Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği (TGBD); 12. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Added Date 8.4.2021

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği (TGBD); 12. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği (TGBD); 12. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 23 Mart Salı günü OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ev sahipliğinde hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleştirildi.

“Türkiye’nin Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Ağı” olarak nitelikli faaliyetlere imza atan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği’nin 12. Olağan Genel Kurul Toplantısına Türkiye’nin dört bir yanından gelen teknopark genel müdürleri katılım sağladı.

Toplantıda pandemi şartları nedeniyle değişen iş ortamı, dijitalleşmeye dönük adımlar ve Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin rolü ele alınırken yapılan aktiviteler ve dönem raporu da mevcut Başkan Faruk İnaltekin tarafından sunuldu.

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri yöneticilerine ve personeline sağladığı eğitimler, yürüttüğü programlar ile Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin yönetim kalitesinin arttırılması ve yetkinliklerinin geliştirilmesi için katkı sağlamaya devam eden TGBD; 2021-2023 çalışma döneminde de yasa ve yönetmeliklerin takip edilerek ilgili öneri ve görüşlerin oluşturulması, kurumsallaşma, farkındalık artırılması, niteliksel iyileştirme gibi çalışmalar ile devam edecek.

Genel Kurul sırasında Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu seçimleri de gerçekleştirildi. Tek listenin yer aldığı seçimlerde mevcut Başkan Faruk İnaltekin’in oy birliği ile görevine devam ederken, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeleri aşağıdaki isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu:

Başkan

Bilkent CEYERPARK Genel Müdürü  

Faruk İNALTEKİN

Başkan Yardımcısı

Ostim Teknopark Genel Müdürü      

Derya ÇAĞLAR

Sayman

Göller Bölgesi Teknokent Genel Müdürü

Serdal TERZİ

Sekreter

Trabzon Teknokent Genel Müdürü   

Ömer KURNAZ

Üye

Fırat Teknokent Genel Müdürü        

Erhan AKIN

Üye

Erciyes Teknopark Genel Müdürü    

Serhat DALKILIÇ

Üye

Teknopark İstanbul Genel Müdürü   

Bilal TOPÇU

 

Denetim Kurulu:

Başkan

Mersin Teknopark Genel Müdürü

Özgür DURMAZ

Üye

Samsun Teknopark Genel Müdürü

Mustafa MORTAŞ

Üye

KOÜ Teknopark Yönetim Kurulu Üyesi

Abdulkadir DECDELİ