Fırat Teknokent // Navigate2Innovation Programı - KOBİ' ler İçin İnovasyon Yönetimi

Ekleme Tarihi 3.08.2021

Fırat Teknokent // Navigate2Innovation Programı - KOBİ' ler İçin İnovasyon Yönetimi

Değerli TGB Yöneticileri;

Fırat Üniversitesi, Fırat Teknokent, ABD Büyükelçiliği iş birliğiyle düzenlenen Navigate2Innovation - KOBİ'ler İçin Fikri Mülkiyet Yetkinlik Ölçümü ve İnovasyon Pusulası Geliştirme Programı ile ilgili duyuru metni aşağıda yer almaktadır.


Sayın Yetkili,

Fırat Üniversitesi ve Fırat Teknokent, ABD Büyükelçiliği ile birlikte Navigate2Innovation - KOBİ'ler İçin Fikri Mülkiyet Yetkinlik Ölçümü ve İnovasyon Pusulası Geliştirme Programı’nı başlatmış bulunmaktadır. 

Programın amacı, öncelikli olarak Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan teknoloji odaklı KOBİ'lerin fikri mülkiyet yetkinliklerini ölçümlemek, inovasyon ihtiyaçlarını tespit etmek ve ticarileştirme yol haritalarını oluşturmaktır. 

Analizi yapılan KOBİ'lerin fikri mülkiyet stratejilerinin oluşturulması, inovasyon ihtiyaçlarına göre üniversiteler ile eşleştirilmesi ve ticarileştirme için öneri setlerinin oluşturulması sayesinde programa katılanlar arasından seçilecek olan 20 KOBİ'nin fikri mülkiyet ve inovasyon yetkinliklerinin artırılması hedeflenmektedir. 

Tamamen ücretsiz olan bu programa bütün KOBİ'ler katılabileceklerdir. İlk eğitimi 5 Ağustos Perşembe günü verilecek olan programa https://www.navigate2innovation.com/basvur adresi üzerinden başvuru yapılabilecektir.