COVİD-19

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs (COVID-19) salgını ile mücadele de inovasyon, teknoloji ve üretim en önemli anahtarımızdır.

Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin bünyelerinde bulunan firmalar bu zorlu süreçte hızlı ve dinamik cevaplar vererek bölgelerde üretilen teknolojinin; potansiyelini, kalitesini ve işlevselliğini ön plana çıkartmaya devam ediyor. Firmalar, ürün ve fikirleri ile katkıda bulunuyor.

“TGB firmalarının Covid-19 ile mücadele için ortaya çıkarttıkları ürünleri bu sayfadan inceleyebilirisiniz.”

TGB ADI FİRMA ADI ÜRÜN ADI ÜRÜN TANIMI
ATAP

Entekno Endüstriyel Teknolojik ve Nano Malzemeler San.Tic.A.Ş.    www.enteknomaterials.com

Özgün Mezo Gözeneklı̇ Mı̇cno Parçacık Teknolojı̇sı̇nı̇n Kullanımıyla Sars-Cov-2 Vı̇rüsünün Solunum Yoluyla İnsana Bulaşmasını Önlemek İçı̇n Tamamıyla Yerlı̇, Üstün Özellı̇klı̇ Çok Fonksı̇yonlu Maskelerı̇n Gelı̇ştı̇rilmesi

Proje kapsamında anti viral ve anti bakteriyel özelliklere sahip yerli ve milli teknoloji ile üretilmiş karttuşlar kullanılacak olan SARS-COV-2 virüsünü filtre etme yeteneğine sahip tekrar kullanılabilir özellikte maske üretimi üzerine çalışılmaktadır.
ATAP

İnovasyon Mühendislik Teknoloji Geliştirme Dan.San. ve Tic.Ltd.Şti.     www.inovasyonmuhendislik.com

Endüstriyel Otonom Taşıyıcı (OTA) Geliştirilmesi

İnsansız taşıyıcıların bir sonraki nesli olan ve kendisi karar verebilen ‘’otonom’’ taşıyıcı geliştirilmektedir. OTA üzerinde UV-C tipinde Mikrop Kırıcı & Virüs öldürücü Lambalar bulunacaktır. 
ANTALYA TEKNOKENT Antalya Teknokent Yönetici ve İşletici A.Ş. www.antalyateknokent.com.tr Ergonomik Tasarımlı Tıbbi Siperlikli Maske Antalya Teknokent Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi ile Prototip Atölyesi’nde 3D Yazıcılar ile üretilmiştir.
ANTALYA TEKNOKENT Antalya Teknokent Yönetici ve İşletici A.Ş. www.antalyateknokent.com.tr Ventilasyon Cihazı Çoklayıcıları ve Aparatları  Çoklayıcı üretildiği zaman bir adet olan solunum cihazının anında iki hastaya birlikte cevap verebilecek duruma gelmektedir. 
ANTALYA TEKNOKENT Antalya Teknokent Yönetici ve İşletici A.Ş. www.antalyateknokent.com.tr Laringoskop  Hastanın nefes almasını ve solunum yolunun incelenmesini sağlar. 
ANKARA ÜNİVERSİTESİ TEKNOKENT Futuris Elektronik Yazılım Tic. Ltd. Şti. www.futuris.com.tr Covid-19 Tespiti İçin Yüksek Çözünürlüklü Termal Kamera Tasarımı Bu proje çıktısı termal kamera, sıcaklık ölçümünün ihtiyaç duyulduğu birçok alanda kullanıma uygun olacaktır. 
ANKARA ÜNİVERSİTESİ TEKNOKENT Simplex Bilgi Teknolojileri A.Ş.                 www.simplexbt.com Klinik ve Görüntü tabanlı COVID-19 Triyaj, Tanı ve Takip Sistemi Toraks BT görüntülerinden COVID-19 açısından tipik bulguların kantitatif değerlerini otomatik olarak hesaplayacak derin öğrenmeye dayalı bir uygulama geliştirilmektedir.
ANKARA ÜNİVERSİTESİ TEKNOKENT Ds Bio Nano Teknolojileri Ürün Takip Doğrulama İç Ve Dış Tic. A.Ş. Ankara Üniversitesi Teknokent Şubesi                        dstrace.com SARS-CoV-2 Molekuler Bazli Yerli ve Milli Tani Kiti SARS-CoV-2 tanı kiti geliştirilmektedir.
ANKARA ÜNİVERSİTESİ TEKNOKENT Ajna Elektronik Savunma Ve Havacılık Tic. Ltd. Şti.    www.ajna.com.tr Covıd-19 Salgınına Karşı Ultraviyole C Dezenfeksiyon Sistemi Hastanelerde, bakım evlerinde, ambulanslarda, toplu taşıma araçlarında kullanılmak üzere taşınabilir uvc sistem tasarlanmaktadır.
ATA TEKNOKENT Komed Medikal Sağlık Tic. Ltd. Şti.   Corona Tespit Kiti Covid 19 test kiti üretilmesi hedeflenmektedir.
ATA TEKNOKENT

Murat Duran Proje Hocam   www.projehocam.com

Laringoskop 3D Baskı Kullan at laringoskop geliştirilmektedir.
ATA TEKNOKENT Murat Duran Proje Hocam   www.projehocam.com Robotik Hastane Servis Arabası Robotik ilaç dağıtım arabası tasarlanmaktadır.
ATA TEKNOKENT Murat Duran Proje Hocam   www.projehocam.com

Siperlik Maske Üretimi

 

Koruyucu siperlik maske üretilmektedir.

