"Buluştan Ticarileştirmeye Uzanan Yolda - Stratejik IP Yönetimi" Etkinlik Seris

Added Date 5.4.2022

"Buluştan Ticarileştirmeye Uzanan Yolda - Stratejik IP Yönetimi" Etkinlik Seris

Küresel Ticarileştirme Aracılık Programı ICCD, Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu IFIA, Türkiye Patent Hareketi Platformu, Patent Hareketi Derneği ve Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği’nin destekleri ve organizasyonuyla ülkemizin 7 Coğrafi Bölgesinde ayrı ayrı düzenlenecek “Buluştan Ticarileştirmeye Uzanan Yolda - Stratejik IP Yönetimi” etkinlik serisine 30 - 31 Mayıs 2022 tarihlerinde, “İç Anadolu Bölgesi, Bölgesel Ticarileştirme Buluşmaları” adı altında ve Başkent Üniversitesinin ev sahipliğiyle başlanacağını belirtmekten memnuniyet duyarız.

Ülkemizin 7 coğrafi bölgesinin her birinden seçilen pilot illerde düzenlenecek etkinliklerle; lider sanayi yöneticileri, yatırım grupları, yatırım fonları ile ilgili coğrafi bölgede faaliyet gösteren teknoloji geliştirme bölgeleri ve teknoloji transfer ofisleri bünyesinde yer alan veya bireysel, asgaride patent başvurusunu yapmış buluşçular, girişimciler ve girişim şirketleri ile buluşturulacaktır.

Yatırım görüşmelerinin gerçekleştirilmesi, ikili görüşme ortamlarının oluşturulması, kayıtlı teknolojilerin katılımcılara sergilenmesi, bölge dinamikleri içerisinde yerinde iyi uygulama örneklerinin sunulması, “Stratejik IP Yönetimi” başlığı altında; patent, lisans, finansal raporlama, mevzuat, hukuki altyapı, sınai mülkiyet hakları gibi modüllere ayrılmış interaktif çalıştaylar ve sosyal programlarla desteklenmesi “Bölgesel Ticarileştirme Buluşmalarının” ana içeriğini oluşturmaktadır.

İç Anadolu Bölgesi, Bölgesel Ticarileştirme Buluşmaları Katılım Koşulları ve Kayıt:

İlgili coğrafi bölgede faaliyet gösteren teknoparklar ve üniversiteler bünyesinde yer alan ve yine ilgili coğrafi bölgede ikamet eden birseysel buluşçular, girişimciler, girişim şirketleri başvuruda bulunabilir. Başvuru sonrası yapılacak değerlendirmelerin ardından kabul edilen teknolojiler/fikirler programa kabul edilecektir.

Başvuru tarihi itibarı ile

-Patent başvurusunun yapılmış olması,

-Prototipinin olması,

-En az “TRL 5” seviyesinde olması gerekmektedir.

Önemli Tarihler:

Kayıtların Alınması 20 Mart 2022 / 20 Nisan 2022

Değerlendirme 27 Mart 2022 / 01 Mayıs 2022

Eşleştirme Duyuruları 15 Mayıs 2022

Etkinlik Tarihi 30-31 Mayıs 2022

Kayıt şartları, tanıtım, detaylar ve programa ait bilgilere ekte yer alan dokümanlardan ve www.innovationhunters.org/btb linkinden ulaşabilirsiniz.