GOSB Teknopark Nisan 2022 Haber Bülteni

Added Date 9.5.2022

GOSB Teknopark Nisan 2022 Haber Bülteni

DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI İLE İMZA TÖRENİ

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmeye hak kazanan "Sanayide Yalın Üretim ve Dijital Dönüşüm Süreçlerine Uyum Programı" projemizin imza töreni gerçekleşti.

TEKNİK OKUL GEZİSİ

Geyve Sinan Bey Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencileri Teknopark'ımızı ziyaret ettiler. Bizi firmalarında ağırlayarak bilgi paylaşımında bulunan Robsen ve Drupart firmalarımıza teşekkür ederiz.

INOVATA' DA "GİRİŞİMCİLİKTE FİKRİ MÜLKİYET" PANELİ

Dünya Fikri Mülkiyet Günü ve Patent Haftası kapsamında Girişimcilik ve İnovasyon Merkezimiz Inovata'da “Girişimcilikte Fikri Mülkiyet” paneli gerçekleştirdik.

TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI ZİYARETİ

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Gebze İlçe Yürütme Kurulu Başkanı Barış İnce ve Yürütme Kurulu Üyesi Mustafa Ercan, Gebze Teknik Üniversitesi'nde düzenlenecek "Endüstri 4.0 Akıllı Dönüşüm Teknolojileri" konferansı hakkında bilgilendirme için ziyarette bulundular.

TEKNOPOL İSTANBUL ZİYARETİ

GOSB Teknopark Genel Müdürü Tolga Bildirici, Teknopol İstanbul Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Orhan Çömlek ve Proje Koordinatörü Mesut Yurtcu ile birlikte yapılacak iş birlikleri ve geliştirilecek projeler konusunda görüşme sağlamak üzere Teknopol İstanbul'a ziyaret gerçekleştirmiştir.

1702 PATENT LİSANS 2022-1 ÇAĞRISI İLE ŞİRKETLERE SAĞLANAN FIRSATLAR

TÜBİTAK Bilimsel Programlar Uzmanı Hamit Taş’ın sunumuyla “1702 Patent Lisans 2022-1 Çağrısı ile Şirketlere Sağlanan Fırsatlar” konulu bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

ONO TEKNOLOJİ HİZMETLERİ FİRMAMIZIN İŞ BİRLİKLERİ

Ono Teknoloji Hizmetleri firmamızın simülasyon ürünü Visual Components ile, talaşlı imalat sektörüne özel robotik uygulamalar geliştiren Form Robot Otomasyon ve hat sonu otomasyonu seri üretime özel robotik çözümler geliştiren Robentex firmaları ile iş birlikleri yaparak mühendislik çözümlerinde fark yaratıyorlar.

FAALİYET RAPORLARININ HAZIRLANMASI WEBİNARI

Gerçekleştirilen etkinlikte Ar-Ge ve yıllık faaliyet Tasarım Merkezleri için raporlarının nasıl hazırlanması ve nelere dikkat edilmesi gerektiği konularında çözüm önerileri ve tecrübe aktarımları gerçekleştirildi.

Related Images