;

GTÜ İEEE ÖĞRENCİ TOPLULUĞU ZİYARETİ

GTÜ İEEE öğrenci topluluğu Teknopark’ımızı ziyaret ettiler. Bizi firmalarında ağırlayarak bilgi paylaşımında bulunan Kalyon Robotik, ICM Enerji ve Exar firmalarımıza çok teşekkür ediyoruz.

HAYAT KİMYA TEKNOPARK ZİYARETİ

Sektörünün lideri Hayat Kimya'nın Genel Müdür Yardımcısı Aysel Aydın ve Küresel İletişim Direktörü Çağlayan Kent, GOSB Teknopark'ı ziyaret etti. İletişim Danışmanımız Serap Şahin Durak'ın da bulunduğu görüşmede hem teknopark ekosistemi hem de farklı dikeylerde çok boyutlu işbirlikleri konuşuldu. Kendilerine ziyaretleri için teşekkür ederiz.

ADALAR KAYMAKAMI ZİYARETİ

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı eski Genel Sekreteri, şu an İstanbul Adalar Kaymakamı Sn. Mustafa Ayhan GOSB Teknopark'a ziyaret gerçekleştirdi. Sn. Mustafa Ayhan'a Ataşehir İnovata Girişimcilik ve Kuluçka Merkezimizde gerçekleştireceğimiz projelerimizden bahsettik. Kendisine ve bu görüşmeye vesile olan Adım Patent kurucu ortağı Seval Yılmaz'a teşekkür ederiz.

CREA CENTERS ZİYARETİ

Çekmeköy Belediyesi'nin hizmete açtığı Crea Centers'a GOSB Teknopark Genel Müdürü Tolga Bildirici potansiyel iş birliklerini görüşmek üzere ziyarette bulundu. Ev sahipliği ve değerli bilgi paylaşımlarından dolayı Crea Centers ekibine teşekkür ederiz.

EMTEST FİRMAMIZ SAHA EXPO 2022 FUARINDA

Emtest firmamız SAHA İstanbul tarafından düzenlenen SAHA EXPO'22 Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi fuarına katılım sağladı. Firmamız savunma sanayi, havacılık, raylı taşımacılık ve otomotiv sektörlerine test sistemi çözümleri sunan yerli bir mühendislik firmasıdır. Saha EXPO fuarında özgün ve yerli test sistemi çözümlerini ve MpiCon kontrol donanım ve yazılımlarını ziyaretçilerine aktardılar. Ayrıca yine test sistemi çözümleri kapsamında distribütörlüğünü yürütmüş olduğu firmaların (elektro-manyetik sarsıcı, kontrol ve veri toplama sistemleri, çevresel şartlandırma kabinleri, servo-valfler, sızdırmazlık test sistemleri) ürünlerini fuar ziyaretçileri ile paylaşma şansı buldular.

FİRMAMIZ EVOCO'YU TANIYALIM

Evoco Polimer kompozitler polimerler ve reçineler konusunda yenilikçi ürünler geliştiren bir Ar-Ge firmasıdır. İnovatif, çevreci ve kaliteli ürünlerin geliştirilmesi amacıyla, Ar-Ge altyapısı olmayan firmalara proje bazlı danışmanlık hizmeti sunan Evoco Polimer; sentez, üretim-proses, test ve analiz hizmetleri olmak üzere ürün tasarımından üretime kadar olan tüm süreçlerde müşterilerine destek olmaktadır.

İlgili Görseller