GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü ve Mardin Artuklu Üniversitesi Tarımsal Sulamada Enerji Verimliliği Kongre ve Çalıştayı Hk.

Ekleme Tarihi 31.05.2023

GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü ve Mardin Artuklu Üniversitesi Tarımsal Sulamada Enerji Verimliliği Kongre ve Çalıştayı Hk.

Güneydoğu Anadolu Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü (https://arastirma.tarimorman.gov.tr/gaptaem) ve Mardin Artuklu Üniversitesi (https://www.artuklu.edu.tr/) iş birliğinde 7-9 Haziran 2023 tarihleri arasında Tarımsal Sulamada Enerji Verimliliği Kongre ve Çalıştayı (www.tarsev.com.tr) düzenlenecektir.

Kongre ve Çalıştay’da Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülkemizin akıllı tarım teknolojilerine geçişini sağlamak üzere yürütmesi yapılan Türkiye İklim Akıllı ve Rekabetçi Tarımsal Büyüme Projesi (TUCSAP) Alt Bileşen 3.2. İklim Akıllı Tarım Teknolojilerinin / Uygulamalarının Benimsenmesini Teşvik Etmek ile ilgili sunum gerçekleştirilecek, bu çerçevede önümüzdeki dönemde uygulanacak hibe programı ile ilgili de bilgi verilecektir.

Söz konusu etkinlikler sırasında çiftçilere, akıllı tarım teknolojileri ve uygulamalarının tanıtılması ve benimsetilmesine yönelik olarak bir alan ayrılacak ve üretici Start-Up’ların çiftçilerle buluşması sağlanacaktır.

Konuyla ilgili teknik bilgi almak isterseniz Mardin Artuklu Üniversitesinden Dr. Ümran ATAY (+90 536 420 1298 : tarsev@artuklu.edu.tr)’a, organizasyon ve konaklama ile ilgili olarak Ayşim BİLİR (0 533 719 1478)’e ulaşabilirsiniz.