BİLKENT CYBERPARK Biosys Biyomedikal            www.biosys.com.tr Ventilatör Solunum yetmezliği durumunda kullanılan solunum cihazıdır.
BİLKENT CYBERPARK Sentebiolab   www.sentebiolab.com.tr SARS-Cov-2 Tespit Kiti Covid 19 test kiti üretilmektedir.
BİLKENT CYBERPARK A2 Teknoloji Ltd. Şti.      a2labs.com.tr   A2-VCA Kişi Takibi ve Maske Kontrolü Koronavirüsün yayılmasını engelleyici yasal önlemlerin kontrolünü sağlayan Video Analiz uygulamasıdır. Kişi tespiti, takibi ve sayımı,  maske kontrolü, sosyal mesafe kontrolü, marketler, pazaryerleri ve fabrikalarda kapasite kontrolü yapılabilir.
BİLKENT CYBERPARK CBKSoft  www.cbksoft.com SmartD (enVision Doküman ve Süreç Yönetim Sistemi) Elektronik Belge, Form ve Süreç Yönetim Sistemleri hem kurum içi yazışmalarını hem de kurum dışı yazışmaları yasal geçerliliği olan dijital platformlara taşır.
BİLKENT CYBERPARK Kolaysoft Teknoloji A.Ş. www.kolysoft.com.tr KolayPEYK  Şirket çalışanlarının ücret bordroları dahil tüm evraklarını dijital ispat yöntemlerinden biriyle yasal geçerli ve güvenli bir şekilde elektronik ortamda iletildiği bir platform’dur.
BİLKENT CYBERPARK Optokrom Optoelektronik Mühendislik Sistem Teknolojileri LTD. ŞTİ.  www.optokrom.com Yüksek Ateş Tespiti için Termal Kamera Geliştirilmesi Termal kamera geliştirilmektedir. 
BİLKENT CYBERPARK Otonom Teknoloji  www.otonomteknoloji.com Doruk/Dolunay aerostat sistemleri Bu süreçte iletişim ve internetin kesilmemesi için mobil baz istasyonu görevi görmektedir.
BİLKENT CYBERPARK Pointo Yazılım Teknolojileri Ticaret A.Ş. koronahaber.org koronahaber.org Doğru, güvenilir ve hızlı bir şekilde topluma veri sunmaktadır.
BİLKENT CYBERPARK Pointo Yazılım Teknolojileri Ticaret A.Ş.               pointo.com.tr koronahaber.org Dışa bağımlılığı da yüksek oranda azaltmak hedeflenmektedir.
BİLKENT CYBERPARK Zemana           www.zemana.com Yapay Zekâ Tabanlı Kurumsal Siber Güvenlik Platformu AntiMalware, Antilogger, Mobil Antivirüs
Bilkent CYBERPARK Smartsoft  www.smartsoft.com.tr WordTest Salgın döneminde özellikle İngilizce alanında, ihtiyaç duyanların istedikleri tüm eğitim ve içerikleri başka bir kaynağa ihtiyaç duymadan, kendi ev konforunda alabilecekleri en kapsamlı online sistemdir. Aynı zamanda ihtiyaç duyan kurumsal firmalara, çalışan bu online eğitim altyapısını kullanma hizmeti de vermektedir.
Bilkent CYBERPARK Turk Yapay Zeka Bilişim Ve Yazılım Sistemleri A.Ş. www.turkai.com Öksürük Ses Analizi İle Covid-19 Ön Teşhis Sistemi Covid-19 olduğundan şüphe duyan vatandaşların, sağlık kurumlarına başvurmadan, öksürük sesini mobil uygulama üzerinden kaydetmesi aracılığıyla vatandaşın risk taşıyıp taşımadığının tespitinin yapay zeka ve makine öğrenemesi kullanılarak yapılması, sağlık kuruluşlarındaki gereksiz başvuruları bu yöntem ile azaltmak ve öncelikli olarak test yapılacak vatandaşların hızlıca belirlenmesini sağlamak amaçlanmaktadır.
BUDOTEK TEKNOPARK

Netmera Kollektif Şirketi  www.netmera.com

Netmera İş ekiplerinin, kod değişikliği yada bilişim ekiplerine ihtiyaç duymadan çok sayıda etkileşim senaryosu gerçekleştirmesini sağlar. 
ÇANAKKALE TEKNOPARK Piri Teknoloji                  www.piriteknoloji.com  Yüz Kalkanı Kalkan maske üretimi yapılmaktadır.
ÇANAKKALE TEKNOPARK Nara EdTech       www.nara.com.tr Yüz Siperliği Alınlıklı yüz siperliği, alınlığı sayesinde alın bölgesindeki boşluğu kapatarak virüse engel olmaya çalışıyor.
DEPARK İnnolife Mekatronik  www.innolife.com.tr  Şeffaf Yüz Siperliği Kalkan maske üretimi yapılmaktadır.
DEPARK İnnolife Mekatronik  www.innolife.com.tr  Solunum Cihazı (Ventilatör) Solunum yetmezliği durumunda kullanılan solunum cihazı üretilmektedir.
DEPARK Metadata Bilişim Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Evrensel Yazılım Teknolojileri Bilişim San. ve Tic. Ltd. Şti.                        www.mtdt.co  PAN-PASS - Küresel İzlenebilir Sağlık Veri Pasaportu Kişisel sağlık verilerinin; BlockChain altyapısında Kişi Hakimiyetinde Kimlik(SSI) çözümü ile güvenilir bir yapıda izlenebilirliğini sağlayacak mobil sağlık pasaportu sistemidir. 
DEPARK Mobilmed Medikal Sistemler Yazılım San. ve Tic. A.Ş. www.mobilmed.com.tr Mobil EKG EKG kaydedici tişört kalbin durumunu ve ritim bozukluklarını ölçerek cep telefonu yardımıyla göstermektedir.
DEPARK Mobilmed Medikal Sistemler Yazılım San. ve Tic. A.Ş. www.mobilmed.com.tr COVID-19 Mikroakışkan Tanı Çipi Düşük maliyetli COVID-19 mikroakışkan tanı çipi üretilmektedir.
DEPARK Mobilmed Medikal Sistemler Yazılım San. ve Tic. A.Ş. www.mobilmed.com.tr LABUNIT Ünitelere göre ayrılmış raflı fizik deney seti çantası üretilmektedir.
DEPARK Mobilmed Medikal Sistemler Yazılım San. ve Tic. A.Ş. www.mobilmed.com.tr Koruyucu Maske 3D yazıcıdan çıkarılmış koruyucu maske üretilmektedir.
DEPARK Mobilmed Medikal Sistemler Yazılım San. ve Tic. A.Ş. www.mobilmed.com.tr Mobil EKG EKG kaydedici tişört kalbin durumunu ve ritim bozukluklarını ölçüp cep telefonu yardımıyla gösteren, verileri bulut sistemine göndererek ayrıntılı ritim bozukluğu tespit algoritmalarıyla işleyen ve saklayan bir sistemdir.
DEPARK ARALTEK Tıbbi Cihazlar Tas. Gel. San. ve Tic. Ltd. Şti Akut Akciğer Yetmezliğinde Mini Ecmo Desteği Tasarımı Demirbaş cihaz ve tek kullanımlık, oksijenasyonu sağlayan set üretilecek.
DEPARK Mobilmed Medikal Sistemler Yazılım San. ve Tic. A.Ş. www.mobilmed.com.tr Ev Tipi Ventilatör Evde tedavisi süren Covid-19 hastalarının solunum yetmezliği oluşması durumunda tek başlarına kullanabilecekleri mekanik ventilatör cihazı geliştirilmektedir.
GAZİ TEKNOPARK Mia Teknoloji  www.miateknoloji.com.tr Toplu Alanlarda Akıllı Yüz ve Vücut Sıcaklığı Algılama Sistemi Yüz bilgisini vücut sıcaklığı ile birlikte kayıt altına alıyor.
GAZİ TEKNOPARK Daysoft Bilişim Mühendislik Elektronik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.     www.daysoft.com.tr Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik Teknolojileri ile Covid-19 Müdahale Deneyimleme Çözümünün Oluşturulması Sağlık personellerinin Covid-19 hastalığını tanıma, hastalığın yayılmasını önleme ve bu hastalığı tedavi etmede kullanılan ekipmanların eğitimi için sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik platformlarında eğitim materyali oluşturarak sağlık personellerini hastalığın tedavisinde donanımlı hale getirmek için fayda sağlayacaktır.
GAZİ TEKNOPARK

Biokido Medial Mühendislik San. Ve Tic. Ltd. Şti.            www.biokido.com

Akıllı Fizik Tedavi Sistemi Sistem uzaktan video konferans aracılığı ile ev ortamında bir kamera ile hastanın hareket takibini yapabildiği için hastanın COVID 19 yayılımının kontrol altına alınmasında kilit rol oynamaktadır.
GAZİ TEKNOPARK

MEDHOM Malzeme, Biyoteknoloji ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti.

