Teknopark Ankara Mart 2021 Haber Bülteni

Ekleme Tarihi 26.3.2021

Teknopark Ankara Mart 2021 Haber Bülteni

Teknolojik gelişmeler ve e-ticaretin yaygınlaşması neticesinde robotik kartlara erişimin kolaylaşması, profesyonel ve amatör teknoloji geliştirme meraklılarının robotik kartlara ilgisini artırmıştır. Eğitim ve hobi amaçlı kullanım için yoğun talep gören robotik kartlar, ALPGEN Robotics tarafından yerli imkanlarla üretilmektedir.

Eğitim teknolojileri alanında katma değerli yerli robotik kodlama eğitim setleri geliştirmek amacıyla 2019 yılında Ankara’da kurulan firma bugün 10’dan fazla kodlama seti ve 200’den fazla sensör modülünün üretimini gerçekleştirmektedir. Kendisine özgü yüzlerce tasarım ve şekilde robotik kart üretin ALPGEN Robotics, hem yurt içinde hem de yurt dışında piyasanın önemli bir markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

2021 Şubat ayında ilk kez JoyBoard ürünü ile İngiltere’de düzenlenen “10 Best Computer Kit for Kids” listesine girmeyi başaran ALPGEN Robotics, bugüne kadar Amerika, İngiltere, Güney Kore ve Japonya gibi ülkeler de dahil olmak üzere 60’dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

İlgili Görseller