Avrupa Yenilikçiler Konseyi (EIC), 2022 Yılı AB Kadın Yenilikçiler Ödülü Hk.

Ekleme Tarihi 18.4.2022

Avrupa Yenilikçiler Konseyi (EIC), 2022 Yılı AB Kadın Yenilikçiler Ödülü Hk.

Avrupa Yenilikçiler Konseyi (EIC) tarafından “2022 Yılı AB Kadın Yenilikçiler Ödülü” çağrısı duyurulmuştur.

Avrupa Birliği, bu çağrı ile kadın yenilikçilere yönelik farkındalık yaratmayı ve girişimci kadınlar için rol modeller oluşturmayı amaçlamaktadır. Ödül, fikirlerini vatandaşların fayda ve refahı için yeni ve nitelikli ürünlere veya hizmetlere dönüştürerek yenilikçilik ekosistemi üzerinde en büyük etkiyi yaratan kadın yenilikçilere verilecektir.

İki kategoride verilecek ödül kapsamında, "Kadın Yenilikçiler" kategorisinde üç kadın girişimciye 100.000'er avro, "Yükselen Yenilikçiler" kategorisinde ise 35 yaş altındaki kadın başvuru sahipleri arasından seçilecek üç kişiye 50.000'er avro para ödülü verilecektir.

Ödül çağrısına başvuru yapabilmek için başvurunun son teslim tarihi olan 18 Ağustos 2022 tarihinden en az iki yıl önce kurulmuş ve halihazırda faaliyet gösteren yenilikçi bir şirketin kurucusu veya kurucu ortağı olma şartı aranmaktadır.

Çağrıya ilişkin detaylı bilgilere ekte yer alan çağrı metninden ulaşabilirsiniz.

Ufuk Avrupa Programı kapsamında açılan "2022 AB Kadın Yenilikçiler Ödülü" çağrısına ilişkin soru ve bilgi talepleri için programın koordinatör kuruluşu olan TÜBİTAK (ncpeic@tubitak.gov.tr) ve Avrupa Birliği Başkanlığı (bp@ab.gov.tr) ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Görseller