RNA,DNA İzolasyonu, PCR metodu, Primer Tasarımı ve Optimizasyon Çalışmaları ile İlgili Danışmanlık Hizmetleri COVID-19 virüs İzolasyonu ve PCR aşamalarının optimizasyonu için metod dizaynları hazırlanarak, hizmet alımı yapan kuruluşa danışmanlık hizmeti olarak sunulmaktadır. Uygun primer tasarımı dijital ortamda dizayn edilmektedir.
GAZİ TEKNOPARK

Momentum Biyoteknoloji İlaç Ve Kozmetik Sanayi A.Ş.       www.biocubafarma.cu

- Biomodulin-T adlı immün terapinin önce ithalatı ve sonra Türkiye'de üretimi
GAZİ TEKNOPARK

İkol Bilişim Teknoloji Ve Sanayi Ticaret Limited Şirketi               www.ikol.com.tr

Sağlık bakanlığı ruh sağlığı destek sistemi (ruhsad) Sağlık Personeline özel geliştirilen uygulama ile alanında uzman hekimlerde uzaktan destek sağlanmaktadır. 
GAZİ TEKNOPARK

İkol Bilişim Teknoloji Ve Sanayi Ticaret Limited Şirketi                                 www.ikol.com.tr

Sağlık bakanlığı özel çocuklar destek sistemi Zihinsel özel gereksinimi olan "özel" çocuklarımız için geliştirilen bu uygulama onlara davranışsal sorunlar konusunda uzman desteği sağlamaktadır.
GAZİANTEP TEKNOPARK Liberta                                                            www.libertayazilim.com Wora Konferans Yazılımı Konferans sistemi geliştirilmiştir.
GAZİANTEP TEKNOPARK

ARTF4 Teknoloji Tasarım Mühendislik Ve Danışmanlık Ltd.Şti.  www.artf4.com

Aerosol Kutusu Uzmanların entübe olmuş COVID 19 hastalarına yakından müdahale sırasında havadan yayılabilecek virüslere karşı korunmasını sağlayan portatif tıbbi ekipman ürünüdür.
GAZİANTEP TEKNOPARK Yılmax Inovasyon Makine San. Tic. Ltd. Şti  www.yilmaxinovasyonmakina.com Maske Paketleme Makinesi Üretilen maskelerin istenilen sayıda hijyenik olarak paketlenmesini ve istenilmesi durumunda her paketin üzerine istenilen yazının yazılması sağlanmaktadır.
GAZİANTEP TEKNOPARK Devre Mekatronik Sanayi Ve Ticaret Ltd.Şti.  Siper Maske Sağlık personelinin enfekte olmasını sağlamak için ergonomik yapıda tam yüz siperliği üretilmektedir.
GAZİANTEP TEKNOPARK Devre Mekatronik Sanayi Ve Ticaret Ltd.Şti. Mikroskop Koruyucu Klinik ve Ameliyathane tipi mikroskop Koruyucuların üretilmesi için çalışılmaktadır. 
GAZİANTEP TEKNOPARK

Schengen İlaç San.Ve Tic.Ltd.Şti.   www.schengenilac.com

Gıda Takviyesi Covid 19'a karşı bağışıklık güçlendirici gıda takviyesidir.
GAZİANTEP TEKNOPARK

GAÜN Target TTO A.Ş.

Otomatik Solunum Cihazı Elektriksiz O2 Tüpünün basınç gücü ile çalışan cihazın geliştirilmesi üzerine çalışılmaktadır.
GAZİANTEP TEKNOPARK

Trunçgil Teknoloji   www.truncgil.com.tr

Truncgil Covid Analyzer Canlı verilerden alınan bilgilere dayalı kendi analizlerinizi oluşturabileceğiniz uygulamadır.
GAZİANTEP TEKNOPARK

Gaziantep Teknopark     www.gaziantepteknopark.com.tr

 

Laringoskop cihazları Laringoskop entübasyon için kullanılan bir alettir ve iki kısımdan oluşur, handle(sap) ve blade(bıçak). Blade handle kısmına takılıp çıkarılabilir. Handle kısmından tutulur ve bu kısım sabittir, blade kısmı farklı boyut ve şekillerde olur, hastaya uygun olan blade kullanılarak, entübe edilir.
GAZİANTEP TEKNOPARK

Farmagen Ar-Ge Biyoteknolojileri Ltd. Şti.  www.farmagenarge.com

COVİD 19 Tedavisi İçin Yerli ve Milli Biyoeşdeğer İlaç Çalışması Türkiye’de COVID-19 tedavisinde kullanılan ilaçlar için ilk biyoeşdeğerlik çalışması Gaziantep Üniversitesi Teknopark, Farmagen IKU Merkezi ve Novagenix Biyoanalitik İlaç Ar-GE Merkezi ortaklığı ile başladı. 
GOSB TEKNOPARK BB Tarım      jelyap@Jelyap.com SARS-COV-2 Virüsünün (Covid19) Tedavi Yönteminin Geliştirilmesine Yönelik Kolojen Nano Peptidlerin (CNP) Üretimi SARS-CoV-2 virüsün konak insan hücresine giriş anahtarı olan ACE 2 reseptörleri ile insan metabolizmasına yan etkisi olmadan, nano peptidler ile inhibe ederek yavaşlatılması sağlanmaktadır.
GOSB TEKNOPARK Eravis                                                                          www.eravisltd.com X-ray ve Tomografi Resimlerinden Koronavirüs Tespiti X-ray ve tomografi resimlerinin derin öğrenme metodları ile analiz edilerek anlık sonuç (koronavirus var/yok) alınması sağlanmaktadır.
GÖLLER BÖLGESİ TEKNOKENT ARG Medikal          www.argmedikal.com Yüz Siperliği

Alınlık yüz siperliği, alınlığı sayesinde alın bölgesindeki boşluğu kapatarak virüse engel olmaya çalışıyor.

