TÜBİTAK Marmara Teknokent Aralık 2019 Haber Bülteni

Ekleme Tarihi 9.1.2020

Ar-Ge Merkezleri Yöneticileri Marmara Teknokent'te Kahvaltıda Bir Araya Geldi.

Kahvaltıya katılım sağlayan Marmara Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür        Sn. Mehmet Ali Okur; ortaya konan ürünlerin ticarileşmesinin önemini vurgulayarak bu ürünlerin rafta kalmaması gerektiğine dikkat çekti. Bu hususta kendi network ağımızla ürünlerin uluslararası pazarlara da ulaşabilmesi noktasında işbirliğine Marmara Teknokent olarak hazır olduklarını belirtti. Kahvaltının ardından TTO faaliyetleri, teknokentin tanıtımı ve B2B görüşmeleri gerçekleşti. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Gebze Bölge Müdürü Sn. Hakan Demirci ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Gebze Yöneticisi Sn. Yusuf Gürhan Öztaş katılımcılara bilgilendirmede bulundu.

Marmara Teknokent Ve Bilişim Vadisi İşbirliğinde İmzalar Atıldı

Karşılıklı bilgi ve teknoloji transferinin sağlanması, girişimciliği destekleyici projeler geliştirilmesi ve Türkiye’de kurulmuş olan firmaların uluslararası pazarlara ulaşabilmesi adına, Marmara Teknokent, Bilişim Vadisi ile Montreal Teknoloji ve Ticaret Merkezi , Chicago Türk Ticaret Merkezi ve Varşova Ar-Ge Ticaret Merkezi arasında işbirliği protokolü ; Marmara Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Sn. Mehmet Ali OKUR, Bilişim Vadisi Genel Müdürü Sn. A. Serdar İBRAHİMCİOĞLU, Chicago Türk Ticaret Merkezi Genel Müdürü  Eray ÜTÜCÜ, Montreal Teknoloji ve Ticaret Merkezi Başkanı Sn. Yılmaz NALÇAKAR ve Varşova Ar-Ge Ticaret Merkezi Genel Müdürü Sn. Naci SAYAN  tarafından imzalandı.

Genç İş İnsanları Marmara Teknokent’te Buluştu.

Genç İş İnsanları Marmara Teknokent’te Buluştu. Bölgemizde yer alangenç sanayiciler Marmara Teknokent’te kahvaltıda bir araya geldi. TeknolojiTransfer Ofisi Birim Yöneticisi    Sn. Deniz Yayla teknokent faaliyetler konusunda bilgilendirme yaparken, Gebze Güzeller OSB Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Oğuzhan Ceylan teknokent firmalarıyla nasıl daha iyi etkileşim içerisinde olunması noktasında değerlendirmede bulundu.

Gebze Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Öğrencileri Marmara Teknokent’te

Marmara Teknokent Ar-Ge Teşvikleri Uzmanı ve Danışmanı Abdulkadir CİVAŞ “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) – TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları (TEYDEB) hakkında bilgiler verdi. Aynı zamanda Marmara Teknokent Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Birim Sorumlusu Deniz YAYLA tarafından TTO faaliyetleri, teknokent faaliyetleri ve girişimcilik süreçleri konusunda bilgi ve tecrübe aktarımı yaptı.

Kadın Ve Demokrasi Derneği (Kadem) Başkanı Sn. Saliha Okur Gümrükçüoğlu'nun Marmara Teknokent Ziyareti

Kadınların girişimcilik yeteneklerinin arttırılması ve nitelikli istihdam oluşturma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri amacıyla " İnovasyonda Kadın Kampı" nın  beşincisinin düzenlemesi hususunda Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkanı Sn. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, Marmara Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Sn. Mehmet Ali Okur’un da hazır bulunduğu toplantıda bir araya geldi.

Marmara Teknokent İle Bir Saat Etkinliği

"Marmara Teknokent ile bir saat" etkinliği adı altında biraraya geldiğimiz Teknokent firmaları ile; firmalar arası sinerji yaratılması, ikili ilişkilerin artırılması, teknokentimize yeni başlayan firmaların mevcut firmalar ile kaynaştırılması ve firmaların istek-şikayet ve önerilerinin bire bir dinlenmesi amacıyla düzenlediğimiz etkinlikte; firmalarımızı Marmara Teknokent ile buluşturduk. Etkinlik boyunca Marmara Teknokent hizmetleri anlatıldı ve firmalardan gelen sorulara cevaplar verildi. Yoğun katılım ile gerçekleştirilen etkinlikte,  günlük hayattan iş dünyasına, projelerden teknolojiye dair birçok paylaşımlarda bulunuldu. Bir sonraki etkinlikte katılımcılardan aldığımız sinerjimizi bir üste taşımayı hedefliyoruz.

İlgili Görseller