GOSB Teknopark Mart 2023 Haber Bülteni

Ekleme Tarihi 6.04.2023

GOSB Teknopark Mart 2023 Haber Bülteni

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği kapsamında, Müzakereci ve Yönetim Danışmanı Müjde Çetin ile “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” konulu söyleşiyi İnovata Girişimcilik ve Kuluçka Merkezimizde gerçekleştirdik. Katılım sağlayan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TEKNOPARK ZİYARETİ

Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Sayın Mustafa Doğan ve Ar-Ge Birimi proje uzmanları Teknoparkımızı ziyaret etti. Çevre okullardaki öğrencilere yönelik birlikte gerçekleştireceğimiz projeler hakkında fikir paylaşımında bulunduk. Kendilerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.

BOSH İLE ENDÜSTRİ 4.0 ve DİJİTAL DÖNÜŞÜM ETKİNLİĞİ 

Ataşehir Belediyesi & GOSB Teknopark A.Ş. ortaklığı ve Bosch Türkiye iş birliği ile İnovata Girişimcilik ve Kuluçka Merkezinde “Bosch ile Endüstri 4.0 ve Dijital Dönüşüm” etkinliği gerçekleştirdik.

STARTUPS.WATCH İNOVATA ZİYARET

Türkiye'deki ve dünyadaki girişimlere dair detaylı analizleri, düzenli olarak paylaşan ve startup ekosisteminin en önemli platformlarından biri olan 'startups.watch’un kurucusu Serkan Ünsal ve Teknoloji Yazarı Timur Sırt’ı, İnovata Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi’mizde ağırladık. Birlikte gerçekleştirebileceğimiz projeler için fikir paylaşımında bulunduk.

ÖZEL NADİDE EĞİTİM KURUMLARI TEKNOPARK ZİYARETİ 

Özel Nadide Eğitim Kurumları Teknopark’ımızı ziyaret ettiler. Bizi firmalarında ağırlayarak bilgi paylaşımında bulunan Torun Bakır, Exar, Kalyon Üretim Sistemleri firmalarımıza çok teşekkür ediyoruz.

CHELEBİ TEKSTİLE'IN TERCİHİ AR-GE BİLİŞİM OLDU 

İzlenebilir, ölçülebilir ve yönetilebilir bir fabrika için sektöre öncülük eden firmalar arasında yer alan GOSB Teknopark firmalarımızdan Arge Bilişim, üretim yönetim sistemlerinde Chelebi Tekstile'ın tercihi oldu.

EXAR FİRMAMIZ GOBİ FUARINDA

GOSB Teknopark firmalarımızdan Exar 3D Tarama ve Yazılım Hizmetleri İTÜ Yatırım Kulübü'nün GOBİ etkinliğine katılarak VR hizmeti tanıtımında bulundular.

FİRMALARIMIZI TANIYALIM

ETKİN PROJE

GOSB Teknopark firmalarımızdan Etkin Proje, Ar-Ge projelerinin yönetimi ve finansmanı konularında uçtan uca kaliteli hizmet prensibi ile faaliyet gösteren bir danışmanlık şirketidir. Türk firmalarının ulusal ve uluslararası Ar-Ge fonlarından, vergisel ve mali teşviklerden faydalanmaları, üniversite-sanayi işbirliğinin kurulması gibi konularda firmalara destek sunmanın yanında, Ar-Ge ekosistemine katkı sağlamak adına Ar-Ge firmalarının performans endekslerini analiz edip ideal yol haritası oluşturmak adına çalışmalar gerçekleştirmektedir.

INNPROSEN

GOSB Teknopark firmalarımızdan Innprosen Otomasyon ve Mühendislik, fabrika, proses, makine, görüntü işleme otomasyonlarında deneyimli ve endüstriyel hatlarda endüstri 4.0 gerekliliklerini destekleyen, Dijitalizasyon, MES, Robotik ve Otomasyon çözümleri üreten bir mühendislik firmasıdır.

İLETİŞİM DANIŞMANLIĞI AJANSIMIZ: POZİTİF PR

İletişim danışmanlığında yaklaşık 30 yıl deneyimli Serap Şahin Durak tarafından “İletişiminiz için Pozitif Fikirler” sloganı ile 2007 yılında yola çıkan POZİTİF PR; bütünleşik iletişim çözümleri sunmaktadır. Bilgi ve uzmanlığa dayalı çalışma anlayışıyla iş ortaklarının tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılayacak donanıma sahiptir ve kurumsal itibarına değer veren markalara, Stratejik Pazarlama İletişimi, Medya İlişkileri, Etkinlik Yönetimi ve Kriz İletişimi başta olmak üzere iletişimin tüm alanlarında danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Markalara özel çözümler oluşturan butik bir iletişim danışmanlığı ajansı olarak en önem verdiği değer; inandığı ürün/hizmetler için çalışmaktır.

ANDROID: HERKES İÇİN GÜVENİLİR BİR DENEYİM

Ataşehir Belediyesi & GOSB Teknopark ortaklığı ile İnovata Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi’nde 13 Nisan Perşembe günü gerçekleşecek olan “Android: Herkes İçin Güvenilir Bir Deneyim” etkinliğine davetlisiniz!

AFET YÖNETİMİ DİKEYİNDE GİRİŞİM HIZLANDIRMA PROGRAMI

Dönem dönem farklı afetlerle karşı karşıya kaldığımız ülkemizde, gelecek dönemlerdeki yaşayacağımız afetlere yönelik proaktif hareket etmek üzere organize ettiğimiz hızlandırma programımız, afet öncesi, afet anı ve afet sonrasını kapsayan süreçlere yönelik teknoloji çözümleri içeren girişim fikirlerinin büyüyebilmesine destek verecek ve yol haritası sunacaktır. Ataşehir Belediyesi & GOSB Teknopark A.Ş. ortaklığı ve 1773 İTÜ Teknopark, Marmara Belediyeler Birliği ve Rezonans Entrepreneurship Services Management Consulting iş birliği ile düzenlediğimiz, “Afet Yönetimi Dikeyinde Girişim Hızlandırma Programı” 27 Mart – 19 Nisan 2023 tarihleri arasında ön başvuruları kabul edecektir.

Başvuru ve detaylı bilgi için: https://fikrimvaryasonra.com

İlgili Görseller