Tecrübe Transferi Programı Başlıyor!

Ekleme Tarihi 24.8.2020

Tecrübe Transferi Programı Başlıyor!

Sayın TGBD Üyeleri,

T.C. Ticaret Bakanlığı - İç Ticaret Genel Müdürlüğü ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı – Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğü ile koordinasyon içinde yürüttüğümüz ‘’Tecrübe Transferi Programı’’nın 4. pilot uygulamasını başlatmış bulunmaktayız.

Program kapsamında; Anadolunun farklı yerlerinde yer alan teknopark girişimcilerinin/firmalarının Ankara ve İstanbul’da yer alan teknoparklarda 7 Eylül 2020 - 2 Ekim 2020 döneminde misafir edilmesi ve farklı ekosistemlere dahil edilmesi planlanmaktadır. Katılmak isteyen girişimcilerin aşağıda bağlantısı verilen formu  31 Ağustos 2020 tarihine kadar doldurarak bizimle iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Başvuru formu için tıklayınız.

İlk üç pilot uygulamamızda toplam 14 girişimcimiz Hacettepe Teknokent, Bilkent CYBERPARK, ODTÜ Teknokent, Gazi Teknopark, Ostim Teknopark, İTÜ Arı Teknokent, İstanbul Teknokent’te 1 ay çalışma olanağı bulmuşlar ve programdan memnuniyetlerini belirtmişlerdir.

Programı iyileştirmek amacıyla uygulamamızın başarı ile sonuçlanmasında desteklerini esirgemeyen ev sahibi ve girişimcilerin bulunduğu TGB’lere tekrar teşekkür ederiz.

Programımız çerçevesinde, katılımcı teknoparklardan 4 genç girişimciyi seçerek Ankara ve İstanbul’da bulunan teknoparklarda çalışma ortamı sunarak 1 ay süreyle deneyim kazanmalarını sağlamak amaçlanmaktadır. Program kapsamında girişimcilerin konaklama ve ulaşım giderlerini ilk etapta kendileri ödeyecek ve sonrasında Ticaret Bakanlığı tarafından hibe desteği verilecektir:

Proje kapsamında;

Harcırah: 50 TL / gün

Konaklama: 75 TL / gün

Ulaşım: 1 kereye mahsus gidiş/dönüş bedeli

  • Otobüs ile gelenler için ibraz edilecek otobüs bileti tutarında,
  • Kendi aracıyla gelenler için Ankara yada İstanbul (Kişinin gideceği yere göre) Otobüs Rayiç Bedel tutarında,
  • Uçak ile gelenlere ise ekonomi sınıfı uçak bileti tutarında ödeme yapılacaktır.

Program detaylarını bünyenizde yer alan firmalar ile paylaşmanız önem arz etmektedir.

Programa katılmak isteyen girişimcileri bize yönlendireceğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.