Tecrübe Transferi Programı

Ekleme Tarihi 15.1.2019

Tecrübe Transferi Programı Başlıyor!

T.C. Ticaret Bakanlığı - İç Ticaret Genel Müdürlüğü ile koordinasyon içinde yürüttüğümüz ‘’Tecrübe Transferi Programı’’nın ayrıca/extra bir fon bulunması nedeni ile ikinci pilot uygulamasının yapılması için mutabakata varılmıştır.  Programımızı, girişimcilerin gelişimine katkı sağlaması amacıyla  18 Şubat- 15 Mart 2019 döneminde tekrar başlatmayı planlamaktayız.

Programa katılmak isteyen girişimcilerin  22 Ocak Salı gününe kadar  bizimle iletişime geçmeleri gerekmektedir.

İlk pilot uygulamamızda 4 girişimcimiz Hacettepe Teknokent, Bilkent CYBERPARK, ODTÜ Teknokent, Gazi Teknopark’da 1 ay çalışma olanağı bulmuşlar ve programdan memnuniyetlerini belirtmişlerdir. 

Programın temel amacı, katılımcı teknoparklarda yer alan yeni veya özverili girişimcilere, diğer katılımcı teknoparklardaki deneyimli girişimcilerden ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Şirketlerinden/Kuluçka Merkezi Yöneticilerinden öğrenme şansını vermektir. Girişimciler arasında, işletmelerini başlatmak ve geliştirmek için karşılaşılan engeller ve zorluklar konusunda deneyim ve bilgilerin paylaşımının teşvik edilmesi; yeni girişimcilerin, ev sahibi girişimcilerin ve Kuluçka Merkezleri ağının geliştirilmesi; yeni işletmeler, ortak girişimler ve müteşebbis şirketlerin yaratılması ve bölgelerarası işbirliğinin geliştirilmesi; ve ulusal ve uluslararası faaliyetlerin ve inovasyon potansiyelinin arttırması programın diğer amaçları arasında yer almaktadır.

Programımız çerçevesinde, katılımcı teknoparklardan 4 genç girişimciyi seçerek Ankara’da bulunan teknoparklarda çalışma ortamı sunarak 1 ay süreyle deneyim kazanmalarını sağlamak amaçlanmaktadır. Program kapsamında girişimcilerin konaklaması için kamu misafirhanesi ayarlanacak, eğer girişimci kalacağı yeri (otel, misafirhane, apart) kendisi seçerse 75 TL’lik destek sağlanacaktır. Ayrıca her girişimciye ihtiyaçları için günlük 50 TL ödeme yapılacaktır. Geliş-gidiş tarihlerini bildiren girişimcilerin 1 kereye mahsus uçak biletleri alınacak olup ödeme T.C. Ticaret Bakanlığı fonundan sağlanacaktır.

Detaylı bilgi ve iletişim için : info@tgbd.org.tr