Kahramanmaraş Teknokent

4 Temmuz 2011 tarihinde Resmî Gazetede yayınlanan 2011/1968 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Kampüsü’nün içerisindeki 102 dönümlük arazi, ‘Teknoloji Geliştirme Bölgesi 1 (TGB-1)  ‘Teknoloji Geliştirme Bölgesi  olarak ilan edilmiştir...

Kahramanmaraş Teknokent, Teknoloji Geliştirme Bölgesi-1 alanında yapılan 6.000 metrekare kapalı alana sahip yeni binasında  faaliyetlerini devam ettirmektedir. Yönetici Şirketimiz Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) önderliğinde Valilik, Ticaret ve Sanayi Odaları, Belediye, Organize Sanayi Bölgeleri ve Özel Sektör temsilcilerinden oluşan 16 ortaklı bir yapıdır.

Kahramanmaraş Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde özellikle ileri teknoloji ve ar-ge çalışmaları üreten, ülke ekonomisine daha yüksek katma değer ve istihdam sağlayan, ulusal / uluslararası rekabet gücü yüksek firmaların oluşumu desteklenmektedir. Bünyesindeki Kahramanmaraş Teknoloji Transfer Ofisi, Mikro Kuluçka Merkezi ve Kuantum Ön Kuluçka Merkezi ile hem üniversite-sanayi işbirliği hem de genç girişimcilerin cesaretlendirilmesi hususlarında hizmet sunmaktadır. Halen 50 şirket ve 110 çalışanı ile Kahramanmaraş, Osmaniye, Kilis ve farklı illerinden girişimcilerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Gerçekleştirdiği sektör buluşmaları, fikir jimnastiği toplantıları, proje fikir yarışması ve robot yarışmaları ile kendisinden sıkça söz ettirmektedir.

İletişim Bilgileri

KSÜ Avşar Yerleşkesi 46050 Kahramanmaraş
+90 344 300 10 67
+90 344 290 91 92

Bizimle İletişime Geçin