Zonguldak Teknopark

Zonguldak Teknoloji Geliştirme Bölgesi, 30 Eylül 2017 tarihli 30196 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 2017/10806 Sayılı Bazı Alanların Teknoloji Geliştirme Bölgesi Olarak Tespit Edilmesi Hakkında Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuştur. Zonguldak Teknopark A.Ş. 30 Nisan 2018 tarihinde tescil edilmiş ve 9 Mayıs 2018 tarihinde 9574 sayılı Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayınlanmıştır.

Zonguldak Teknopark, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Zonguldak İl Özel İdaresi (Valilik), Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası, Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası, Devrek Ticaret ve Sanayi Odası ve Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında kurulmuş olup 11 Ekim 2018 tarihinde ilk firma kabulünü yapmış ve TGB faaliyetlerine başlamıştır.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin Üzülmez Kampüsünde faaliyetlerine başlayan Teknopark, 750 m2’lik temel alana sahip iki katlı İdare ve Kuluçka Binasında hizmet vermektedir.

Teknolojik ürün üretmede girişimciliği özendirmek, akademisyen, sanayici ve diğer tüm Ar-Ge fikir sahiplerine ortak bir çalışma ortamı oluşturularak elde edilecek teknolojik ürünler temelinde ülke ekonomisine, özellikle ihracat kaleminde artı değer sağlamayı misyon edinen Zonguldak Teknopark, Ar-Ge projelerinden elde edilecek katma değeri yüksek teknolojik ürünler ile ulusal ve uluslararası ölçekte adından söz ettiren ve tercih edilen bir Teknopark olmayı amaçlamaktadır.

İletişim Bilgileri

Çınartepe Mah. Adnan Menderes Cd. No:91/C Merkez-Zonguldak
0372 240 09 64

Bizimle İletişime Geçin