Ostim Teknopark Mart 2019 Haber Bülteni

Ekleme Tarihi 16.4.2019

STM'nin Yeni Üssü: Ostim Teknopark

Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK) kararı ile 1991 yılında kurulan ve savunma, sistem mühendisliği, teknik destek, proje yönetimi, teknoloji transferi ve lojistik destek hizmetleri alanlarında, ülkemizin en önde gelen şirketlerinden olan Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM), ile düzenlediğimiz lansman toplantısında Atölye Kira Sözleşmesi imzalandı.

STM; katma değeri yüksek olan ürünler üretmek, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarını karşılamak ve gelişmekte olan pazarların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak amaçlarıyla Ostim Teknopark'ın Turkuaz Binasında yer alan yaklaşık 2500 metrekarelik alanda faaliyete geçmektedir.

Teknoloji Ticarileştirme ve Kültivasyon Merkezi Açılış Toplantısı

“Teknoloji Ticarileştirme ve Kültivasyon Merkezi” projesi açılış toplantısı, inovasyon ve prototiplemenin yeni adresi Teknoloji Üretim Atölyesi, Ostim Teknopark Turuncu Binasında gerçekleştirildi.

Atölyemizde teknoloji tabanlı firmalara yönelik, prototip üretimi ve Ar-Ge çalışmalarına imkan sağlayacak alternatifli makine parkuru ve ofis şeklinde kullanabilecek alanlar da oluşturularak; ülkemiz endüstrisi için katma değeri yüksek, milli ve yerli üretim odaklı ürünlerin üretilmesi, makine ve teçhizat israfının önüne geçilmesi, genç girişimcilerin desteklenmesi ve prototip imalat sürelerinin kısaltılması amaçlanmaktadır.

Atölyemizde aynı zamanda gelişen teknolojilere yönelik eğitim ve etkinlikler gerçekleştirilecek ve çeşitli teknik alanlarda mentorluk desteği verilecektir.

İlgili Görseller