T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı | Uluslararası Öğrenci Staj Programı 2023

Ekleme Tarihi 30.03.2023

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı | Uluslararası Öğrenci Staj Programı 2023

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Uluslararası Öğrenciler Daire Başkanlığı tarafından ülkemizde eğitim alan uluslararası öğrencilerin isteğe bağlı staj yapabilmesi hedefi ile “Uluslararası Öğrenci Staj Programı” oluşturulmuştur.

2021 yılından bu yana Ankara, İstanbul, Konya, Kayseri ve Gaziantep'te yürütülen programa Bursa, İzmir ve Sakarya şehirleri de eklenerek daha fazla uluslararası öğrenciye staj imkanı sunulması için çalışmalara başlanmıştır. Staj programı, yaz tatili döneminde 6 hafta (30 iş günü) sürecek ve öğrencilerin staja ilişkin prim ödemesi Öğrenciler Daire Başkanlığı ve öğrencinin eğitim aldığı üniversiteyle yapılan protokol gereği ilgili üniversite tarafından karşılanacaktır.

2023 stajlarına yönelik yapılan planlama çerçevesinde Teknoparkınıza bağlı firmalara Uluslararası Öğrenci Staj Programı tanıtımının yapılması ve staj imkanı sağlanacak uluslararası öğrenciler için bölüm, ülke, uyruk, dil taleplerinin 24 Nisan 2023 tarihine kadar https://www.turkiyeburslari.gov.tr/Account/login adresi üzerinden Öğrenciler Daire Başkanlığı’na iletilmesi beklenmektedir.

Detaylı Bilgi İçin:

E-Mail Adresi : staj@turkiyeburslari.gov.tr

Telefon Numarası : 0312 218 4110 / 0312 988 4330

 

İlgili Görseller