Hack The Normal: Arçelik Açık İnovasyon Etkinlik Daveti

Ekleme Tarihi 12.5.2020

Hack The Normal: Arçelik Açık İnovasyon Etkinlik Daveti

Değerli TGB Yetkilileri;

Derneğimizin paydaşları arasında yer aldığı, Arçelik tarafından Atölye iş birliğiyle, 15 - 17 Mayıs 2020 tarihleri arasında dijital bir ortamda gerçekleşecek Hack the Normal başlıklı bir hackathon düzenlenecektir. Duyuruya ilişkin detaylar aşağıda yer almaktadır.

Duyuruyu bünyenizde yer alan firmalar ve özellikle Kuluçka/ÖnKuluçka ekipleriyle paylaşmanız önem arz etmektedir.

*** 

Değerli TGB Yetkilileri;

Arçelik tarafından Atölye iş birliğiyle, 15 - 17 Mayıs 2020 tarihleri arasında dijital bir ortamda gerçekleşecek Hack the Normal başlıklı bir hackathon düzenleniyor. Hack the Normal, katılım ve dayanışmayı merkezine alarak, küresel COVID-19 krizinin yaşandığı bu dönemde, krizin beraberinde getirdiği dinamikleri etkili yönetmek, çevik ve işbirlikçi yaklaşımla kriz sonrası için fark yaratacak adımlar atmayı mümkün kılacak.

Belirsizlikte yol alırken yeni stratejiler geliştirerek değişime adapte olmayı ve bireylerden başlayarak ailelere ve organizasyonlara etki edecek dönüşümü başlatmayı hedefliyoruz. Bu dönüşümü başlatırken de kriz sonrası “yeni normal” olarak adlandırılan dönemi odağımıza alıyor ve şu soruyu soruyoruz: “COVID-19 krizi ile hayatımıza giren, evlerdeki ‘yeni normal’ yaşam tarzı için nasıl olumlu bir etki yaratabiliriz?”

  • İletişim: Hack the Normal etkinliğini internet sitesi, e-bülten ve sosyal medya gibi dış iletişim kanallarınızda ve kurumunuz içinde duyurabilirseniz çok seviniriz. Bunun için metin ve görsel materyallerimizi şu bağlantıda bulabilirsiniz.
  • Takım Katılımı / Başvuru: Hack the Normal etkinliğine ekibinizden/topluluğunuzdan bireysel ve takım olarak başvuru yapabilirsiniz. Bunun için başvuru formunu doldurabilirsiniz.
  • Mentorluk: Süreçte takımlara farklı alanlarda yetkinlikleri ve yetenekleri ile destek olacak, yol gösterecek ve onların proje geliştirme süreçlerinde yardımcı olacak mentorlar ile çalışacağız. Siz ve/veya ekibinizdeki/topluluğunuzdaki kişiler mentor olarak destek vermek isterse bu formu doldurabilirsiniz.
  • Ürün / Servis: Hackathon katılımcılarının projelerini geliştirirken yararlanabilecekleri bir ürün veya servisiniz (bulut desteği, video konferans sistemi, dijital prototipleme aracı, kaynak vb.) var mı? Hackathon katılımcılarına ücretsiz olarak ürün ve servislerinizi sunabilirsiniz. Bunun için bizimle ilgili ürün ve servisinizin ayrıntılarını ve kullanım yöntemini paylaşmanız yeterli.
  • Süreç Takibi: Hackathon sonrasında takımları yatırımcılar, kuluçka/hızlandırıcı/kapasite geliştirme programları, üretim merkezleri ve son kullanıcılar ile buluşturacak bir sistem tasarlıyoruz. Hackathon katılımcılarının etkinlik sonrasında projelerini takip etmek, onlara projeleri ile ilgili geri bildirim vermek ve yol göstermek ister misiniz? Bu süreçte yer almak ve destek olmak isterseniz bize bildirmeniz yeterli.

Girişimciler için son başvuru tarihi: 13 Mayıs Çarşamba

Detaylı Bilgi ve Sorularınız için: Aykut HOCAOĞLU – aykut.hocaoglu@arcelik.com