INNOPARK  Promech Arge İnovasyon Ltd. Şti.   www.promecharge.com Yeni Nesil Vakumlu Kan Alma Tüpü Gövdesi  Hali hazırda yurtdışından gelmekte olan vakumlu kan alma tüpü gövdesinin %100 yerli olarak üretilmesi.
INNOPARK  Promech Arge İnovasyon Ltd. Şti.   www.promecharge.com Negatif Basınçlı nıv( non-invaziv ) ventilatör cihazı Buluş, sağlık alanında solunum desteğine ihtiyaç duyan hastalarda, yapay hava yolu olmadan, toraks (göğüs bölgesi) ve abdomen (karın bölgesi) çevresinde subatmosferik bir negatif basınç oluşturarak, havanın ağız ve burundan akciğer içerisine girmesini sağlayan, ev ve hastane ortamında kullanılabilen negatif basınçlı non-invaziv ventilasyon cihazı ile ilgilidir.
İTÜ ARI TEKNOKENT Sentromer DNA Teknolojileri www.sentromer.com SentroPlex 90 dakikada sonuç alınabilen Covid 19 testi üretilmektedir.
İTÜ ARI TEKNOKENT Money Shower  www.moneyshowertech.com Thing Shower  Cebe sığabilecek şekilde taşınabilir boyutta elektronik dezenfektan üretilmektedir.
İTÜ ARI Teknokent Bioeksen                                                   www.bioeksen.com.tr Bio-Speedy Covid 19 test kiti üretilmektedir.
İTÜ ARI TEKNOKENT İTÜ Magnet Fab  www.itumagnet.com Yüz Kalkanı Kalkan maske üretimi yapılmaktadır.
İTÜ ARI TEKNOKENT CEIBA Healthcare            www.ceibateleicu.com CEIBA Telehealth CEIBA telehealth mobil sepet sistemidir.
İTÜ ARI TEKNOKENT Boni Global  www.boniglobal.com Korona Takip Uygulaması Koronavirüs şüphelilerini cep telefonları üzerinden izleyecek bir aplikasyondur.
İTÜ ARI TEKNOKENT Ceiba Tele ICU       www.ceibateleicu.com eConnect İzolasyon ve karantina odalarına kurulan teknoloji ile başucu cihazlarından (monitör ve solunum cihazı) anlık veri akışı sağlanmaktadır.
İTÜ ARI TEKNOKENT Evana                    www.evana.com.tr Ateş Ölçer Hızlı bir aksiyonla binalara, toplu taşıma araçlarına, AVM’lere asılabilecek otomatik temassız ateş ölçer sistemi geliştirilmiştir.
İTÜ ARI TEKNOKENT Swenna                                                                   www.swenna.com

Tekrar Kullanılabilen Koruyucu Tulum Üretimi

PVC malzemeden ısıya ve yırtılmaya dayanıklı sıvı geçirmeyen önlük geliştirilmiştir.
İTÜ ARI TEKNOKENT Talgem Teknoloji Ar-Ge CB Oxi Granül: Yer Yüzey Dezenfektanı Sıvı klordioksitin granül halde üretimi ve stabilitesini sağlanmaktadır.
İTÜ ARI TEKNOKENT Ookuma 3D                   www.oo-kuma.com.tr Siperlik 3D yazıcı ile alınlık ve çene kılavuzu parçaları üretilmektedir ve polikarbonat (PC) levhadan kesilen sipere montajı sağlanmaktadır.
İTÜ ARI TEKNOKENT Ookuma 3D                   www.oo-kuma.com.tr Temassız Kapı Aç Firma bünyesinde çalışan, "mikrobiyal temas yüzeyleri" konusunda akademik geçmişi bulunan profesyonellerin danışmanlığı altında güvenli tasarımlar oluşturulmaktadır.
İTÜ ARI TEKNOKENT İTÜ MAGNET FAB | Tridi     www.itumagnet.com Entübasyon Kutusu Entübasyon kutusu; sağlık personelinin yatan hastayı entübe ettiği esnada, hastadan çıkan virüs kontaminasyonunu azaltmak üzere tasarlanmış, hastanın üzerini örten şeffaf bir kutudur.
İTÜ ARI TEKNOKENT Memsis Çevre Tekn. Ar-Ge ile Gama Ar-Ge İş Ortaklığı  www.memsis.com.tr N95 Maske Uluslararası standartlara uygun, Türkiye'de filtre malzemesi dahil olmak üzere %100 yerli N95 sınıfındaki yüz maskeleridir.
İZMİR BİLİMPARK Rnd Arge Mühendislik Makine Medikal Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.           www.heltman.com.tr Nazal Yüksek Akışlı Solunum Destek Cihazı Üretimi Projesi Yüksek akımlı oksijen tedavisi sağlayan cihaz üretimi hedeflenmektedir.
İZMİR BİLİMPARK Türklab Tıbbi Malzemeler A.Ş İmmünofiltrasyon Temelli Covid-19 Antijen ve Antikor Hızlı Tanı Kitlerinin Geliştirilmesi Projenin temel amacı, CoV19 enfeksiyonu sürecinde oluşan spesifik antikorların tespitinin duyarlı, özgül ve hızlı yapılabilmesini sağlayacak tanı kit prototipleri geliştirilmesidir.
İZMİR BİLİMPARK

S.K.Teknoloji Araştırma Geliştirme San.Ve Tic.A.Ş.

Covid-19 Tanısında Kullanılmak Üzere İmmunükramotagrafik ve Gerçek Zamanlı -Polimeraz Zincir Reaksiyonu (RT-PCR)  Temelli Teşhis Kitlerinin Geliştirilmesi,  Optimizasyonu, Veri Ve Sistem Yönetimi, Yazılımı Hızlı tanı testlerini ve moleküler tanı testlerini üretek Covid-19 salgınının takibinde kullanılacak kitler elde edilecektir.
İZMİR BİLİMPARK

BRN Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş.    www.brntechnology.com

 

CPAP'ı Ventilatöre Dönüştürme Cihazı Proje, COVİD-19 salgını sebebiyle meydana gelen solunum cihazı yetersizliğine çözüm bulmak amacıyla CPAP cihazları ile birlikte kullanılacak bir cihaz  tasarlanarak cihazın solunuma destek verecek fonksiyonlara sahip olması hedeflenmektedir.
İZMİR BİLİMPARK

BRN Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş.    www.brntechnology.com

El Dezenfeksiyon Cihazı Kimyasal bileşim için ilgili izinler alınarak insan sağlığı tehdit edilmeyecek, ellerin dezenfekte edilmesinde güvenli bir yöntem oluşturulacaktır.
İZMİR BİLİMPARK

BRN Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş.          www.brntechnology.com

Tekrar Kullanılabilir Yüz Maskesi Proje kapsamında piyasada kolaylıkla bulunan plastik anestezi maskelerinin günlük kullanıma uygun tekrar kullanılabilen maskelere dönüştürülmesi amaçlanmıştır.
İZMİR BİLİMPARK

BRN Teknoloji Sanayi Ve Ticaret A.Ş.    www.brntechnology.com

Cerrahi Maske Otomasyon Projesi  COVİD-19 salgını sebebiyle zorunlu hale gelen maske kullanımı için hızlı üretilebilen , dikiş ve lastik ve kumaş kalitesi yüksek maskeler yapılması hedeflenmiştir.
İZMİR BİLİMPARK

Tekol Teknoloji Bilişim Elektronik A.Ş.     www.tekolgrup.com

Mentollu Cerrahi Maske Kristal Mentol ve Okaliptus etken madde ile bütünleştirilmiş Cerrahi /Virüs Bakteri koruma amaçlı Maske üretilmesi hedeflenmektedir. 
KAHRAMANMARAŞ TEKNOKENT

