GOSB Teknopark Aralık 2022 Haber Bülteni

Ekleme Tarihi 11.01.2023

GOSB Teknopark Aralık 2022 Haber Bülteni

KOÜ TEKNOPARK TOPLANTISI

KOÜ Teknopark'ın yeni binasında gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısına Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın İsmail Sait Turfanda katılım sağladı. Toplantı sonrasında Kocaeli Üniversitesi Rektörü aynı zamanda KOÜ Teknopark A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye hediye takdiminde bulundu.

9. ARGE VE TASARIM MERKEZLERİ TGB ZİRVESİ

GOSB Teknopark Genel Müdür'ü Tolga Bildirici, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın ev sahipliğinde gerçekleştirildiği 9. Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi'ne katılım sağladı.

"SANAYİDE YALIN ÜRETİM VE DİJİTAL DÖNÜŞÜM" KAPANIŞ TOPLANTISI

GOSB Teknopark olarak Doğu Marmara Kalkınma Ajansı desteğiyle UnoPro firmamızın katkılarıyla başlattığımız “Sanayide Yalın Üretim ve Dijital Dönüşüm” programımızın kapanış toplantısını Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Mustafa Çöpoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirdik.

DEĞİŞİM ÇAĞINDA GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

GOSB Teknopark Blink TTO - Ataşehir Belediyesi ortaklığı ve Gebze Teknik Üniversitesi iş birliği ile "Değişim Çağında Girişimcilik" eğitimi Ataşehir INOVATA Girişimcilik ve Kuluçka Merkezimizde gerçekleştirildi. Değerli bilgi paylaşımında bulunan Sayın Tuğkan Arıcı ve katılımcılara teşekkür ederiz.

FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ TEKNOPARK ZİYARETİ

Fenerbahçe Üniversitesi Ar-Ge İnovasyon ve Girişimcilik Kulübü öğrencileri Teknopark’ımızı ziyaret ettiler. Bizi firmalarında ağırlayarak bilgi paylaşımında bulunan Ono Teknoloji, Whitecad, Groma Technology ve Arma Dental firmalarımıza çok teşekkür ediyoruz.

SAMM TEKNOLOJİ FİRMASI INOVATA ZİYARETİ

GOSB içinde yer alan ve gerek ihracat gerekse de ithal ikamesinde ülkemize katkı sağlayan SAMM Teknoloji İletişim A.Ş. ile girişimciliğin geliştirilmesi kapsamında Ataşehir Belediyesi ile yürütülen INOVATA Girişimcilik ve Kuluçka Merkezimizde gerçekleştirebileceğimiz ortak projeler hakkında GOSB Teknopark Genel Müdür'ü Tolga Bildirici ve TTO Sorumlusu Başak Ocak'ın katılımı ile toplantı gerçekleştirildi.

MAKİNE KİMYA MALZEME GÜNLERİ FUARI

Gebze Teknik Üniversitesi IAPS Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen "Makine Kimya Malzeme Günleri" fuarına GOSB Teknopark olarak katılım sağladık. Standımızı ziyaret eden tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

GOSB TEKNOPARK KIŞA MERHABA PARTİSİ

GOSB Teknopark olarak firmalarımızın katılımı ile "Kışa Merhaba" partisi düzenledik. Katılımlarından dolayı tüm firmalarımıza teşekkür ediyoruz. Herkese iyi seneler diliyoruz.

BIG BANG'22 ETKİNLİĞİ

BIG BANG Startup Challenge'22 Girişimcilik Etkinliği İTÜ Arı Teknokent'in ev sahipiliğinde UNIQ İstanbul'da gerçekleşti. GOSB Teknopark ekibi olarak etkinliğe katılım sağladık.

MTM GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ YANGIN TATBİKATI

GOSB Teknopark bünyesinde yer alan MTM Güvenlik Çözümleri firmamız, 16 Aralık 2022 tarihinde yangın tatbikatı eğitimi ile mevcut personele yangın çıkmaması için gerekli önlemlerin alınması ve olası yangın durumlarında yapılması gerekenleri anlatan bir tatbikat gerçekleştirdi.

İNOSENS SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

İnosens (Becure) firmamız teknolojik rehabilitasyona ihtiyacı olan bireylere, İGA ve Metin Sabancı Spastik Çocuklar Vakfı ile birlikte 1-3 Aralık İstanbul Havalimanında #Hayallerekanataç mottosu ile güzel bir sosyal sorumluk projesi gerçekleştirdiler. Ceyda Düvenci’nin de katılımı ile Cerebral Palsy farkındalığını artırmak için 3 gün boyunca İstanbul Havalimanında Event alanına gelen kişilerin teknolojik rehabilitasyonu deneyimlemesini sağlayarak Cerebral Palsy’li çocukların 50 seanslık teknolojik rehabilitasyon almasını sağladılar. Farkındalık arttıkça teknolojinin her hasta grubunda daha fazla kullanılmasını hedeflemektedirler.

BASE STUDIO MKM FUARINDA

Base Studio Ar-Ge ve Teknoloji Sanayi A.Ş. firmamız, 22-23 Aralık tarihlerinde Gebze Teknik Üniversitesi IAPS Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen "Makine Kimya Malzeme Günleri" fuarında yer aldı.

AMERİKA PAZARINA GİRİŞ VE GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİ WEBİNARI

Amerika Birleşik Devletleri pazarında yatırım yapmak isteyen ya da mevcut işlerini büyütmek isteyen girişimcilere yönelik 7 Aralık Çarşamba günü saat 15:00’te Amerika Pazarına Giriş ve Girişimcilik Ekosistemi Webinarı gerçekleştirilmiştir.

FİRMAMIZ MOST IDEA'YI TANIYALIM

GOSB Teknopark firmalarımızdan Most Idea, 2014 yılından bu yana birçok sektörü özel yazılım çözümleri ile tanıştırmıştır. Web/mobil uygulamalardaki tecrübesi ile çalıştığı tüm firmaların ihtiyaçlarını doğru analiz etmesini ve onlar için en uygun olan çözümleri geliştirmesini sağlamaktadır. Türkiye’nin önde gelen firmaları ile çalışan Most Idea, interface ve web raporlama/portal çözümleri ile en çok tercih edilen ve memnuniyet oranı yüksek olan yazılım şirketlerinden biridir.