GOSB Teknopark Eylül 2022 Haber Bülteni

Ekleme Tarihi 5.10.2022

GOSB Teknopark Eylül 2022 Haber Bülteni

SANAYİ BULUŞMASI

İlişkilerimizi dinamik tutmak ve potansiyel iş birlikleri üzerine fikir alışverişinde bulunmak amacıyla ilkini gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize katılım sağlayan Torun Metal kurucu ortağı Ahmet Torun, Kurumsal Yönetim Direktörü Nuri Aydın, Kurumsal İletişim Lideri Emir Hasşerbetçi, Samm Teknoloji Fiber Optik Algılama Ürün Yöneticisi Bülent Toksöz, Bantboru CEO'su Sinan Gider ile Ar-Ge Yöneticisi Ozan Koyuncu'ya katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

İZMİT TEKNOKENT KURULUYOR

Ali Kahya OSB bünyesinde kurulması planlanan İzmit Teknokent için ekosistem paydaşlarının bir araya geldiği odak grup toplantısında GOSB Teknopark Blink TTO Sorumlumuz Başak Ocak katılım sağlamıştır.

MIPT GOSB TEKNOPARK ZİYARETi

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) öncülüğünde Moscow Institute of Physics and Technology (MIPT)'den, yaptığımız çalışmalar ve yüksek teknoloji üreten firmalarımız hakkında bilgi almak için ziyarette bulundular. Bizi firmalarında ağırlayarak bilgi paylaşımında bulunan Arma Dental, Modsim Ergonomi ve Ono Teknoloji firmalarımıza misafirperverlikleri için teşekkür ederiz.

FORTUNE 500 türkiye dijital zirvesi

Dijitalleşme ve geleceğe yönelik görüşlerin ele alınacağı Fortune 500 Türkiye Dijital Zirvesi'nde "Al Değişimini Kucaklamak ve Geleceği Planlamak" başlıklı oturumu, Genel Müdürümüz Tolga Bildirici'nin moderatörlüğü eşliğinde gerçekleştirildi.

ALTAY BÖLGESİ rusYA heyetİ ZİYARETİ

Altay Bölgesi Rusya heyeti, olası işbirliklerini değerlendirmek ve katma değeri yüksek ürün üreten firmalarımızı tanımak için GOSB Teknopark A.Ş'yi ziyaret ettiler. Genel Müdürümüz Tolga Bildirici'nin GOSB Teknopark sunumundan sonra Robsen Robotik ve White CAD Teknolojileri firmalarımızı birlikte ziyaret ettik. Firmalarımızın değerli bilgi paylaşımları ve misafirperverlikleri için teşekkür ederiz.

MFLOW'UN YENİ GİRİŞİMİ

Suswise, uluslararası yönetim sistemi uygulayan firmaların, ihtiyaç duyduğu doğru teknik bilgiye hızlıca ulaşmasını sağlayan bir platformdur. Uluslararası yönetim sistemlerinden herhangi birini uygulayan bir firma iseniz sistem gerekliliğini sağlayabilmek için yoğun bir doküman ihtiyacınız olmaktadır. Suswise tam olarak bu noktada iki tarafı güvenli bir platformda bir araya getiriyor. Profesyoneller, hazırladıkları doküman ve soru listelerini Suswise'a tüm detaylarıyla yükleyip satışa açıyorlar ve firmalar da bu içerikleri satın alıp kullanmaya başlıyor. Suswise diğer yandan, firmaların tüm denetim süreçlerini dijitale taşıyabilmeleri için QuickCheck adında bir uygulamaya sahip. QuickCheck'i, platform üzerinden hazır soru listesi satın alarak kullanabilecekleri gibi kendi soru listelerini de kolayca yükleyip kullanabiliyorlar.

ÇAYIROVA BELEDİYESİ SORAX'I TERCİH ETTİ

Sorax firmamız, iş makinelerinde operasyonel verimlilik için araçlarını uzaktan konum ile birlikte yönlendirip doğru alana sevk etmek üzere Çayırova Belediyesi'ne özel çalışma yaptı. İki kameralı, GPS'li, uzaktan canlı operasyon yönetimi yapabilecekleri MDVR01 çözümünü sunan Sorax, Çayırova Belediyesi'nin tercihi oldu. Karla mücadelede alt yapı çalışmalarında araçlarını en doğru yere canlı gözlemlerle yönlendirip, sistem üzerinden ekipler ile anlık iletişime geçebilmektedir.

GROMA gps yenilenebilir enerji fuarında

Groma GPS Yazılım ve Makine Otomasyon Sistemleri firmamız 19 - 22 Eylül tarihlerinde, Kaliforniya Anaheim'de gerçekleşen Re+ Clean Energy Fuarı'nda yer aldı.

FİRMALARIMIZI TANIYALIM

White CAD Teknoloji

Uzun yıllar CAD sektöründe çözümler üreten firmamız, 2005 yılında GOSB Teknopark’ta bir araya geldi ve White CAD'i oluşturdu. Bu süre içinde özellikle satış ve pazarlama için birçok dijital dönüşüm projelerini gerçekleştirdi. Bütün projelerinde kullanıcı deneyimini mükemmelleştirmeyi hedeflediler ve projelerinde önemli ödüller kazandılar. CAD alanında kendilerine ait nesne yönelimi ve problem odaklı çözümler oluşturmak amacıyla AR-GE odaklı bir yapılanmaya yöneldiler. Karmaşık ve zorlu çözümler yerine kolay öğrenilebilen problem çözmeye yönelik ürünler üretmekle yola çıktılar.

Amaçları, kendi CAD çekirdeklerini daha da geliştirerek, çeşitli iş alanlarında bu çekirdeğin etrafında yazılacak arayüzlerle değişik çözümler oluşturmaktır.

  • İnfinitech

İnfinitech firmamız, müşterilerini rakiplerinden ayıracak hedefler belirliyor ve buna özel stratejiler üreterek ilerliyor. En önemli ve büyük projesi olan yeni nesil kartvizit DOTS, iş dünyasında ve özel yaşamda büyük farklar yaratacağı teknolojisini gözler önüne seriyor. Yeni nesil kartvizit DOTS, iş dünyanızı dijitale taşırken kurduğunuz yeni bağlantılarla, iletişim bilgileri, sosyal medya hesapları, ödeme uygulamaları, müzik platformları, web siteleri ve portföyler, gömülü videolar ve fotoğraflar, şirket verilerini ve daha fazlasını paylaşma fırsatı sunuyor. DOTS gelişmiş NFC teknolojisini kullanarak paylaşmak istediğiniz bilgileri sadece cihazınızı yaklaştırarak hızlıca paylaşmanızı sağlamaktadır.

DUYURU

GOSB Teknopark olarak bünyemizde yer alan firmalarımızla ülkemizin Ar-Ge ve ileri teknoloji üretme faaliyetlerine katkı sağlamak ve katma değeri yüksek ihracat potansiyelini arttırmak amacıyla çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Bu doğrultuda sanayi iş birliğini canlandırmak, Ar-Ge ve teknoloji firmalarımızla sizleri buluşturmak üzere 18 Ekim 2022 Salı günü saat 10.00’da GOSB Teknopark A.Ş. A. Emre Aksan Konferans Salonunda “Firma Tanıtım Etkinliği” düzenlenecektir.

Etkinliğimizde sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız.

İlgili Görseller