Teknopark İstanbul Ocak 2020 Haber Bülteni

Ekleme Tarihi 3.02.2020

Teknopark İstanbul TÜBİTAK BİGG + Desteği Almaya Hak Kazandı

KOBİ'lerin iş geliştirme ve yenilik kapasitelerini artırmaya yönelik mentorluk mekanizmaları oluşturulması ve yürütülmesine yönelik faaliyetlerin desteklenmesi amacı ile açılan 1601-2019-1 kodlu BiGG+ Mentor Arayüzü Çağrısı sonuçları açıklandı. Teknopark İstanbul, bu desteği almaya hak kazanan 11 kurum arasında yer aldı. Araştırma ve Yenilik alanlarına ayrılan kamu kaynaklarının daha etkin ve verimli kullanılabilmesi amacıyla, TÜBİTAK TEYDEB Programları kapsamında desteklenen KOBİ’lerin ürün ve hizmetlerinin ticarileştirmesi, bu KOBİ’lerin yeni pazarlara girmesi ve ihracat kapasitelerinin artırılması için mentorluk mekanizması geliştirilip uygulanması gerekçesiyle açılan TÜBİTAK BİGG + desteği ile Teknopark İstanbul girişimcilere mentorluk hizmeti verecek.

Sonuçların açıklandığı programda konuşan Teknopark İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Dr. Cem Duran "Aldığımız bu destekle TÜBİTAK proje desteği almış ve ticarileşememiş KOBİ ölçeğindeki firmalarımıza ücretsiz mentorlük hizmeti vereceğiz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı tebrik ederim" dedi.

T.C. Sanayi Ve Teknoloji Baknalığı Türkiye – Belarus Ortak Sanayi Ve Teknoloji Çalışma Grubu 4. Dönem Toplantısı 28-29 Ocak 2020

Türk-Belarus Ortak Çalışma Grubu Toplantıları Teknopark İstanbul'da Gerçekleşti

29 Ocak 2020

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Belarus Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında gerçekleşen Türk-Belarus Ortak Çalışma Grubu Toplantıları Teknopark İstanbul ev sahipliğinde 28-29 Ocak 2020 tarihlerinde yapıldı.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcımız Hasan Büyükdede'nin katılımıyla gerçekleşen ve Türk-Belarus ilişkileri ele alınan toplantının ikinci gününde heyetlere, Teknopark İstanbul sunumu yapılarak ekosistemimiz hakkında bilgiler verildi. 

Sunumun ardından firma ziyareti yapan heyete, Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Metin Yerebakan ve Genel Müdür Yardımcımız Dr. Cem Duran eşlik etti. Kuluçka Merkezimiz, CubeIncubation'da ilgili projeler hakkında bilgi alan heyet daha sonra KordSA firmamıza geçerek, tanıtım sunumunun ardından Ar-Ge tesisini gezerek projeler hakkında bilgi aldı.

İlgili Görseller