Aktek Endüstri Makina Gıda Tarım Kimyevi Maddeler San. ve Tic. Ltd Şti.                         www.aktekco.com

Tıbbi Maske Üretim Makinesi Tek kullanımlık maske üretim makinesi üretimi hedeflenmektedir.
KAHRAMANMARAŞ TEKNOKENT

Arneca Teknoloji LTD. ŞTİ.   arneca.com

Kurum İçi İletişim Uygulaması Kurum içi iş birliği, sosyalleşme, haberleşme, merkezi güdüm ve iletişim platformudur.
KAHRAMANMARAŞ TEKNOKENT

DKM Teknoloji Ltd.Şti.   www.dkmteknoloji.com.tr

Kablosuz Geniş Alan Ağ Yardımı İle Multi-Fonksiyonel Taşınabilir Sağlık Takip Cihazı Projesi Evden Nabız, ateş ve SPo2 ölçümü yapılabilen mobil sağlık takip cihazıdır. Merkezi bulut sunucu ile haberleşebilme.
RF Teknolojisi ile internet bağlantısı olmadan haberleşme yapılabilir.
KAHRAMANMARAŞ TEKNOKENT

Markascı                 markasci.com

SCIrads-Corona  Yapay zeka ile Covid-19 akciğer enfeksiyonlarının hızla tanınması sağlanabilir.
KAHRAMANMARAŞ TEKNOKENT

TT Tekstiltürkiye Okan Kazancı   www.tekstilturkiye.com.tr

Covid 19 Sterilizasyonlu ürün ve yan dalları için üretimler yapılmaktadır.
MERSİN TEKNOPARK    Mersin Teknopark    www.technoscope.com.tr            Şeffaf Yüz Siperliği      Kalkan maske üretimi yapılmaktadır.
MERSİN TEKNOPARK              PMS Tıbbi Cihazlar Teknolojisi San. ve Tic. A.Ş.    www.pmsmedikal.com SARS-Cov-2 Tespit Kiti Covid 19 test kiti üretilmektedir.
MERSİN TEKNOPARK PMS Tıbbi Cihazlar Teknolojisi San. ve Tic. A.Ş.  www.pmsmedikal.com

Neuster(Plazma Sterilizatörü)

Sterilizasyon sonrasında açığa çıkan atıkların hem çevreye hemde insan sağlığına zarar vermemesi amacıyla tasarlanmıştır.
MERSİN TEKNOPARK eBilge Teknoloji San. Ve Tic. A.Ş.   www.chomar.com.tr CHOMAR Antivirus

Uzaktan çalışma imkanı ile kurumsal ağlara erişim yetkisi verilmiş olup bilgi teknolojileri altyapısı ve siber güvenliğin sağlanması CHOMAR Antivirus ile mümkün kılınmaktadır.

