Erciyes Teknopark Ocak 2021 Haber Bülteni

Ekleme Tarihi 2.2.2021

Erciyes Teknopark Ocak 2021 Haber Bülteni

Bigg Erciyes Tübitak 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programının İkinci Çağrı Dönemi Başvuruları Başladı

Erciyes Teknopark’ın, BiGG Erciyes adını verdiği girişimcilere yönelik TÜBİTAK 1512 sermaye desteği programının 2020 yılı 2.çağrı dönemi başvuruları başladı.

TÜBİTAK BİGG programının ikinci çağrı dönemi başvuru süreci ile ilgili açıklama yapan Erciyes Teknopark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Recai Kılıç şunları söyledi:” TÜBİTAK BiGG Programı ile girişimciliğin teşvik edilmesi ve uluslararası pazarda rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması amaçlanmaktadır.

Bireysel Genç Girişim (BiGG) adıyla anılan TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) 1512-Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı, girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için girişimcilerin fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerini desteklemektedir.

Biz de Erciyes Teknopark olarak 1 Ekim 2020 - 30 Eylül 2022 tarihleri arasında BiGG Programı 1. Aşama süreçlerini Marmara Üniversitesi ile iş birliği kapsamında yürüterek daha geniş bir kitleye hitap edebilmeyi hedefledik.

Şirketinizi 200.000 TL Hibe İle Kurmak İçin Siz de  www.biggerciyes1512.com'a Başvurun !

Yenilikçi iş fikirlerinin girişimcilere verilen eğitimler ile geliştirilerek teknolojik tabanlı ürünlere dönüşümünü kapsayan BiGG Erciyes programında, girişimcilere verilecek olan hibe TÜBİTAK tarafından sağlanmakta olup tamamen TÜBİTAK’ın yetkisi dahilindedir. Erciyes Teknopark olarak tüm girişimci adaylarını www.biggerciyes1512.com adresinden BiGG Erciyes programına başvurmaya davet ediyoruz.

BİGG Erciyes programına;

*Lisans son sınıf öğrencileri

*Lisans mezunları

*Yüksek lisans öğrencileri/mezunları

*Doktora öğrencileri /mezunları

*Akademisyenler

*Son mezuniyet tarihinden itibaren en fazla 10 yıl geçmiş olanlar başvuru yapabilirler.”


Firmanızı Dünyaya Açan Kapı Avrupa İşletmeler Ağı

 Günümüzde firmaların yaşadığı önemli sorunların başında yurt dışına hangi yollarla açılacaklarını bilmemeleri ve hedef pazarlardaki ticari iş birliklerini kaçırmaları gelmektedir.

Avrupa Komisyonu’nun, işletmelerin AB mevzuatı, dış ticaret ve teknoloji alanında tek bir merkezden hizmet alabilmelerini sağlamak amacıyla oluşturduğu Avrupa İşletmeler Ağı (Enterprise Europe Network), 60’dan fazla ülkede 600 üye kurumda çalışan 3000’in üzerinde uzmanı ile uluslararası iş birlikleri kurmak isteyen özellikle KOBİ’lere, ayrıca büyük firmalara ve araştırmacılara hizmet eden dünyanın en büyük ağıdır.

Kayseri, Sivas ve Yozgat (TR 72) bölgesindeki yetkili tek Avrupa İşletmeler Ağı temsilcilik unvanına sahip olan Erciyes Teknopark’ın çalışmaları hakkında açıklama yapan Erciyes Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recai Kılıç şunları söyledi: “TR72 bölgesi firmaları hem Avrupa Birliği süreçleri ve ticari iş birliklerine dair bilgiye hem de teknoloji transferi konusundaki desteğe bölgenin yetkili tek kuruluşu olan Erciyes Teknopark üzerinden ulaşabilmektedirler.

Daha Kolay Dış Ticaret İçin Siz de Avrupa İşletmeler Ağı İle Tanışın !

Firmalarımızın ihracatlarını artırmaya yönelik faaliyetler, Erciyes Teknopark olarak her zaman önceliklerimiz arasında yer aldı. Bu kapsamda firmaların, sürdürülebilir ihracatlarını arttırmak adına, Avrupa İşletmeler Ağı’nın sağlamış olduğu imkanlar, mutlaka tecrübe etmeleri gereken önemli bir fırsattır.

Kayseri, Sivas ve Yozgat (TR 72) bölgesindeki firmaları ihracatlarını arttırmaları, yeni ticari ve teknolojik iş birlikleri geliştirmeleri, uluslararası pazarlara girebilmeleri için ücretsiz hizmet veren Avrupa İşletmeler Ağı’na üye olmaya davet ediyorum. Bu ağa katılan firmalar uluslararası pazarda rekabet ederek, uluslararası ortaklıklar kuracak konuma geleceklerdir. Farklı ülkelerle ihracat faaliyetlerini artırma hedefinde olan bütün firmaların AİA’nın sağlamış olduğu iş fırsatlarından yararlanmaları dış ticaretlerinin gelişmesi açısından önem taşımaktadır.

Ayrıca firmalar Avrupa İşletmeler Ağı ile Türkiye’ye ürün satmak veya distribütörlük arayan ve distribütörlük vermek isteyen yabancı firmalara ulaşabilir, Türkiye’den teknoloji/know-how arayan ve teknoloji/know-how satmak isteyen yabancı firmaları görülebilir, AB Ar-Ge fonları (Eureka, Eurostars, Horizon 2020) kapsamında iş birliği yapmak isteyen yabancı firmaların ortak arama profillerine ulaşabilirler.

Avrupa İşletmeler Ağı’nı bölgemizde daha efektif ve fayda sağlayacak konuma getirebilmek için yeni hedeflerle ilerlediğimizi de belirtmek isterim.”

İlgili Görseller