GOSB Teknopark Mart 2022 Haber Bülteni

Added Date 13.4.2022

GOSB Teknopark Mart 2022 Haber Bülteni

BOLU TEKNOKENT ZİYARETİ

GOSB Teknopark olarak potansiyel iş birliklerini konuşmak üzere Bolu Teknokent'e ziyaret gerçekleştirdik.

TEKNİK OKUL GEZİSİ

Yahya Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Teknopark'ımızı ziyaret ettiler. Birlikte ICM, Arma Dental, İnosens ve B2F firmalarımızı gezerek çalışma ortamlarını ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler edindik. Ayrıca firma yetkilileri tecrübelerini öğrencilere aktararak ileriki iş hayatlarında yol gösterici olmuştur.

GTÜ METACON 2022 FUARI

GTÜ MetaCon'22 etkinliğine, GOSB Teknopark A.Ş. olarak Ono Teknoloji, Yön Bilgi Sistemleri ve Apsen Bilişim Sistemleri firmalarımızla birlikte katılım sağladık.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

GOSB Teknopark Yönetimi olarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Teknopark' ımızda çalışan tüm kadın personellerimize çiçek dağıtarak çalışanlarımıza bizim için önemlerini hatırlatmak istedik. Bugüne özel değil her gün değerlerinin bilinmesi dileğiyle, kadınlar gününüz kutlu olsun.

YALIN VE DİJİTAL DÖNÜŞÜM LANSMANI

Unopro Academy "Dijital Model Fabrika’da Uygulamalı Yalın ve Dijital Dönüşüm" konulu lansman etkinliği gerçekleştirdi. Etkinlikte katılımcılar Dijital Model Fabrika’ da yalın ve dijital dönüşümün basamakları, yol haritası ve Endüstri 4.0 teknolojilerinin en faydalı kullanım alanlarını deneyimleme fırsatı buldular.

ONATUS FİRMAMIZIN PROJESİ DESTEKLENDİ

ONATUS Öngörü Teknolojileri firmamız, üzerinde çalıştığı "Sac Metal Kalıp İmalatında Alıştırma Süresini Azaltmaya Yönelik Yazılım Geliştirilmesi" başlıklı projesinde, 1501-TÜBİTAK Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı kapsamında desteklenen projeler arasında yer almaya hak kazanmıştır. Firmamızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

İNOSENS FİRMAMIZIN BAŞARILI ÇALIŞMALARI

İnosens BeCure firması olarak, Almanya’da GamesHub hızlandırıcı programına dahil oldular. İnosens Hiddenslate markası ile Celtic-Next programı kapsamında, “Endüstriye ve Bilişim Projeleri için Federe Öğrenme Platformu (F4iTECH)" isimli projelerinin başlangıç toplantısını gerçekleştirdiler. Dört ülkeden (Türkiye, Kore, Portekiz ve Romanya) on iki paydaşın yer aldığı projenin uluslararası koordinasyonunu İnosens firması yürütmektedir. Türkiye’den projede TAV Teknoloji, Koç Sistem ile GOSB ’tan SAMM Teknoloji ve TORUN Metal de proje ortağı olarak yer almaktadır.

FİRMAMIZA KOSGEB'DEN DESTEK

Firmalarımızdan Robocam Mühendislik, KOSGEB ileri girişimcilik desteği kapsamında hibe almaya hak kazanmıştır. Firmamızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

TÜRKİYE'Yİ GELECEĞE TAŞIYACAK KADIN GİRİŞİMCİLERİMİZ

Firmalarımızdan ENS Piezoaygıtlar kurucu ortağı Ebru Menşur Alkoy ile Mflow kurucu ortağı Sibel Taşhan Yurtseven Para Dergisi tarafından yayınlanan, “Türkiye’yi geleceğe taşıyacak start up patronu kadınlar” haberinde yer aldı.

TÜBİTAK 1707 SİPARİŞE DAYALI AR-GE PROJELERİ KOBİ DESTEK PROGRAMI

Gerçekleştirmiş olduğumuz bilgilendirme seminerinde, TÜBİTAK 1707 Siparişe Dayalı Ar-Ge Projeleri için KOBİ Destek Programı’nın detayları, başarılı bir proje nasıl hazırlanmalı ve yönetilmeli sorularının cevapları Etkin Proje Ar-Ge ve Proje Yöneticisi Mehmet Bozkurt’un değerli katkılarıyla aktarıldı.

SANAYİDE YALIN ÜRETİM VE DİJİTAL DÖNÜŞÜM SÜREÇLERİNE UYUM PROGRAMI

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’na sunmuş olduğumuz “Sanayide Yalın Üretim ve Dijital Dönüşüm Süreçlerine Uyum Programı” projemiz kabul aldı. Proje ile Doğu Marmara bölgesinde yer alan firmaların üst yönetim ve çalışanlarına dijital dönüşüm ve yalın üretim farkındalığı kazandırılarak stratejik yol haritalarının belirlenmesine yönelik firmaların dönüşüm yetkinliklerini artıracak eğitim ve danışmanlık hizmetleri sağlanacaktır.

BLINK UK TANITIMI

Değerli çalışma arkadaşımız Aylin Ötün ’ün sunumuyla, Kocaeli Üniversitesi Teknoparkı firmalarına Blink UK yapılanmamız hakkında bilgilendirme yapıldı.