Düzce Teknopark

Düzce Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın uygun görüşleri alınarak 1 Ekim 2010 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararıyla kurulmuş ve 32 ortakla birlikte 20 Nisan 2011 tarihinde resmi olarak faaliyete geçmiştir. Kurucu ortakları arasında Düzce Üniversitesi, Düzce Belediyesi, İl Özel İdare, Ticaret ve Sanayi Odası, Organize Sanayi Bölgesi ve Düzce’nin önde gelen sanayi kuruluşları bulunmaktadır.

Kamu, yerel yönetim ve Düzce’de faaliyet gösteren özel sektörün sahiplendiği geniş katılımlı gelecek ön görüsüyle gelişime açık, sektörün ve bölgenin önceliklerine göre hareket edebilen esnek ve dinamik bir yönetim anlayışıyla faaliyetini sürdürmektedir.

 Düzce Teknoloji Transfer Ofisi

Üniversite – Sanayi İşbirliği için köprü görevi üstlenen bir birimdir. TTO; proje bazında ihtiyaca göre araştırma merkezi, laboratuvar, akademik birim veya patent ofisi gibi kaynakların ürettiği hizmetlerin bir araya getirilmesi görevini üstlenen bir yapıdır. TTO iş bekleyen değil, işi takip eden (proaktif) bir yapıyla hareket eder. İş dünyası ile yakın temas kurarak Ar-ge işbirliği projelerini oluşturmak amacıyla kar amacı gütmek sizin çalışır. TTO faaliyetleri beş modülden oluşmaktadır. Düzce TTO; hem Düzce Üniversitesi ve bölge üniversitelerine hem de bölge sanayicilerine bütün modüller için hizmet vermektedir.

Düzce TTO TÜBİTAK tarafından açılan “1601 Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Arttırılmasına Yönelik Destek Programı” çağrısı kapsamında 2 kez desteklenmeye hak kazanmıştır.”

İletişim Bilgileri

Orhangazi Mahallesi, Teknopark Caddesi, No:1 MERKEZ / DÜZCE
0380 542 15 00

Bizimle İletişime Geçin