Bilkent CYBERPARK Temmuz 2020 Haber Bülteni

Ekleme Tarihi 31.7.2020

Bilkent CYBERPARK Temmuz 2020 Haber Bülteni

Girişim Sermayesi Yatırım Süreçleri

Bilkent CYBERPARK online etkinlikler serisi kapsamında 16 Temmuz 2020, Perşembe günü “Girişim Sermayesi Yatırım Süreçleri Webinar”ı gerçekleştirildi. BTS & Partners firmasından kıdemli danışman Okan Arıcan’ın anlatımı ile gerçekleşen webinarda, girişimcilerin yatırım ve yatırım sonrası anlaşma süreçlerinde dikkat etmesi gereken konular ele alındı.

Aktif olarak gerçekleşen webinar, dinleyicilerin yatırım ve sözleşme süreçlerine ilişkin tüm sorularının yanıtlanması ile tamamlandı.

CYBER 1E1 Programı ile Online İş Birliği Görüşmeleri

Bilkent CYBERPARK, B2B odaklı programlar ile bünyesinde yer alan firmaları, büyük ölçekli kurumsal partnerler ile bir araya getirerek karşılıklı fayda sağlayabilecek iş birliklerine zemin oluşturmaya devam ediyor. Yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirmiş olduğu B2B odaklı programlar ile büyük değer yaratan Bilkent CYBERPARK; 6-9 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleşen CYBER 1E1 online programı ile 12 büyük kurumu,  CYBERPARK’ta yer alan 21 firma ile bir araya getirdi. 

6 Temmuz Pazartesi günü Viveka Kurucu Ortağı Emin Okutan tarafından verilen “Kurumsal Firma ve Startup İş Birlikleri” online eğitimi ile, katılımcılar ilk olarak kurumsal firmaların ve startupların karşılıklı beklentileri, iş birliklerinin avantajları ve riskleri gibi konularda interaktif bir eğitim ile programa başladı. Program, 7 Temmuz Salı günü Akbank Strateji ve İnovasyon Bölüm Başkanı Burcu Küçükünal ve Vestel Ventures Genel Müdürü Metin Salt’ın katılımları ile “Büyük Ölçekli Yapılar – Startup İş Birlikleri Başarı Hikayeleri” konulu online panel ile devam etti. İlgi ile izlenen panelde iş birliklerinin önemi ve yarattığı değer üzerinde durulurken başarılı firma ve startup iş birliği örnekleri de paylaşıldı.

8 ve 9 Temmuz’da yapay zeka, büyük veri, makine öğrenmesi gibi alanlarda faaliyet gösteren 21 firma ile Akbank, Arçelik, Başkent EDAŞ, Bayer, Ericsson, Oracle, STM, Turkcell, Meteksan Savunma, Karel, Vestel Ventures ve Limak Teknoloji’nin katılımları ile gerçekleştirilen programda potansiyel iş birliklerinin ortaya çıkması adına 90 birebir görüşme online olarak gerçekletirildi.

Firmalar ve büyük kurumlar tarafından büyük ilgi ile karşılanan ve verimli bir şekilde sona eren programın, ilerleyen dönemlerde aynı odakla yeni eğitim, panel, kurumsal partner ve firmaların katılımı ile tekrar gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Bilkent CYBERPARK Doping Invest Camp ile Online Yatırımcı Görüşmeleri

Bilkent CYBERPARK tarafından düzenlenen ve Ankara teknokent firmalarına özel olarak kurgulanan Doping Invest Camp birebir yatırımcı-girişimci görüşmeleri tamamlandı.

CYBERPARK, girişimcilik ekosistemini güçlendirme hedefiyle kurguladığı online programlar arasına yenisini ekleyerek 20-24 Temmuz 2020 tarihleri arasında online yatırımcı girişimci görüşmeleri gerçekleştirdi.

Yatırım ihtiyacı olan ve yatırımcıya ulaşmakta zorluk çeken Ankara girişimcilerini, Türkiye’nin önde gelen yatırımcıları ile bir araya getiren programda 20 startup 5 yatırım ağı ile eşleşerek birebir görüşmelerini tamamladı. 40 yatırımcı girişimci görüşmesinin online olarak gerçekleştiği programda, Collective Spark, DCP Ventures, Revo Capital, 212 VC ve ScaleX startup’lar ile bir araya geldi.

İnsan Kaynaklarında Dijitalleşme ve Z Kuşağı

İnsan kaynakları süreçlerindeki dijitalleşme ve iş hayatında yer almaya başlayan Z kuşağının farklı açılardan ele alındığı “İnsan Kaynaklarında Dijitalleşme ve Z Kuşağı“ konulu online panel, 8 Temmuz 2020 tarihinde Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Faruk İnaltekin moderatörlüğünde, STM İnsan Kaynakları Müdür Sanem Özsoy, Bilkent Holding Kurumsal Gelişim ve İnsan Kaynakları Koordinatörü Cem Ağın ve App Samurai İnsan, Değerler ve Mutluluk Yöneticisi Emre Tunçbilek’in değerli katılımlarıyla gerçekleşti.

Konuşmacıların, şirketlerindeki insan kaynakları yapılanmaları hakkında bilgi vermeleriyle başlayan panel, pandemi dönemindeki uygulamaların anlatılmasıyla devam etti. İnsan kaynakları alanındaki dijitalleşme süreci, dijitalleşmenin sağladığı faydalar ve gelecek ile ilgili yorum yapan katılımcılar; iş hayatında yer almaya başlayan Z kuşağı ile ilgili de gözlemlerini ve görüşlerini paylaştı. İzleyicilerin sorularına da yer verilen ve ilgi ile izlenen panel, farklı kanallar üzerinden canlı olarak yayınlandı.

Bir Start-up Yönetmek

Start-up yönetmenin ve bir startup kurucusu olmanın getirdiği sorumlukların ele alındığı “Bir Start-up Yönetmek” adlı panel 3 Temmuz 2020 tarihinde online olarak gerçekleştirildi. Bilkent CYBERPARK’ta yer alan başarılı firmaların katılımı ile gerçekleşen online panel, CYBERPARK tarafından düzenlenen online etkinlikler serisi kapsamında gerçekleştirilmiştir.

Apps Bilgi firmasının CEO ve Kurucu Ortağı Erdem Lafçı, Moralabs firmasının Kurucu Ortağı Kamer Kamerkaya ve Infinia firmasının Genel Müdürü Tugay Güzel’in konuşmacı olarak katıldığı online panelde şirketleşme süreçleri, teknokentte yer almanın faydaları, startup dinamikleri ve takım yönetimi konularında keyifli bir sohbet gerçekleştirildi. Panel, konuşmacıların girişimcilere verdikleri tavsiyeler ve izleyicilerin yönelttikleri soruları yanıtlaması ile son buldu.

İlgili Görseller