TGBD Akademi Eğitimi Yoğun İlgi Gördü...

Ekleme Tarihi 12.7.2019

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği tarafından organize edilen TGBD Akademi Eğitimi 01, 02 Temmuz 2019 tarihlerinde Ostim Teknopark ev sahipliğinde gerçekleşti.

Eğitim; Gazi Teknopark İş Geliştirme Yöneticisi Sn. Furkan ÖZCAN’ın Firma Kabul ve Proje Değerlendirme Süreçleri konulu sunumu ile başladı. İTÜ Arı Teknokent Muhasebe ve Finans Direktörü Sn. Serap DEMİRHAS’ın anlattığı Bölge Dışında Geçirilen Süreler konusu ile devam etti. Öğleden sonra İntelligent Solutions YMM ve Bağımsız Denetim A.Ş. kurucusu Yeminli Mali Müşavir Sn. Ahmet Ozan ERDOĞAN, Vergi Teşvikleri konusunu anlattı. Eski ODTÜ Teknokent Birim Yöneticisi, Teknoloji İşbirliği & Savunma Sanayii, Teknoloji İşbirliği Geliştirme Direktörü Sn. D. Konuralp PİRİNÇÇİ, Pratikte Teşvik Uygulamaları konusu ile eğitimin ilk günü son buldu.

Dolu Dolu geçen eğitimin ikinci günü Bilkent Cyberpark Raporlama, Veri Analiz Yöneticisi Sn. Tufan ÖZCANLI’nın anlattığı 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu konusu ile başladı. Sonrasında Erciyes Teknopark Melek Yatırımcılık ve Girişimcilik Birimi Koordinatörü Sn. Mehmet YAĞCIOĞLU, Ön Kuluçka, Kuluçka ve Hızlandırıcı Programların Tasarlanması ve Uygulanması konusunu anlattı. Öğleden sonra Ege Teknopark Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Doç. Dr. Serdal TEMEL, Teknoloji Transfer Ofisi Yapısı ve İşleyişi konusunu ayrıntılarıyla ele aldı. Eğitim, Startupfon Kurucu Ortağı Sn. Gülsüm ÇIRACI’nın anlattığı Erken Aşama Yatırımcılık (Melek Yatırımcılık ve Risk Sermayesi) konusu ile son buldu.

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri personel ve yöneticilerine yönelik düzenlenen Eğitime 32 farklı TGB’den 50 kişi civarında katılım oldu. Yoğun ilgi gören etkinlikte Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Mevzuatı ve Süreçleri konuları ayrıntılarıyla işlendi. 

İlgili Görseller