Karabük Teknokent

Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 30.09.2017 tarihinde 30196 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak Karabük Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan 15,023,20 m2 yüzölçümlü bir alanda kurulması ilan edilmiştir.

02 Ağustos 2018 tarihinde kurulan Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş 16 Ağustos 2018 tarihinde Türkiye Ticaret Sicil Gazetesinde ilan edilerek faaliyete geçmiştir. Karabük Üniversitesi, Karabük Belediyesi, Karabük İl Özel İdaresi, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası, Karabük Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Teşekkül Başkanlığı, Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.,Aygünsan Demir Çelik ve ticaret Ltd.Şti., Çağ Çelik Demir ve Çelik Endüstri A.Ş., Çaprazoğlu Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Çelsentaş Çelik Mamulleri Sanayi ve TicaretA.Ş., Işık Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Mescier Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Rolmak Döküm Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti., Saka Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Topçugiller Demir Çelik Sanayi v e Ticaret Ltd.Şti., Yolbulan Demir Sanayi ve Ticaret A.Ş. olmak üzere toplamda 16 şirket ortakları bulunmaktadır.

Geri dönüşüm çalışmalarından Elektroniğe, yazılım geliştirmeden Makina ve Teçhizat imalatına, Enerji çalışmalarından demir imalatına gibi geniş bir faaliyet alanı bulunan Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi toplam 34 firmasıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Bunlardan 27 tanesi AR-GE firması, 7 tanesi kuluçka firmasıdır.

Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi, üniversite ve sanayi arasındaki iş birliği ve sinerji oluşumu ile katma değeri yüksek ürünlerde AR-GE çalışmalarının sürdürülmesi en öncelikli amacıdır. Üniversite bilgi birikimleriyle araştırma alt yapısının teknokent girişimcilerin faydalanmasını sağlayarak hem sanayi hem de akademik bakış açısı ile uluslararası ölçekte rekabetçi üstünlüğe sahip projeler üretmeyi hedeflemektedir.

 

İletişim Bilgileri

Kılavuzlar Mah. 413. SK. Karabük Üniversitesi Sosyal Tesis Blok No:8 Merkez/KARABÜK
0(370) 502 18 78

Bizimle İletişime Geçin