NKÜ Teknopark

04.07.2011 tarih ve 27984 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yasallaşmış ve TGB alanı olarak ilan edilmiştir. Bu alan içinde TNKÜ Çorlu Mühendislik Fakültesi yanında toplam 24.927,71 m2. olan TGB-2 alanı olarak faaliyete geçmiştir.

 TGB’ nin kuruluşu ile 05.04.2013 tarihinde firma kabulüne başlanmıştır. Teknoloji Transfer ofisi de 2015 yılında hizmet vermeye başlamıştır.  

Bölgede mevcut 14 OSB ile 1 ASB’ nin ve Tekirdağ’da Sanayi ile ilgili faaliyet gösteren Odaların yoğun talebi ile İstanbul’daki Teknopark’ da yer bulamayan firmaların istemleri göz önüne alınarak NKÜTEK TGB YÖNETİCİ A.Ş. ‘ye gelen talebi arttırmaktadır.

Mühendislik fakültesinin yanında olmasından dolayı da öğrenciler tarafından ilgi odağı halinde olan TGB-2 Çorlu şubemizde yer alan firmalarımız mühendislik son sınıf öğrencilerine staj imkânı yaratarak geleceğe adım atmalarında destekçi olmaktadır.

NKÜTEK Yönetici A.Ş., Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası, Tekirdağ Ticaret Borsası, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası ve Çerkezköy Organize Sanayi Odası ortaklığı altında kurularak bölgede bulunan dinamik sanayi potansiyeli ile hizmet vermektedir.

İletişim Bilgileri

Namık Kemal Mah. Kampüs Cad. No:1 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ
0(282) 250 11 56

Bizimle İletişime Geçin