Yıldız Teknopark Kasım 2020 Haber Bülteni

Ekleme Tarihi 27.11.2020

Yıldız Teknopark Kasım 2020 Haber Bülteni

ITC Global’e Türkiye Sigorta Sektöründen Yoğun İlgi Vardı!

Dünyanın en büyük insurtech zirvesi InsureTech Connect (ITC) Global 19-21 Ekim tarihleri arasında online bir zirve deneyimiyle gerçekleşti. Türkiye organizasyonunu Yıldız Teknopark bünyesindeki InsurTech Hub’ın üstlendiği zirve 3 gün boyunca 24 saat aralıksız gerçekleşti. Zirveye, AcerPro Bilişim Teknolojileri, Allianz, AXA, Big Sigorta, CGM, Demir Sağlık, Dinkal Sigorta, GarantiBBVA Bank, Katılım Emeklilik, Lumnion, Magdeburger, Nart Sigorta Brokerliği, IMC Sigorta, Quick, RS Servis, Otokonfor, Tazı, Vakıf Katılım, Yapı Kredi, Zurich gibi sektörün önde gelen birçok önemli şirketi Türkiye’den çıkartma yaptı.

Sigorta sektörüne yön verecek en ileri teknolojilerin sergilendiği ve 10 binden fazla katılımcı ve sektöre yön veren 200’ün üzerinde konuşmacının yer aldığı InsureTech Connect (ITC) Global 19-20 Ekim’de online gerçekleşti.

Böylece, sigorta sektörünün gelişimi için oldukça önemli olan ITC Zirvesi’ne Türkiye’den 100’ün üzerinde üst düzey yetkili iş insanı katıldı ve zirvede Türkiye’yi temsil etti.

Zirvede sektördeki dijital dönüşüm, Covid 19 pandemi süreci ve dijitalleşmenin önemi, blockchain, siber güvenlik, KVKK, nesnelerin interneti, yapay zeka ve telematikler konuşuldu.

Sigorta sektörüne yön verecek en ileri teknolojilerin görüldüğü zirvede, bilet sahibi üyelerimiz zirveye özel oluşturulmuş platform üzerinden 10 binin üzerinde katılımcı ile birebir networking yapma imkanı elde etti, ayrıca 12 ay boyunca zirve kayıtlarına erişebilme imkanına da sahipler.

YTÜ Teknopark Müsiad Expo Fuarı’nda Yerini Aldı.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (MÜSİAD) iki yılda bir düzenlediği Uluslararası Ekonomi, Finans ve Ticaret Fuarı MÜSİAD EXPO, 18-21 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşti. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde pandemi tedbirlerine ve TSE COVID-19 Güvenli Hizmet standartlarına uygun şekilde hem fiziksel hem de online şekilde hibrit olarak yapılan MÜSİAD EXPO 2020 Ticaret Fuarı, 40 binden fazla şirketi temsil eden 10 binlerce ziyaretçiyi fiziksel olarak ağırladı.

Fuarın açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan birlikte yaptı. TÜYAP’ta 10 salonda 70 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen fuarda 8 binin üzerinde bire bir iş görüşmesi gerçekleşti.

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’ın standı fuar süresi boyunca ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Standa, teknopark bünyesinde yer alan gıda teknoloji şirketi Hyggefoods’un Covid-19 ile mücadeleye yönelik antiviral ve yenilebilir gıda kaplama sıvısı ve   Ayvos şirketinin Covid-19 sürecinde geliştirdikleri uzaktan ateş, mesafe ve maske varlığını tespit eden yazılım ürünü sergilendi.

Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati ve MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark standını ziyaret ederek, sergilenen ürünler hakkında bilgiler aldı.

İlgili Görseller