MERSİN TEKNOPARK Urban Express Lojistik Teknolojileri ve Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. Urban Express; Şehir İçi Aynı Gün Teslimat Servisi Geliştirilen algoritma ve teslimat modeli ile ulusal e-ticaret sitelerine ve yerel işletmelere aynı gün teslimat hizmeti vererek işletmeler ile tüketiciler arasındaki ürün akışını hızlandırmak hedeflenmektedir. 
NİĞDE TEKNOPARK Çağrı Elektronik        www.cagrigrup.com CES Korona virüse karşı termal kontrollü temassız geçiş sistemidir.
ODTÜ TEKNOKENT NeoAnka Bilgi Teknolojileri Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. www.ozeldoktorum.com Özel Doktorum Hasta semptomlarına göre yönlendirme ve randevu platformudur.
ODTÜ TEKNOKENT V-Count Teknoloji A.Ş.           www.v-count.com VCare - Occupancy Analysis Fiziki bir lokasyonda, içeride bulunan kişi sayısı gerçek zamanlı tespit edilmektedir.
ODTÜ TEKNOKENT Nanomanyetik Bilimsel Cihazlar Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.     www.nanomagnetics-inst.com.tr Taşınabilir, Erken, Hızlı ve Hassas COVİD-19 Virüs Tespit Sistemi Geliştirilmesi Biyolojik saldırı tespitinde ve sivillerin sağlık taramasında kullanılması hedeflenmektedir.
ODTÜ TEKNOKENT Geodo Technology          www.ozeldoktorum.com CoroWarner Covid-19 testi pozitif çıkmış kişi ile temasa geçenleri uyaran mobil uygulamadır.
ODTÜ TEKNOKENT Inofab Sağlık Teknolojileri A.Ş.        www.spirohome.com.tr   Spirohome Solunum fonksiyon testidir.
ODTÜ TEKNOKENT 3D3 Teknoloji            www.3d3teknoloji.com 3D Baskı 3D Yazıcılarla üretilebilecek medikal parçalar, araç ve gereçler üretilebilir.
ODTÜ TEKNOKENT Evreka                                                                                    www.evreka.co Akıllı Atık Toplama  Akıllı atık toplama üzerine SaaS çözümleri üretilmektedir.
ODTÜ TEKNOKENT Coremate Bilişim ve Savunma San. Tic. A.Ş.      www.coremate.com.tr Yüz Tanıma Teknolojisi Yüz tanıma teknolojisi ile temassız vücut sıcaklık ölçüm sistemidir.
ODTÜ TEKNOKENT Büyütech Ltd.Şti.        www.buyutech.com.tr Büyütech Termal Kamera Termal kamera sistemidir.
ODTÜ TEKNOKENT Büyütech Ltd. Şti.       www.buyutech.com.tr Büyütech Medya Sunucu Uzaktan sağlık uygulamalarında, medya transferi için gerekli tüm altyapıyı sunmaktadır.
ODTÜ TEKNOKENT Parabol Yazılım       www.paraboly.com Harita Tabanlı Koordinasyon Destek Platformu Sağlık çalışanlarının ve dezavantajlı konumdaki kişilerin (yaşlılar, kronik rahatsızlığı olan kişiler) ihtiyaçlarını karşılamak için teslimat yapan organizasyonların koordinasyonlarını sağlayacak harita tabanlı yazılımdır.
ODTÜ TEKNOKENT ISSD Bilişim Elektronik A.Ş.   www.issd.com.tr  - COVID-19 salgınında, sağlık sektöründeki mal (ilaç, aşı, tıbbi malzeme, temel ihtiyaç malzemeleri) taşımacılığı süreçlerini planlayarak bu süreçlerin hızlı, doğru ve etkili bir biçimde tamamlanmasını sağlayacak bir sistemdir.
ODTÜ TEKNOKENT Labris Nerworks   www.labrisnetworks.com Açık Kod VPN Çözümleri Açık kod dünyasında her amaca yönelik çeşitli çözümlerin başında kullanım yaygınlığı olan VPN araçlarıdır.
ODTÜ TEKNOKENT Labris Nerworks     www.labrisnetworks.com Labris UTM Serisi Yeni nesil ağ güvenliği cihazları sistemidir.
ODTÜ TEKNOKENT Geosys   www.basic.atlas.gov.tr ATLAS Uygulaması ATLAS Uygulaması 2013 yılından bu yana günümüze TUCBS kapsamında ulusal ölçekte kurumsal coğrafi verilerin yönetim ve paylaşım altyapısını sağlamaktadır.
COVID19 kapsamında ise Türkiye il dağılımları ve küresel zamana dayalı veriler eklenmiştir.
ODTÜ TEKNOKENT NANOBİZ          www.nanobiz.com.tr Tanı Kiti LAMP4U COVİD-19 moleküler tanı kitleri, uzun ve zahmetli numune hazırlığı gerektirmeden hastadan alınan örneklerle 60 dakika içerisinde yüksek doğrulukla sonuç verebiliyor.
ODTÜ TEKNOKENT ePttAVM          www.maske.epttavm.com  ePttAVM T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından alınmış olan karar doğrultusunda ePttAVM ücretsiz olarak maske taleplerini karşılıyor.
ODTÜ TEKNOKENT Geodo Technology (Dimus Proje Teknoloji Tasarım ve Danışmanlık Ltd. Şti.)  www.geodo.tech CoroWarner Covid-19 testi pozitif çıkmış kişi ile herhangi bir açık ortamda geçmişte sosyal etkileşime girmişseniz sizi anlık ve anonim olarak uyaran; sonrasında da sizin mevcut durumunuz ile etkileşime girme seviyeniz doğrultusunda otonom tavsiye yönlendirmesi yapan ve bulunduğunuz konuma göre en yakın pandemi hastanesini size gösteren bir mobil uygulamadır.
OSTİM TEKNOPARK ATİRAD Yazılım        www.atirad.com.tr   Medikal Görüntüleme  ve Arşivleme Yönetim Sistemleri (PACS) Bu ürün, tıbbı tetkik (tomografi, manyetik rezonans) görüntülerinin kolaylıkla görüntülenmesi, arşivlenmesi ve HL7 aracılığıyla güvenli bir şekilde HBYS’ye iletilmesini sağlayan yazılımdır. 
OSTİM TEKNOPARK 3D3 Teknoloji www.3d3teknoloji.com Yüz Siperliği Bağış amaçlı hastaneler ve sağlık çalışanları için yüz siperlik üretimi yapılmaktadır.
OSTİM TEKNOPARK SERTEK        www.sertek.com.tr Yüz Siperliği Yüz Siperliği (380 adet imal edilip ülkemizdeki çeşitli sağlık kuruluşlarına bağış olarak gönderilmiştir. Gelen talep üzerine üretim bağış amaçlı devam etmektedir. Mevcut iş gücü ile günlük 200 adet üretim kapasitesi bulunmaktadır.)
OSTİM TEKNOPARK BOZOK Savunma  www.bozokmuhendislik.com.tr N95 Maskesi  N95 Maske üretimi yapılmaktadır.
OSTİM TEKNOPARK Teknoloji Üretim Atölyesi www.ostimteknopark.com.tr Yüz Siperliği Kalkan maske üretimi yapılmaktadır.
OSTİM TEKNOPARK Elegan Teknoloji   www.eleganteknoloji.com LaryGoo Video laringoskop bileşenidir. 
OSTİM TEKNOPARK Cyberotağ Teknoloji A.Ş.   www.cyberotag.com Sağlık Sektöründe Sanal/Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları Proje tamamlanmış olan sanal gerçeklik uygulaması kişilerin ev ve hastane ortamının olumsuz etkilerinden uzaklaşıp rahatlaması amacını taşıyan VR teknolojisi üzerine kurulmuş bir sistemdir. Uygulama esnasında bir VR gözlük yardımıyla 360 derece videoları ellerini kullanmaksızın seçerek dünyanın çeşitli noktalarında sanal bir tura çıkılabilmektedir.
OSTİM TEKNOPARK Davitap Mühendislik Savunma Medikal Sanayi ve Ticaret A.Ş      www.davitap.com Plazma DBD Proses ile Kapalı Ortam Hava Sterilizasyonu Ortamda bulunan
havanın moleküler analizinin sürekli yapılarak mikroorganizma yönünden yaşam standardı sonlandırılması
ile sterilizasyonun sürekliliğinin sağlanması.
OSTİM TEKNOPARK Davitap Mühendislik Savunma Medikal Sanayi ve Ticaret A.Ş    www.davitap.com İndirect Plazma Proses ile Üst Solunum Yolları Oralis Sterilizasyonu Üst solunum yollarında oral yoldan endoskop şeklinde uygulanacak olan indirect plazma ile üst solunum yollarında mikroorganizmanın etkisizleştirilmesi ve ortaya çıkacak olan radikaller ile alt solunum yollarında terapi amaçlı prob ve güç kaynağının ortaya koyulması hedeflenmektedir.
OSTİM TEKNOPARK ELMED Elektronik ve Medikal San. ve Tic. A.Ş.       www.elmed-as.com Esnek Video Bronkoskop Hastanın ağızından veya burnundan girerek trakea(nefes borusu), bronşlar ve bronşcukların içerisinde işlem yapmak ucunda kamera ve ışık bulunan ve yönlendirilebilen esnek bir endoskop tipi olan esnek video bronkoskop cihazının geliştirilmesi üzerine çalışılmaktadır.
OSTİM TEKNOPARK

Moy Danısmanlık Tekn Org San Ve Tic A.Ş.   siperlikdunyasi.com / n11.com-moy

Yüz Koruyucu Siperlik İmalatı Plastik enjeksyon yöntemi ile yüz koruyucu plastik siperlik üretimi yapılmaktadır.
OSTİM TEKNOPARK

Okyay Enerji Ar-Ge Mühendislik Ticaret Ve Sanayi Limited Şirketi     www.cleanwynd.com

 

Cleanwynd Yuksek Verımlı Uv Hava Sterilizasyon Cihazı CleanWynd ile bulunduğunuz ortamın havasını virüsler ve diğer mikro-organizmalardan güven ile arındırabilirsiniz.
OSTİM TEKNOPARK

Sertek Mühendislik Makina Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti.                    www.sertek.com.tr

