Ankara Üniversitesi Teknokent Nisan 2019 Haber Bülteni

Ekleme Tarihi 30.4.2019

Ankara İnovasyon

Muhteşem Bir Haftayı Geride Bıraktı

Ankara İnovasyon 2019; Ankara Üniversitesi Teknokent koordinasyonunda, Ankara Üniversitesi Öğrenci Toplulukları ve Ankara Üniversitesi Öğrenci Konseyi işbirliğiyle, ASELSAN, GEN-ERA, STM, TÜRKSAT ve FNSS ana sponsorluğunda, yenibiris.com ve Lavarla iletişim sponsorluğunda muhteşem bir haftayı geride bıraktı.

Ankara İnovasyon Haftası sağlık, bilim ve teknoloji zirvesiyle Tıp Fakültesi Morfoloji Salonu’nda başladı. Açılış konuşmasını Prof. Dr. Erkan İbiş’in yaptığı hafta Buluş ve Genç Girişimcilik Günü ile Tandoğan’da, Kadın Girişimcilik ve Sosyal İnovasyon Günü ile Cebeci’de alanında uzman değerli konuşmacılarla devam etti.

25 Nisan Perşembe günü Ankara Üniversitesi Teknokent Ek alanda, Hayvan & Bitki Genomik Araştırmaları İnovasyon Merkezi ve AVİTEK ARGE Veteriner Teşhis & Analiz Laboratuvarı açılış töreni gerçekleşti. Açılış konuşmalarını Ankara Üniversitesi Teknokent Genel Müdür Vekili ve TTO Yöneticisi Şebnem Doğan, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş ve Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Mustafa Altuğ Atalay gerçekleştirdi. Açılış etkinliğimize Keçiören Belediye Başkan Vekili Merih Karayol ve Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık da eşlik etti. Gün, Gıda Tarım ve Hayvancılık etkinliğimiz ile Ziraat Fakültesi’nde devam etti.

26 Nisan etkinliğimiz Ankara Üniversitesi Teknokent’de İnovatif İnsan Kaynakları günü ile başladı. Gün boyunca süren etkinliklerde Teknokentimiz Ankara’nın çeşitli üniversitelerinden gelen öğrencileri ağırladı. Öğrenciler Ankara Üniversitesi Teknokent aracılığıyla Roketsan, ASELSAN, FNSS, TAI, TÜRKSAT gibi firmaların iş ve staj imkanlarıyla buluştu. Öğrenciler interaktif eğitimlerle iş mülakatlarını tecrübe etme fırsatı buldular. 

İnovatif insan kaynakları programı sonrasında Teknokent Kuluçka ve Ar-Ge binası açılışı Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mustafa Varank’ın açılış konuşmalarıyla başladı.

Sn. Varank, konuşmasının ardından Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sn. Çetin Ali Dönmez, Gölbaşı Belediye Başkanı Sn. Ramazan Şimşek ve Ankara Üniversitesi Rektörü Sn. Erkan İbiş ile kurdele kesti. Sn. Varank ve beraberindekiler daha sonra Ankara İnovasyon Haftası kapsamında kurulan stantları gezerek teknokent firmalarının yetkilileri ve öğrencilerle sohbet etti.

Son gün Ankara Üniversitesi Teknokent Start Up yarışmasına ev sahipliği yaptı. Herkese açık olan yarışmada takım kurma, atölye çalışmaları ve mentörler ile ikili görüşmeler gerçekleşti. Yarışmacılar yatırımcı ve jüriye fikirlerini sundular.

İlgili Görseller