Kastamonu Teknokent

Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Bakanlar Kurulunun 04/06/2018 tarihli kararı ile ilan edilmiş olup, ilgili bölgeyi yönetecek olan Kastamonu Teknokent A.Ş. 19.12.2019 tarihinde tescil edilerek faaliyetlerine başlamıştır.

Kastamonu Teknokent A.Ş.; Kastamonu Üniversitesi, Kastamonu İl Özel İdaresi, Kastamonu Belediyesi, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO), Kastamonu Ticaret Borsası, Kastamonu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB), Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Koop. Birliği, ZİNTAŞ Kastamonu Zincir San. ve Tic. A.Ş., A-1 Enerji İnşaat Otomotiv San. Ltd. Şti., Kastamonu İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Canovate Elektronik Endüstri ve Ticaret A.Ş. ve Ak İnşaat Mermercilik ve Gayrimenkul Yatırım Tic. A.Ş. ortaklığında kurulmuş olup dokuz kişilik bir Yönetim Kurulu mevcuttur.

Kastamonu Üniversitesi Kuzeykent kampüsünde bulunan 10.000 m²’lik bir alanda çalışmalarına başlayan Kastamonu Teknokent A.Ş.’nin ilk faaliyetleri için bir prefabrik bina inşa edilmiş olup, İdare ve Kuluçka Merkezi olarak faaliyet gösterecek olan 5000 m²’lik ana binanın proje ve ruhsat çalışmaları yapılmış ve inşaatının yapımına başlanmıştır.

Kastamonu’nun gelişmesine öncülük eden Kastamonu Üniversitesinin sanayi ve girişimcilerle köprü kurmasını, Üniversite bünyesinde üretilen bilginin ve teknolojinin transferini sağlayarak ekonomik değer üretmesini kolaylaştıracak olan Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. (KÜ TTO A.Ş.)’ de Kastamonu Teknokent A.Ş.’ de yerini almıştır. KÜ TTO A.Ş. bünyesinde Patent Destek Ofisi, Proje Ofisi, Üniversite-Sanayi İş Birliği Ofisi, Girişimcilik ve Şirketleşme Ofisi planlanmış olup, ayrıca eğitim çalışmaları için de Teknokent Akademi adı altında bir birim oluşturulmuştur.

İletişim Bilgileri

Kuzeykent Mh. Orgeneral Atilla Ateş paşa cd. Kastamonu Üniversitesi Kampüsü Rektörlük Binası 15 AD Merkez/KASTAMONU
0366 280 13 49

Bizimle İletişime Geçin