Siperlik 

Siperlik Üretim ve Dağıtımı yapılmaktadır.
SAMSUN TEKNOPARK Samsun Teknopark Prototip Atölyesi  www.samsunteknopark.com Yüz Siperliği Kalkan maske üretimi yapılmaktadır.
TEKNOPARK ANKARA Nar Kuluçka Merkezi www.teknoparkankara.com.tr Yüz Siperliği Kalkan maske üretimi yapılmaktadır.
TEKNOPARK ANKARA Teknodizayn Makine www.teknoparkankara.com.tr 3Boyutlu Destek Sağlık çalışanlarımızın korunması için siperlik üretimi
TEKNOPARK ANKARA Savelya Havacılık  www.teknoparkankara.com.tr 3Boyutlu Destek Sağlık çalışanlarımızın korunması için siperlik üretimi
TEKNOPARK İSTANBUL Lighthouse Worldwide Solutions    www.golighthouse.com Filtr Science Havadaki her türlü yabancı ve zararlı maddeyi yakalayıp yok etmektedir.
TEKNOPARK İSTANBUL Antikor Teknolojileri Merkezi Ltd. Şti. Koronavirüs Tanı Kiti  Koronavirüse spesifik antikor temelli tanı kiti üretiyor.
TEKNOPARK İSTANBUL Bacpolyzyme Bıyomühendıslık Ltd. Şti.   www.bacpolyzyme.com Saf Biocellulose Firma kendi bakterilerinden bakteriyel selüloz üretiyor. Prototip aşamasındadır.
Ama maske olarak kullanılıyor literatürde.
Eğer gerekirse en azından doktorlar için normal maske arasına bariyer olarak, yada kapaklı maskelerde kapak kısmına filtre olarak kullanılabilir.
TEKNOPARK İSTANBUL Elaa Teknolojı Ltd. Şti. Mekanik Solunum Cihazı Taşınabilir ventilatör cihazı ile hastanın bulunduğu her hasta odası, yoğun bakım odası haline dönüşebilecek ve tedavi hızı artacak. Tasarım ve teknik çizimleri tamamlanan ve malzeme özellikleri belirlenen cihazın prototip testlerine başlandı. 
TEKNOPARK İSTANBUL Figes Fizik ve Geometride Bilgisayar Simülasyonu Hizmet Ticaret A.Ş.        www.figes.com.tr Hava Temizleme Makinası Sağlık personelini hastanın teneffüsle soluduğu kontamine olmuş havadan korumak için bir cihaz geliştiriyor. 
TEKNOPARK İSTANBUL İnvenoa Yazılım Bilgisayar İletişim Pazarlama Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş.   www.invenoa.com Medibook COVID-19 salgını nedeniyle hastaneye gidemeyen ve kronik hastalığı/takibi olan kişilere uçtan uca bulundukları noktadan görüntülü olarak sağlık hizmeti sağlayan bir e-sağlık platformu olan Medibook aynı zamanda karantinadaki hastaların da veri takibini yapabiliyor.
TEKNOPARK İSTANBUL İSEK – İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi
i-sek.org
Tanı, Yoğun Bakım Desteği, Solunum Destek Malzemeleri, Solunum Cihazları İçin Filtre ve Kişisel Koruma Malzemeleri Kümelenme salgın özelinde tanı, yoğun bakım desteği, solunum destek malzemeleri, solunum cihazları için filtre ve kişisel koruma malzemelerini piyasaya sürmek için hazırlıklar yapan şirketlere destek vermektedir. 
TEKNOPARK İSTANBUL Lighthouse Worldwide Solutions   www.golighthouse.com Filtr Science Havadaki her türlü yabancı ve zararlı maddeyi yakalayıp yok etmektedir.
TEKNOPARK İSTANBUL Lıvewell Giyilebilir Sağlık Ürün Hizmet Ve Teknolojileri San.Ve Tic. A.Ş.                     www.livewell.com.tr Cardiom Yerli ve milli ilk holter cihazı olan Cardiom’u üreten Livewell firmamızın bu ürünü ile hastalık tedavisi görerek evlerinde karantinaya alınan ya da virüs riski nedeniyle hastaneye gitmekten çekinen hastaların EKG çekimlerinin yapılması mümkün olabilecektir.
TEKNOPARK İSTANBUL RS Araştırma Eğitim Danışmanlık İlaç Sanayi Ticaret A.Ş.
www.rsresearch.net
Tedavi Bulma Hastalığın seyrinin ağırlaşmasını engelleyen ilacın solunum yoluyla doğrudan akciğere ulaştırılmasıyla, tedavinin kaygı uyandıran yan etkilerini azaltmayı planlıyor. Tedaviyi 2020 yılı sona ermeden hastalara ulaştırmayı hedefliyorlar. 
TEKNOPARK İSTANBUL SFA Arge Ve Özel Saglık Hizmetlerı Ticaret Ltd. Şti.
www.sfaarge.com
El Dezenfektanı “Probiyotik içeren, Covid-19 önleyici el dezenfektanı” üretiliyor.
TEKNOPARK İSTANBUL Stratejik Yenilikçi Girişimler Arge Müh.Ve Sağ.San.Tic.Ltd.Şti
stratejikgirisimler.com
Oksijen Jenerasyon Cihazi İhtiyaç duyulduğu an ve miktar kadar, bir düğme dokunuşuyla kesintisiz oksijeni sağlayan elektronik bir cihazdır. Cihaz oda havasını alır, oksijeni diğer gazlardan ayırır ve hastaya yüksek konsantrasyonda oksijen verir.
TRABZON TEKNOKENT Hydojen Tıbbi Cihaz Makine Sanayi ve Mühendislik Şirketi 3 Katlı Non Steril Cerrahi Maske Üretim Makinesi Makine saniyede 2 adet maske üretiyor.
TRABZON TEKNOKENT Hydojen Tıbbi Cihaz Makine Sanayi ve Mühendislik Şirketi Yerinde Oksijen Üretim Tesisi Projenin en büyük Ar-Ge özelliği muadil cihazların atmosfere bıraktıkları düşük O2 oranındaki gazları tekrar sisteme sokarak, eş değer miktar da O2 için daha düşük enerji ve daha uzun zeolit ömrü sağlamaktır.
TÜBİTAK MARMARA TEKNOKENT İdil Biotech Araştırma San. Ve Tic. Ltd. Şti. www.idilbiotech.com COVID-19 Tanı Kiti Firma, COVID-19 tanı kitleri geliştirmek üzere çalışmalarına devam etmektedir.
TÜBİTAK MARMARA TEKNOKENT Nobel İlaç                         www.nobel.com.tr T-1004 COVID-19’a Karşı Hızlı Aşı Geliştirilmesi  COVID-19’a karşı hızlı DNA aşısı geliştirilmektedir.
TÜBİTAK MARMARA TEKNOKENT Nobel İlaç                         www.nobel.com.tr COVID-19 için Griffithsin (GRFT) Temelli Antiviral Yaklaşım Geliştirilmesi ve Terapötik Etkinliğinin Sorgulanması COVID-19’a karşı kullanılabilecek spesifik olmayan doğal lektin Griffithsin derivelerinin (engineered) elde edilmesi, antiviral ve tercihan terapötik etkinliklerinin in vitro ve in vivo olarak sorgulanmasıdır.
TÜBİTAK MARMARA TEKNOKENT Think Medikal San. Tic. Ltd. Şti.                  www.thinkmedical.com Bormask Antibakteriyel ve antiviral ajanlara karşı koruyucu özelliğe sahip bor katkılı maske üretilmektedir.
TÜBİTAK MARMARA TEKNOKENT 

Hibrigen Biyoteknoloji Araştırma Geliştirme Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Covid 19 Tanı Kiti Aptamer kökenli tanı kiti ve ilaç geliştirilmesi ile ilgili tasarımlar yapıldı, hammadde temininden sonra hasta örnekleri ile çalışılabilir duruma gelinecektir.
 ULUTEK

Furya Nanolif Gıda Arge Mühendislik Proje Danışmanlık Sanayi Ticaret Ltd. Şti.

