Geleceğin Mühendisleri Ankara'daki Teknokentlerle Buluşuyor...

Ekleme Tarihi 4.4.2019

Geleceğin Mühendisleri Ankara'daki Teknokentlerle Buluşuyor...

Ankara Kalkınma Ajansı destek ve himayelerinde, GBM Yazılım A.Ş. sponsorluğunda ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü destekleriyle gerçekleştirdiğimiz ‘Geleceğin Mühendisleri Ankara’daki Teknokentlerle Buluşuyor’ projemizin 2. aşamasını başlatıyoruz!

Projemiz kapsamında; 15 yaşından büyük lise öğrencilerine, Ankara’daki teknoloji geliştirme bölgelerindeki firmalarda ya da bölge dışında yüksek teknoloji üzerine faaliyet gösteren firmalarda Cumartesi günleri yarımşar günden 6 hafta boyunca toplam 24 saat teknik ziyaret imkanı sağlamaya çalışmaktayız.

Projemizin 1. aşamasını İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile gerçekleştirdik. 2.aşamasında ise Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile devam etmeyi planlıyoruz.

İlgili meslek lisesi öğrencilerinin alanları;

  • Makina
  • Elektrik- Elektronik
  • Bilişim Teknolojileri

Bu kapsamda öğrencilerimizin; yol, yemek ve sigorta gibi gerekli ödemeleri proje sponsoru GBM Yazılım A.Ş. tarafından karşılanmaktadır.

Projemiz öğrencilerin ders programı dışında , eğitimlerine katkıda bulunacak şekilde pratik, teknik bilgi ve tecrübe kazanmaları işçi ve işveren ilişkilerini tanımaları fikirleriyle ortaya çıkmıştır.

Hedefimiz amacımız, öğrencilerimizin profesyonel mühendislik yaşamını tanımaları teorik olarak almış oldukları bilgileri pratik uygulamalarla pekiştirmeleri ülkemizdeki sanayi kuruşlarını tanımaları sanayi düzeyi hakkında fikir sahibi olmalarını sağlayarak uzmanlık alanı seçiminde yol göstermektir.

Firmalardan beklentimiz çalışma alanları hakkında öğrencilerimize tecrübelerini aktarmak olacaktır.

Detaylı bilgi için : info@tgbd.org.tr