Balıkesir Teknokent

Balıkesir Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Anonim Şirketi 31 Ağustos 2015 tarihinde kurulmuştur. Şirket ortaklarımız Balıkesir Üniversitesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi, Balıkesir Sanayi Odası, Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Ticaret Borsası, Bandırma Ticaret Borsası, Bandırma Organize Sanayi Bölgesi ve Burhaniye Ticaret Odası’dır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın hibe destekleriyle inşa edilen yaklaşık 11.908 m2 kapalı alana sahip binamız Ağustos 2019’da tamamlanmıştır.

Gerekli personel ve bina iç mekan organizasyonu yapılarak Balıkesir Teknokent Ekim 2019’da faaliyete geçmiştir.

Binamızda, 69 adet kiralanabilir ofis, ön kuluçka ve kuluçka merkezleri,tam donanımlı toplantı/seminer salonu, fuaye / sergi salonu, Kafeterya, oyun odaları, kapalı ve açık otoparklarımız, sosyal alanlar ve çeşitli katlarda teraslarımız bulunmaktadır.

2019  Ekim ayında proje kabülüne başlayan Balıkesir Teknokent ,  bu süreçte yoğun şekilde Balıkesir’de faaliyet gösteren Sanayi kuruluşları, Odalar, Belediyeler, okullar, Sivil Toplum kuruluşları ile bir araya gelmeye çalıştık ve bir araya gelmeye devam ediyoruz. Bu buluşmalarda Teknokenti anlatıyor, Teknokentte yer almalarının kendilerine, şehrimize ve ülkemiz kalkınmasına faydalarını anlattığımız tanıtım toplantıları düzenliyoruz. Ekibimiz sürekli sahada fabrika ziyaretleri gerçekleştiriyor. Burada amacımız Teknokent’in önemini şehirle paylaşmak, bu farkındalığı yaratmak. Balıkesir Teknokent’in ekonomik, sosyal ve kültürel etkilerini ortaya koymak, Teknokentimiz bünyesinde geliştirilen ürün ve hizmetleri müşteri potansiyeli bulunan alanlarda tanıtılması, başarısını ve Türkiye’nin kalkınma sürecine katkısını artırmaya yönelik tanıtım çalışmalarımıza ve Teknokentimizi anlatmaya devam edeceğiz.

Balıkesir Teknokent ortamı firmalar ile üniversite arasındaki iş birliğinin yanı sıra Teknokent içindeki firmalar arası iş birliklerini artırmakta ve bilginin yayılımı için önemli bir platform oluşturarak bilginin yayılımını hızlandırmaktadır. Dolayısıyla üniversitemizin, şehrimizin, ülkemizin kalkınmasına önemli katkılar sağlamakta ve Balıkesir için bir çekim merkezi olmaktadır.

 

İletişim Bilgileri

Balıkesir Üniversitesi Çağış Yerleşkesi, Altıeylül/Balıkesir
+90 266 612 11 00 +90 266 612 12 00

Bizimle İletişime Geçin