Bilkent CYBERPARK Ocak 2019 Haber Bülteni

Ekleme Tarihi 31.1.2019

Bilkent CYBERPARK Bil-Tel Kümesi Dünyanın En Büyük Teknoloji Fuarında!

Bilkent CYBERPARK, ABD’nin Las Vegas kentinde 155 ülkeden 4500 şirketin katılımı ile gerçekleşen ve dünyanın en büyük teknoloji fuarı olarak kabul edilen Consumer Electronic Show’a Bil-Tel Küme üyesi firmalarıyla birlikte katılım gösterdi.

8-11 Ocak 2019 tarihlerinde gerçekleşen teknoloji fuarına Bil-Tel Küme üyesi firmalardan Bimetri, Ce Postive, Datamed,  Dusoft, Innology, OBSS, Reysaş Teknoloji, T2 Yazılım ve Zeg Teknoloji katıldı. Katılımcı firmalar dünyadaki son teknolojik gelişmeleri yakından takip etme şansı yakalarken Amerika ve farklı ülkelerden gelen potansiyel müşteri ve iş partnerleriyle de bir araya geldi. Ek olarak firmalar Nesnelerin İnterneti, Yapay Zeka ve Blockchain gibi güncel teknolojilerdeki son gelişmelerin tartışıldığı panel ve konferanslara da katılım gösterdi.

Fuar öncesi 1 gün süreyle Los Angeles’ta temaslarda bulunan kafile, Amerika ve bölgede iş kurma, devlet destekleri, hukuki ve vergisel konular hakkında bilgilendirme toplantılarına katıldı. Dünyaca ünlü teknoloji firmaları ve uluslararası yatırımcılarla da bir araya gelen Bil-Tel Küme üyesi firmalar, ihracat ve uluslararasılaşma konularında atacakları somut adımlar hakkında önemli ipuçları edindi.

Oldukça verimli ve keyifli geçen heyetin ardından küme üyesi firmalar önemli bağlantılar ve dünyadaki en yeni teknolojiler hakkında bilgi edinerek yurda döndü.

MUG-Mobil Uygulama Geliştirme Maratonu

Mobil uygulama dünyasında eşsiz bir deneyim yaşamak için 23-24 Şubat 2019 tarihlerinde Bilkent Üniversitesi, Bilkent CYBERPARK ve Bilkent Üniversitesi-TÜSİAD Bilgi Toplumu Forumu (BTF) iş birliğinde gerçekleşecek olan “MUG-Mobil Uygulama Geliştirme Maratonu”nu kaçırmayın!

Dünyanın En Büyük Oyun Geliştirme Hackathonu Global Game Jam Gerçekleşti

Her yıl tüm dünyada yüzlerce merkezde binlerce oyun geliştiriciyi buluşturan Global Game Jam (GGJ) etkinliği, 25-27 Ocak 2019 tarihleri arasında Bilkent CYBERPARK ve CREASAUR Entertainment iş birliğinde CREASAUR’de gerçekleşti. Çok sayıda oyun geliştiriciyi ve sanatçıyı bir araya getiren etkinlikte katılımcılar 2019 yılına özel olarak belirlenen temadan yola çıkarak 48 saat içinde çalışan bir oyun yapmayı hedeflediler. 48 saat sonunda farklı sektörlerden, farklı mesleki deneyimlere sahip 30 geliştirici tarafından oluşturulan 7 takımın geliştirdiği toplam 8 oyunun sunumları gerçekleşti.

Vestel Ventures Bilkent CYBERPARK Firmaları ile Buluştu

Yatırımcı-Girişimci buluşmaları dahilinde Vestel Ventures görüşmeleri 29 Ocak 2019 tarihinde Bilkent CYBERPARK’ta gerçekleşti. “Fikirlere hayat, girişimcilere el veriyoruz” sloganı ile hareket eden ve bugüne kadar birçok girişimcinin hayallerini gerçekleştirmesine destek olan Vestel Ventures bu sene bir kez daha Bilkent CYBERPARK’ı ziyaret ederek yatırım arayan firmalar ile tanıştı. Vestel Ventures Genel Müdürü Metin Salt’ın katılımı ile gerçekleştirilen görüşmelerde 11 adet firma birebir yatırımcı girişimci görüşmesi gerçekleştirerek hem firmalarını hem de projelerini tanıtma fırsatı yakaladı.

İlgili Görseller