 

Gıda Kaynaklı Nano-Lif Üretiminde Yeni Bir Teknik: Çözelti Üflemeli Eğirme Gıda maddelerinin üretiminde veya gıda ile temas eden maddelerin yapısına katılmak üzere gıda esaslı nano-lif üretimini amaçlanmaktadır.
ULUTEK

Makrogem Bilişim Teknolojileri A.Ş.   www.makrogem.com.tr 

Proskop Proje Yönetim Sistemi Uzaktan çalışma sisteminin firmalara entegre edilmesi-proje, maliyet ve performans raporlarının alınması.
ULUTEK

Yeditek Yeni Dijital Teknolojiler A.Ş.   www.acilnefes.org

Acil Nefes Acil Durum Solunum Cihazı Ürün ambu cihazını otomatikleştirerek; tidal hacim, solunum sayısı, inspirasyon/ekspirasyon süreleri, oksijen oranı, maksimum basınç, ekspirasyon sonu basınç, ayarlanabilen bir solunum cihazı haline getirir. 
YILDIZ TEKNOPARK İnovenso  www.inovenso.com Maske  Yüz maskesi üretimi yapılmaktadır.
YILDIZ TEKNOPARK Büyüteç Sağlık ve Bilişim Teknolojileri A.Ş    www.buyutecsaglik.com ByPACS Radyoloji uzmanlarının hastalara ait görüntülere ulaşmalarında ve rapor sonuçlarını yazmalarında hasta verilerine erişimlerini kolaylaştırıp daha hızlı sonuçlar elde ederek doktorların performans odaklı çalışmalarını sağlayacak ve hizmet alan kurum ya da kuruluşların memnuniyetini artırmak amaçlı yapılan bir yazılım uygulamasıdır.
YILDIZ TEKNOPARK

ESA Bilgisayar      www.flycoglobal.com

ESA Aviation Training Projeleri

Havacılık uzaktan eğitim, kişiye özel egitim iceriği oluşturma ve değerlendirme üzerine bir proje geliştirilmektedir.
YILDIZ TEKNOPARK

EVEND Otomat Teknolojileri A.Ş.                   e-vend.com.tr

Otomat Ödeme ve Uzaktan Yönerim Sistemi

Otomatlarda kredi kartlı temaslı temassız ödeme ve otomatı uzaktan yönetme sistemi geliştirilmektedir.
YILDIZ TEKNOPARK

Ferge Mühendislik Hizmetleri     www.ferge.com.tr

Sterilize Edilebilir Uzun Ömürlü Hızlı Üretilebilir Silikon Yüz Siperliği

 

Sağlık çalışanları için daha efektif ve daha ucuz yüz siperligi üretimi yapılmaktadır.
YILDIZ TEKNOPARK

HN ARGE Danışmanlık Ltd.   www.medixahbs.com

Medix AHBS V5 Aile Hekimliği Bilgi Sistemi

Medix AHBS V5 Aile Hekimliği Bilgi Sistemi geliştirilmektedir.
YILDIZ TEKNOPARK

Hyggefoods Gıda San. Ve Tic. A.Ş.   www.hyggefoods.co

 

Covid-19 İle Mücadeleye Yönelik Antiviral Ve Yenilebilir Gıda Kaplama Malzemesi Biocobloc (Biyolojik Corona Bariyeri) Geliştirilmesi Antiviral kaplama ile yaş meyve-sebze ürünlerinde gıda güvenliğinin sağlanması için çalışmalara başlanmıştır.
YILDIZ TEKNOPARK

İnovenso Ltd Şti   www.inovenso.com

Nanolif Esaslı N95-N99 Solunum Koruyucu Maske Filtresi Üretimi Proje ile yüksek performanslı yüz maskelerinin üretiminde kullanılan filtreler üretilmektedir. Bunun için özel bir elektrospinning makinası imal edilmiştir.
YILDIZ TEKNOPARK

Maptone Teknoloji Ltd. Şti.   www.maptone.com

 

Konektörlü Kablolarda Yığın Ayırma Ve Delta Robot İle Sarım Ve Kılavuzluk Uygulaması Gelı̇ştı̇rı̇lmesı̇ Paketleme ve montaj görevlerini gerçekleştirebilecek yüksek hızlı robot sistemi - görüntü işleme ve gelişmiş hareket yeteneklerine sahip bir sistemdir.
YILDIZ TEKNOPARK

Mediderman Sağlık Ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti.  www.medicawell.com

COVID-19 Siperlik

Salgın kapsamında sağlık çalışanlarını korumaya yönelik ekipman üretilmektedir.

YILDIZ TEKNOPARK

Medrics Sağlık Çözümleri A.Ş.              www.medrics.us        

Collecta

COVID 19 hastalarının konum bazlı takibi için geliştirilen mobil uygulama, mobil uygulama SDK'sı ve etkileşim raporları sunan yazılım platformu geliştirilmektedir.

YILDIZ TEKNOPARK

Neutec Ar-Ge San. Ve Tic. A.Ş.               www.neutec.com.tr

COVID-19 Virüsünün Tedavi Protokolünde Kullanılan İlaçların Geliştirilmesi COVID-19 virüsünün tedavi protokolünde kullanılan ilaçların ülkemizde ar-ge çalışmalarının yapılarak geliştirilmesi, klinik çalışmalarının yürütülmesi ve ruhsatlandırılması hedeflenmektedir.
YILDIZ TEKNOPARK

Denomas Denetim Otomasyon – Tolga Karataş Şahıs İşletmesi  www.bulusmayeri.com

 

Buluşma Yeri

ZOOM ve diğer yurt dışı menşeili video konferans programlarının açık kaynak kodlu ve yerli kodlarla ülkemiz içerisinde kullanılabilir bir alternatifinin üretilmesi hedeflenmiştir.
YILDIZ TEKNOPARK

PeakEES Enerji   www.peakEES.com

Gaz (Oksijen, Karbon Monoksit ve Karbon Dioksit) Ölçüm Sistemleri Geliştirilmesi

Tıbbi amaçla kullanılan ventilasyon sistemlerinde, temiz hava üretim sistemlerinde ve oksijen üretim sistemlerinde kullanılmak üzere gaz ölçüm sistemi geliştirilmektedir.
YILDIZ TEKNOPARK

Standard Media Medikal Ürünleri A.Ş.  www.standardmedia.com.tr

 

COVID-19/ Viral Transport Media (VTM) Viral taşıma vasatı hastalardan virüs teşhisi amacıyla alınan klinik örneklerin test laboratuvarına güvenli bir şekilde taşınmasını sağlayan bir sarf malzemesi, test sisteminin bir parçasıdır.