Rekabetçi Sektörler Programı Proje Teklif Çağrısı

Ekleme Tarihi 8.4.2019

Rekabetçi Sektörler Programı Proje Teklif Çağrısı

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti ortak finansmanıyla yürütülen Rekabetçi Sektörler Programının 2. dönemi kapsamında Türkiye’nin 81 ilini de kapsayan yeni bir proje teklif çağrısına çıkılmıştır.

 “Yaratıcı Endüstriler” ve “Araştırma ve Geliştirme” başlıklarında çıkılan ve toplam bütçeleri sırasıyla 20 ve 30 milyon Avro olan proje teklif çağrısına başvurular 1 Nisan - 29 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

Yeni dönemde, üniversiteler, TGB yönetici şirketleri, teknoloji transfer ofisleri, araştırma merkezleri (kamu), tasarım merkezleri (kamu), kalkınma ajansları, belediyeler, STK’lar, iş dünyasını temsil eden çatı kuruluşlar, sektörel dernekler ve vakıflar proje başvurusunda bulunabilmektedir.

Bu kapsamda, proje geliştirmek isteyen kurum ve kuruluşlara, çağrı kapsamı, başvuru koşulları, atılması gereken adımlar ve proje seçim süreçlerine ilişkin detaylı bilgi sunulacak olan bilgilendirme toplantıları, belirlenen 10 ilde, komşu illerden gelen davetlilerin de katılımıyla gerçekleştirilecektir.

Bilgilendirme toplantılarının ilki 9 Nisan 2019 Salı günü Ankara’da düzenlenecek olup, Ankara’daki kurum ve kuruluşların yanı sıra Karabük, Eskişehir, Bolu, Kırıkkale, Çankırı ve Bartın illerinden katılımcıların da söz konusu toplantıya katılımları beklenmektedir.

Elektronik davetiyesi ekte yer alan söz konusu toplantıya kurumunuzdan en az bir kişinin katılım sağlamasını rica ederiz.

Etkinliğe katılacak olan kişilerin https://goo.gl/ha1UaS adresinde yer alan formu doldurması gerekmektedir.

Kayıt yaptıran ilk 30 kişinin konaklama masrafları T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından karşılanacak olup, ulaşım masraflarının katılımcılara ait olduğunu bilgilerinize sunarız

İLETİŞİM İÇİN :

Rekabetçi Sektörler Programı

Proje Ofisi İletişim 0312 201 69 34