Ostim Teknopark

Ostim Ekopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi 4 Nisan 2014 tarih ve 2014/5939 sayılı Resmi Gazetede ilan edilerek kurulmuş olup, Ostim Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş.  21.11.2014 tarihinde faaliyetine başlamıştır.

Ankara Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve TOBB ETÜ üniversiteleri ortaklar arasında yer almaktadır.

Bölge, ortak üniversiteler ile sanayiciler arasında güçlü işbirliği ve sinerjinin oluşmasına katkı sağlamak ve fikri mülkiyet haklarının korunması ile Ankara'da çevreye duyarlı enerji ve çevre başta olmak üzere, dairesel ekonomi, sürdürülebilir hareketlilik, ve kaynak, materyal ve enerji verimliliğini artıran teknolojileri öne çıkaracak projelerle bölgesel, ulusal ve uluslararası arenada söz sahibi olmak amacı ile faaliyetlerine başlamıştır. 

Ostim Teknopark kümelenme odaklı bir yapı ile yüksek katma değerli ürünleri geliştirmek ve bu geliştirilen ürün yatırımlarını bölgeye kazandırarak ticarileştirme ve eşleştirme faaliyetlerine katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Ostim Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren inovasyon ekosistemi ile güçlü etkileşim ve iletişim kurarak istihdamı güçlendirmek ve teknoloji transferine uygun ortam oluşturmayı amaçlamaktadır.

İletişim Bilgileri

Ostim OSB Mahallesi, 100. Yıl Bulvarı. OFİM İş Merkezi, Kat:10, No: 99/12. Yenimahalle/Ankara
+90 312 386 37 07
+90 312 386 37 06

Bizimle İletişime Geçin